Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megkésett mozgásfejlődés?

Megkésett mozgásfejlődés?

Figyelt kérdés
7 hónapos lesz a kislányom, 4hónapos korától fordul hátról hasra, de csak a bal felére... Jobb felére, csak ha oldalra fordítom... A tengelye körül forog a játékokért, négykézlábra nyomja magát, tolat... Próbálna kúszni. Kicsit aggódom a forgás miatt, nem értem miért nem megy. Tudnátok tanácsot adni, hogyan segíthetném? Vagy mi lehet ennek az oka? Volt így más is akinek ilyen idősen még nem forgott a babája?

márc. 16. 13:07
 1/3 anonim ***** válasza:
77%

Valószínűleg az egyik oldala feszesebb.

De szó sincs megkésettségről.

márc. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
73%
Pont így volt a lányom is 6 hónaposan. Én elvittem Dévényeshez. Kiderült, hogy feszes a válla, a törzse pedig enyhén hipotón. 2 hónapig jártunk dévényre és tsmt-re, teljesen rendbejött, 7 hónaposan már kúszott. Én megnézetném a helyedben.
márc. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Jaj bocsi elfelejtettem írni.. Hogy járunk dévényre... A nyaka bal oldalt minimálisan feszes, de 3 alkalom után ez is szinte teljesen megszűnt... Jövő héten megint megyünk... Csak picit elvagyok keseredve... Meg sem próbál jobbra fordulni hiába mutatok neki bármit... Automatikusan balra fordul... A hátára pedig semilyen formában nem szeretne megfordulni... :/
márc. 16. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!