Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak személyesen lehet ügyfélk...

Fecalol kérdése:

Csak személyesen lehet ügyfélkaput regisztrálni 6 hetes fiamnak?

Figyelt kérdés

A védőnők azt mondta hogy több szülőtől is hallotta már, hogy nem kell bemenni személyesen ehhez, persze részleteket nem tudott mondani és én sem találtam írásos formában semmit erről.

Lehet valahogy online is regisztrálni a gyermekemet?



márc. 11. 11:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem.


Vagy bemész és a tiedhez hozzákapcsoltatod.

Vagy bemész és csináltatsz neki

Vagy bemész, csináltatsz neki személyit(6hetesen gyanítom még nincs), ahhoz kapsz egy kártyát, na azzal tudsz otthonról ügyfélkaput csinálni neki.

márc. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
66%
Nekem is mondták, hogy lehet online hozzákapcsolni a tiedhez, de sajnos nem igaz. Csak személyesen lehet intézni.
márc. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Eeszt-hez hozzá tudod kapcsolni úgyis, ha neki nincs ügyfélkapuja. Ehhez neked elég bemenni.
márc. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
0%

A szemelyihez muszáj bemenni,ugyanis ahhoz helyben készült fénykép kell. Mi úgy tudtuk kötelező,ezért szoptunk két és fél órát várakozással (az időpont ellenére),míg mikor sorra kerültünk,mondta a hölgy,hogy nem kötelező,de erősen ajánlott (védőnő meg azt mondta,kötelező). Én nem bánom,hogy van,mert így nem kell azon gorcoslnom,hogy nincs a gyereknek személyije,de készüljetek idegekkel.

Nekünk nem is csináltak ott külön ügyfélkaput a gyereknek,hanem a ferjeméhez kapcsolták hozza

márc. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
74%

4, a védőnőd tudja jól, nem az ügyintéző néni. Ő csak a saját munkáját akarja könnyíteni és elüldözni mindenkit.

A vonatkozó törvény feketén-fehéren leírja, hogy minden magyar állampolgárnak (kortól függetlenül) kötelező személyazonosításra alkalmas fényképes igazolvánnyal rendelkeznie.

Annyiban van "igaza", hogy ez lehet személyi helyett útlevél vagy jogosítvány is. ;)

márc. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%

5

Azt gondolnám aki hivatalból ezzel foglalkozik,csak ért hozzá. De hát Magyarországon vagyunk,le is lettem pontozva,pedig csak segíteni akartam. Ki is kovetem a kérdést,bánom is hogy válaszoltam.

márc. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
76%

Nem 5 vagyok.

Ha egyszer a törvény azt mondja ki, hogy MINDEN magyar állampolgárnak kötelező, tehát az 5napos csecsemőnek is, akkor a bivalybasznádi hivatal Marikája csak nem bírálhatja ezt felül...

Minket képzeld, nyaraláson igazoltattak tavaly a balaton partján a rendőrök. Az akkor 2 hónapos fiam személyijét is elkérték.... (volt neki)

márc. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
7es,Ez Kecskeméten volt.
márc. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

A lényegen nem változtat.


7#

márc. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Kötelező a személyi sajnos. Én hülyeségnek tartom, de ez van. A baba full alszik rajta. Egy vicc volt. Mindegy is. Az ügyfélkaput kérdeztem én is nekem azt mondták személyesen be kell menni online nem lehet neki csinálni.
márc. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!