Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól lehet ültetni a...

Mikortól lehet ültetni a babát? 5 hónapos babáról van szó. Folyton ülne, és ahogy(NAGYON RITKÁN) húzom fel kezén fogva hogy “üljön”, mostmár nem csak ülni, hanem állni is akarna. Valamint milyen ártalmai lehetnek ha felültetem?

Figyelt kérdés

Nem szórakozok a kérdéssel, tényleg nem tudom. Utána olvasni meg nem merek mert olyat is kidob amire nem vagyok kíváncsi, nem akarom tudni, másik témával kapcsolatban is.

Illetve lenne mèg egy kérdésem, tudom hülyének fogtok nézni. De nincs kitől megkérdezzem, plussz névtelenül meg nyugodtabban is kérdezek. Tegnap férjemnek mutattam, hogy ha megfogom a kezét ès húzom fel, már állni is próbál. Így felhúztam állásba 3x, boldog volt, nevetett, azóta is minden ok. De olyan bűntudatom lett, hogy babakompot se akarok neki venni én meg vagyok ilyen hülye hogy csak kezénél tart a felhúzom. Anyának lenni nehéz és néha elba**a az ember. De ugye ettől se lehet baja?



márc. 14. 11:42
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. 🙂
márc. 14. 13:21
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Majd ha önállóan tudja. Nem kell rohanni sehova sem,itt lesz az egész élete.. ne húzkodd szegényt.
márc. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a többiek írták, illetve azért annyit hozzátennék, hogy az öledben ültetve, hogy a hátát megtámasztod, már lehet tartani, amennyiben kellően erős a törzstartása (szóval nem akar ledőlni oldalra, mint egy zsák, nem kell támasztani oldalról, hanem csak elvan ott szépen magának, stabilan, és csak hátulról támasztja a hasad/mellkasod, hogy ne a gerincét terheld meg, kb mint egy babakocsiban :D ). Ez fontos kitétel, 6 hónapos, még ülni nem tudó de egyébként hozzátáplálásra érett babáknál ezt mondják is, hogy így érdemes elkezdeni az étkezéseket.

Egyébként mindenre aranyszabály a gyereknevelésnél, hogy motiválni, ösztönözni persze lehet a gyereket, de amit még magától nem csinál, azt nem szabad neked helyette. Nem szabad ülésbe húzni, felállítani, sétáltatni, biliztetni, stb. Megérik rá magától is idővel, és akkor tuti, hogy kárát sem látja a dolognak.

márc. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!