Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Teraszozni mikor mentetek...

Teraszozni mikor mentetek pici babával? 4 hetesen lehet jó program?

Figyelt kérdés

Reggelizni mennénk, kb. 1-1,5 óra lenne, délelőtt.


Azért írtam, hogy teraszozós program lenne, mert végig kint lennénk a levegőn, nem zárt térben.


Szívesen vinném, de azt sem akarom, hogy ő is, én is traumatizálva jöjjünk haza... :D



márc. 6. 23:13
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
64%
15-ös, Bocsi h ezt mondom de nem is csoda h a gyerekeid elkapnak minden vackot, ha ilyen szinten óvod őket a baciktól… 🤦🏽‍♀️a kisfiamat 4 naposan vittem ki sétálni, 1 hetesen bevásárlóközpontban voltunk, 1 hónapos korában éttermi rendezvényen vett részt kb 30 emberrel, mindezt őszi-téli időszakban. Azóta is viszem mindenhova is, semmi baja nem lett. Kifejezetten mondták nekünk a kórházban, hogy ne tartsuk bent állandóan pici baba korban sem, mert 0 lesz az immunrendszere, meg mindenre allergiás lesz.
márc. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%
21 Ugyanezt akartam írni.
márc. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
0%
15 is vagyok.Nem tartom őket búra alatt,sőt kifejezetten sokat mentünk mi is pár évvel ezelőttig.8 hetesen kézilabdameccsen voltunk pl.Az utóbbi 3-4 évben más lett a helyzet,és nem csak nálunk.Idén pedig kifejezetten sokat beteg mindenki.Nem csak a mi családunkban.Akkor leírom,hogy 5 gyermekesek vagyunk,a legnagyobb 16 éves.Soha nem kerültünk kórházba senkivel,annyira beteg nem volt egyik se. Idén voltunk influenzával az ovissal.Nem olyanok a vírusok mint régen,és sokkal több is van.Persze nekem még mindig mindegy,hogy ki mit csinál,de hogy én nem vinném azokban a hetekben a kisbabámat emberek közé,amikor 4-5 féle,rá nézve akár halálos vírus is éppen tombol,az biztos.
márc. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
62%

#23! A vírusok pont ugyanolyanok, mint régen. Az immunrendszerünk nem ugyanolyan. Az emberek többsége 2 évig hermetikusan elzárva élt, nem csak a covidtól, minden mástól is. Közben tolták magukba az oltásokat. Az immunrendszernek semmi dolga nem volt, mint képzelt ellenség ellen harcolni. Nem csoda, ha visszaüt.

Én évente 3x vagyok megfázva. Jelenleg terhes vagyok, amikor állítólag az immunrendszer legyengül. Érdekes, de idén egyszer se voltam beteg. Pedig ugyanúgy járok betegek között, mint te. Hetente legalább 2x orvoshoz, gyerekekkel foglalkozom, akik közül mindig beteg egy-kettő. Volt már skarláttól a covidon át lepkehimlőig minden. Egyiket se kaptam el. Mondjuk covid alatt sem zárkóztam be és nincs oltásom. Az immunrendszerem folyamatosan dolgozik, mióta élek.

márc. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
0%
Oltásunk nekünk sincs, dolgozni jártam a covid alatt is,emberekkel dolgozom.Nem igaz,hogy ugyanolyanok a vírusok.Sajnos mutálódnak.Vegyülnek is.Idén a férjemnek olyan "megfázása" volt,hogy pozitív lett covidra,és influenza a és b re.Egyszerre.Arról nem beszélve,hogy nincs normális tél,így el sem fagynak bizonyos vírusok, baktériumok.Az csak hab a tortán,hogy felnőtt emberek nem tudnak viselkedni,és a világba köhögnek,tüsszögnek,nem zsepibe.Naponta látom,ügyfélszolgálatos vagyok.Biztos,hogy van olyan is,aki elzárkózott teljesen,és ezzel gyengült az immunrendszere,de ez nem általánosan elmondható.És igazán örülök,hogy te szerencsés vagy,meg bika az immunrendszered,de ez még nem mondható el mindenkiről.Ahogy az sem,hogy a covid nem létezik (vagy bármilyen másik vírus)attól,hogy te nem kaptad el.Én lezártam a témát,mert sokadszorra nem akarom leírni,hogy nem vinnék babát közösségbe ilyenkor,és ez a válasz nem is tartozik már a kérdéshez.
márc. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

#25!Nem mondtam, hogy bika. Egyszerűen csak azt, hogy nem lehet figyelmen kívül hagyni, ha az immunrendszer évekig nem dolgozik. Lesz következménye. Nem is rólad szól, hogy te elkapod-e, hanem a társadalomról. Te lehet, hogy mentél, de nagy általánosságban kevesebbet mentünk, akkor is maszkban. Az addig is létező vírusok kevésbé tudtak terjedni. Amikor újra nagy lett a kontakt + az emberek többsége kevésbé ellenálló, nyilván jobban tudnak terjedni, ezért úgy tűnik, mintha több lenne. Minél gyengébb az immunrendszer, annál jobban kiüti az egyént. Ettől meg úgy tűnhet, mintha durvább lenne. Ezért látod úgy, hogy több és durvább, miközben ugyanaz. Covid előtt talán nem volt influenza? Vagy hányós-fosós vírus, vagy bármi?

