Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » HRG terápiáról tapasztalat,...

HRG terápiáról tapasztalat, megkésett mozgásfejlődésben?

Figyelt kérdés
12 hetes kora óta hordom Dévényire és most (1 héttel az 1 éves születésnapja előtt) ott tart, hogy kúszik (ülni, mászni, állni, nem tud). Fejlődésneurológus: kötött vállöv és a törzse nem tartja. Hát ha nem jó a Dévényi, hordjam erre a HRG terápiára. Fel tudnék robbanni, olyan ideges vagyok!!!! Van valakinek tapasztalata?

2023. ápr. 5. 20:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
51%
A hrg a tsmt vízi változata. Én akartam vinni, de azért nem sikerült mert budapesten két távoli uszodában tartottak csak. Tsmt viszont mindenhol van, arra vittem és neked is ezt javaslom.
2023. ápr. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Sokkal jobb, mint a tsmt.
2023. ápr. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy írtatok. TSMT-re azt mondta a neurológus, hogy 18 hónapos kortól mehet.
2023. ápr. 5. 21:44
 4/16 anonim ***** válasza:
70%
A tsmt 3 hos kortol mehet, a neurologus nincs kepben.
2023. ápr. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Most még idegesebb lettem. Köszönöm, utána járok, mert most lett elegem úgy mindenből.
2023. ápr. 5. 22:12
 6/16 anonim ***** válasza:
Annyiban igaza van, hogy a tsmt-nel mindig ugyanazokat a feladatokat kell csinálni többször (tízszer) egy kisebb gyerek nem feltétlen akarja ezt. Az én lányom csak 3 éves korától volt rá hajlandó. De onnantól nagyon szerette.
2023. ápr. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Milyen vizsgálatokat végzett a neurológus? Tudják, hogy mi okozza az izomtónus eloszlási zavart?

HRG jó módszer, de önmagában ilyen lemaradás mellett nem gondolnám, hogy elég lenne. Azt szokták javasolni, hogy legyen passzív és aktív torna (passzív pl dévény, pfaffenrot; aktív: konduktiv, szomato, aktív gyógytorna) és mellé jöhetnek a kiegészítő terápiák pl hrg, tsmt stb.

2023. ápr. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Méregette meg emelgette ültette és ennyit írt róla: ülésbe húzáskor törzsét hátra feszíti, nem tartja. Kezek kitámasztása nem jelenik meg. Feszes vállövi tónus, lábai lazán hajlítva lógnak. Vélemény: izomtónus zavar.

Úgy kezdődött, hogy nem tudott hasalni, a fejét középre alig tudta behozni, balra egyáltalán. C alakba volt a gerince. Én szóltam gyerekorvosnak védőnőnek, lesz@rták, hasaltassam majd megszokja. Úgy vittem el devenyeshez. 12 hetes kora óta hordom oda, és folyton kérdeztem, meg láttam, mennyire későn csinál mindent. 6 hónaposan tudott nyitott tenyérrel hasalni. 7 hónaposan fordult hátról hasra. 9 hónaposan kezdett a saját tengelye körül kúszni. És 10 hónaposan kezdett kúszni előre. Amit csinál 9 hónapos kora óta, hogy négykézláb hintázik (vagy kutyázik) minden nap, de ritkán. Leginkább akkor ha mondom neki. Hintázzál már anyának/apának és akkor csinálja. Ülni egyáltalán, eldől gyorsan és a kezeit ülésbe nem használja. Repülőzik nagyon sokat. Most vittem el fejlődés neurológushoz, mert hiába mondtam a Dévényesnek is, majd beéri magát, ez volt a válasz.

Zavartalan terhesség szülés volt, nincs a családban ilyen gond. Egyszerűen nem is értem miért történik ez vele és nem látom a végét. És itt van 1 éves lesz 6 nap múlva.

2023. ápr. 6. 08:33
 9/16 anonim ***** válasza:
47%
Mi a korai fejlesztőbe jartunk Bp.-re, ott több szakember látja. Nem tudom mennyire problémás az, hogy csak kúszik. Másfél éves korig kell járni. Nálunk van olyan rokongyerek aki másfél évesen kezdett járni, semmi baja. Előtte gondolom ő is kúszott és mászott. Olyan is van aki a mászást kihagyja. Nem biztos, hogy annyira durván le van maradva. Tsmt, hrg szerintem korai neki, de azért kérdezd meg. És más terápiák is vannak.
2023. ápr. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm, azért én most nagyon el vagyok keseredve. Főleg, hogy nem ül, nem tudja magát megtartani se a törzse se a keze.

Dévényi szakemberhez másikhoz érdemes szerinted vinni?

2023. ápr. 6. 09:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!