Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akiknek iskolás gyerekek...

Akiknek iskolás gyerekek vannak, és mellette szopizos újszülött, hogy alakítják a reggelt, hogy időben tudjanak indulni suliba? Illetve aki 37 éves kor körül szült, mennyire volt türelmes, nyugodt szülő?

Figyelt kérdés

Már nagyok a Tesók 17,13,10.

Masik városba hordom őket suliba. Most jön a tesó. Egyszerűen nem tudom hogyan kellene ezt majd csinálni. Rég voltak már picik, de akkor városban laktunk séta távolság ovi, suli.

Mennyi idővel indulás előtt keltek?

Most fél 7kor kelek. Keltem a fiúkat. Reggeliznek, pisi, mosakodas, fogmosas. Kutyákat megetetik. 7:10kor már a kocsiban ülünk. Ennyi év után azt hittem én leszek a rutinos szülő, most meg tele vagyok félelemmel, pedig tervezett baba. Tudom nevetséges, de mindent olyan más. A nagyok együtt voltak kicsik, gördülékeny volt minden. A férjem kamionoskent csak hétvégén van itthon, így ő nem opció hétköznap. Dehat régen sem volt ez másképp. Maga a terhesség is rettegés folyton, mert mindennap aggódom a következő vizsgálatig.


márc. 8. 11:18
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi idősen nem csak az iskolába eljutást, de a reggeli felkelést, készülődést és elindulást is egyedül kéne megoldaniuk. Esetleg a 10 évesre ránézhetsz párszor, hogy felkel-e, rendesen felöltözik-e, nem hagy-e otthon semmit, de a másik kettő esetében ez már teljesen indokolatlan, és ahogy előttem is írták, mehetnek együtt egy busszal is, akkor nem kell a legkisebbnek se egyedül buszoznia.

A kérdésedre nem tudok értelmes választ adni, mert nem tudhatom (ahogy te sem), milyen lesz a baba, lehet hogy első naptól simán beleilleszkedik a reggeli rutinotokba, de az is, hogy pont reggel másfél órát akar majd szopizni, amit persze nem lehet, úgyhogy végigüvölti az utat. Ez lutri, de az biztos, hogy ha nagyobb lesz, akkor majd könnyebb és kiszámíthatóbb lesz az egész.

márc. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

7essel értek egyet! A kicsit kell majd igazítani. Nem lesz egyszerű...

Nekem 15, 13, 11 évesek. Mondtam nekik, önállóan kell intézni majd magukat, mert én nem fogom tudni őket indítani. Ketten helyben járnak, helyi járattal, a nagy be Pestre vonattal. Szerencsére elég önállóan csinálták. De, ha neked kell majd vinni őket, akkor annyival kelnék előbb, hogy a pici is egyen indulásra.

40 évesen szültem a kicsit. Így, hogy a tesók nagyobbak, sokkal könnyebbnek érzem, mint amikor 2 vagy 3 pici volt egyszerre. Most a nagyok elmennek, miénk az egész délelőtt, amíg haza nem érnek. Türelmem is több van. Megtehetem, hogy délelőtt pihenek, amikor a kicsi is. 11 éve ezt nem tehettem meg mert a baba mellett volt egy 2 és egy 4 éves is!

márc. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

A lányom 11 éves volt, amikor született a tesó. Reggelente simán elvittem, mert a pici beállt a 7 körüli kelésre, és nem akart azonnal enni. Ha véletlenül nem kelt magától, akkor ébresztettem 7-kor. Gyors öltözés, és így gyorsan eldobtuk a nagyot. Hazafelé már sokszor jött busszal.

Aztán mivel ez májusban volt, így vége lett hamar a tanévnek. Szeptembertől viszont ment szépen önállóan busszal. Mi baja lenne tőle? Főleg nálatok, ahol a nagyobbak is mennek, szóval nem egyedül menne a kisebb sem.

Egyébként meg tök felesleges előre tervezned, hiszen nem tudhatod, milyen lesz a baba. Lehet, hogy korán kelő lesz, lehet, hogy sokáig alvó. Lehet, hogy nem is anyatejes lesz.

Majd meglátod, ha megszületett.

márc. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
10 és 12 évesek. Buszoznak tavaly óta 😅🤦‍♀️
márc. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
78%
Két éve született a kicsi. Akkor voltam 38. A lányom 8 éves volt. Egy órával kellett korábban kelnem, mert a pici egy órát nyammogott a cicin. Felkeltettem, aztán megetettem, mert hát vinni kellett a nagyobbat suliba. Én ültem a kanapén, ölemben a baba egy szoptatós párnán lógott a mellemen. Közben a lányom elém ült egy székkel, hogy tudjak segíteni kifésülni a haját. De volt olyan is, hogy a karomban tartva lógott a cicin, én meg jöttem-mentem és egy kézzel csináltam ezt-azt, hogy haladjunk. Aztán délután edzés. Végig a kicsinek kellett alkalmazkodni, mert a nagynak már a fix programok megvoltak.
márc. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
82%

A "nagyok" minden további nélkül egyedül mehetnek iskolába, söt reggel önállóan fel kellene kelniük, esetleg reggelit készítesz nekik, de minden más az ö dolguk.

De ha annyira nem akarod, akkor vagy elöszeded az apjukat, hogy vigye öket, vagy keresel szomszédot, ismeröst, aki megteszi

márc. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
A lányom 10 éves kora óta általában még alszik vagy épp ébredezik, mikor én már indulok munkába. Egyedül felkel, reggelizik, elkészül és elmegy iskolába.
márc. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Nem sok választ kaptam igazan a kérdésemre. Mert mások reggeli rutinjara voltam kíváncsi. Nem pedig arra, ki miképp csinálja vagy csinálná nagyobb gyerekkel.

Én nem engedem buszozni a kicsit a tesokkal sem. Ez ennyi.

Akik válaszoltak nekik nagyon köszönöm! :)

Aki gazdag picsanak hívott, rajta nagyon jót nevettem, mivel írtam előtte hogy a nagy alapból minden délután buszozik

A lényeg hogy a kicsit nem engedem és nem sok köze van hozzá senkinek.

A férjem mint írtam, nincs itthon, csak hétvégén. Szívesen vinné őket, de nincs itthon. 😁

Biztosan megoldjuk, de jó lett volna olvasni, mások hogy indulnak reggel utnak.

Attol hogy nem tudjuk milyen lesz a baba, még lehet saját tapasztalatot írni.

Ehhez képest a legtöbb olyan írt aki érdemben nem tudná hozzászolni, mert nincs benne tapasztalata.

Tényleg köszönöm a néhány normális választ. :)

márc. 8. 17:52
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Felkelsz, megszoptatod a kicsit, feloltozteted, berakod az autóba és útnak indulsz.

A nagyokat már nem kell öltöztetni

Esetleg a 10 evéssel besegített a 17 vagy a 13 éves ha annyira nem önálló.

Szivesen.

márc. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Igazából az eleje nem gáz, indulás előtt szoptatod és sanszos, hogy el is alszik a kocsiban, kb plusz 15 percet számolj rá, attól függ mennyit szopizik.

Inkább az lesz majd a húzós, amikor öntudatra ébred, és pl már lefogva, kergetve kell öltöztetni.

márc. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!