Elkaptam egyébként én is. Amikor már lecsengett, nyáron. Műtétnél, covidos személyzettől.

Én is látom, milyen primitívek az emberek, de ez se volt másként eddig se. Annyiban mégis, hogy aki tudott kulturáltan köhögni, tüsszenteni, már az se, mert a maszknál megszokta, hogy nem kell, ott a maszk. Illetve, a gyerekeknek se tanították meg, én rajtuk látom nagyon. Régen az elsős gyerek is tudta, ma az ötödikesnek is szólni kell.

Én egy szóval se írtam, hogy nem létezik covid, vagy bármelyik másik vírus, ezt is sikerült kiforgatnod.

Sőt, én se vinnék pár hetes babát tömegbe. Csak nem azért, amiért te. Én 5 éve se vittem volna, meg most se. Természetesen nem zárnám el, de mint mindenben, ebben is a fokozatosság elvét vallom. Kell és lehet is vinni, de mondjuk 1 hetesen szerintem semmi keresnivalója bevásárlóközpontban. 4 hetesen "teraszozni" viszont nálam belefér. (Pontosabban nem emiatt nem mennék, ha nem mennék.)

#24

márc. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Tehát jelenleg szerinted is nagyobb a kockázat,mint régen.Mindegy mi miatt,hogy azért,mert legyengült az immunrendszer,vagy mert nem tanultak meg zsepibe tüsszenteni,vagy mert elfelejtették,vagy mert vannak újabb,akár erősebb variánsok.De a lényeg,hogy most veszélyesebb.És nem,régen ennyire nem voltak igénytelenek az emberek.Manapság teljesen átlagos,hogy a képedbe rágóznak,vagy,hogy egyesek a melltartóból veszik elő a fizetéshez a pénzt.Ráadásul az időjárás is becsapja az embereket,azt hiszik tavasz van,pedig nem.Jól megfáznak,aztán terjesztenek mindent össze-vissza.Én ha tehetném nem kockáztatnék.Pláne ilyen első körös bemutatást,ahol kb mindenki bele fog hajolni a babakocsiban, esetleg még meg is fogja a babát.
márc. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
0%

#27! Nem. Egy újszülöttnek pont ugyanúgy nulla az immunrendszere, mint régen. Tehát, mint írtam, ugyanúgy vinném/nem vinném, mint régen. Nem teszek különbséget.

Ami engem illet, nem féltem jobban magam, mint máskor. Azt is írtam, hogy szerintem csak úgy látszik, mintha több és durvább lenne. Nem lett több, csak visszaállt a covid előtti szintre. Covid alatt volt kevesebb. Tehát ugyanúgy csinálok mindent, ming covid előtt. Szerintem nem lett durvább se, csak akinek gyengült az immunrendszere, jobban kiüti. Tehát csak úgy látszik, mintha durvább lenne. Az enyém, mint írtam, nem úgy néz ki, mintha gyengül volna, de ha igen, akkor pláne nem zárkóznék be, hanem azon lennék, hogy visszaerősödjön. Természetesen a terhesség más állapot, nem akkor erőltetném, hogy mindent összeszedjek. Óvatosabb lennék, mint nem terhesen, de akkor se zárkóznék be.

#26

márc. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
0%
És amúgy, teljesen mindegy,hogy ugyanazok a vírusok,csak betegen leszel tőle,vagy mások,és attól leszel betegebb,a végeredmény ugyanaz.A 4 hetes csecsemő pedig annyi immunrendszert el sem rendelkezik,mint az,aki be volt zárkózva,tehát akkor a konklúzió az,hogy baromi nagy veszélynek teszed ki,ha emberek közé mész vele.Ha tápszeres , akkor még még anyai ellenanyagot sem kap.(semmi baj a tápszeres táplással,de az tény,hogy betegség esetén az anyatej én megjelennek ellenanyagok,amik védenek)A levegőzés,amit javasolták,hogy ne legyél bezárkózva vele pedig nem ugyanaz,mintha beülsz vele valahova.
márc. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
0%
28 úgy látom nem érted.Több a beteg ember.Mimdegy,hogy mi miatt több.%-osan többen vannak,nagyobb az esély megfertőződni.Az igaz,hogy a babát régen is,és most is felelőtlenség közösségbe vinni pár hetesen.Csak nem mindegy,hogy egy közösségben 100-ból 1 ember prüszkölt,ő is zsepibe,vagy a 100-ból minimum 20,az is bele a vakvilágba.Terhesség alatt amúgy én sem voltam soha beteg,nem is fáztam még télen sem soha,bőröm,hajam szebb volt mint valaha,pedig 5x voltam terhes.Ez semmit nem jelent.Ezzel hiába nyugtatod magad,hogy nincs is annyi vírus.Szimplán szerencséd van,hogy nem kapod el őket Nade részemről ennyi.
márc. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!