Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elöfordult már ilyen a kisbabá...

Elöfordult már ilyen a kisbabátokkal?

Figyelt kérdés
Kislányom 2 hós lesz és fesziti magát meg sír amikor eszik ez mitől lehet? Már savlekötöt szed mert belső refluxa van elmúlt mikor elkezdte szedni 1 hét után ismét elöjött ez a probléma nála a savlekötő mellett. Gondolta az orvos hogy biztos tejfehérje allergiás akkor egyen rízstejet, kihányta.
márc. 16. 21:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szoptatott babám tejfehérje allergiás volt, és valóban voltak ilyen tünetei.


Ezt a rizstej dolgot nem értem. Spéci tápszert kell ilyenkor felírni az orvosnak, ha tápszeres a baba. Vagy neked diétázni, ha szoptatod (és akkor te ihatsz rizstejet).

márc. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tápszeres. Rízsalapú tejet irt ki az orvos ami tejfehérje mentes a rendes tejfehérjés tej helyett..
márc. 16. 21:41
 3/8 anonim ***** válasza:

A fiam akkor feszítette magát meg sírt így evés közben amikor levegőt nyelt. Párszor előfordult sajnos. Megbüfiztettem utána megnyugodott és evett tovább. De ez nálunk pár alkalom volt tényleg nem gyakran.

A tápszert mikor cserélted? Kell idő míg megszokja az újat. Nálunk eleve pregomint kapott az elejétől és az biztos, hogy nincs refluxa.

márc. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

5 hetes korában kezdte ezt a feszitest sirást kaja közben ( 1 tej)

6hetes koratol kapja a savlekotot meg süritett tejre váltottunk (2.tej) Ezt itta 10 napig minden probléma nélkül a savlekötővel majd 5 napja megint fesziti magat meg sír.Na ez után mondta az orvos hogy adjunk neki tejfehérje mentes tejet rízstejet. Egyszer adtam neki 40ml evett és ki is hányta.Visszatértünk a második tejre. Váltottam a cumit kettesröl hármasra, jobban eszik kevesebbet feszitette magát meg sirt ma de a probléma fenn áll.

márc. 16. 21:52
 5/8 anonim ***** válasza:

3-as vagyok. Nálunk 5 hónapos múlt mire megérett a 3-as cumifejre. Túl gyorsan jött nem bírta nyelni korábban és sírt is mikor próbáltam. Bár nem feszítette akkor magát. Nem lehet túl gyors neki? Próbáltad kisebb cumifejjel? Mármint a méretre értem, hogy 1 vagy 2. Persze simán lehet ő érettebb, mint a fiam volt, csak ötletelek.

Nálunk még hasfájás volt, de ugye az kaja után jött elő.

Kaksi gondok nincsenek?

márc. 17. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kettesen voltunk azt 20-30 percig itta feszitette magát sírt gondoltam lehet az a baj. Sűritett tápszert kap a reflux miatt amúgy 1es mam cumival ette a rendes tejet. De picit gyorsan jön neki a 3as de a kettes meg lassú azt veszem észre. Nincs kaka gondunk.Hasfájós sem mert csak kaja közben sír meg fesziti magat pl ha megbufiztetném közben vagy csak megállunk megpihenni akkor is.
márc. 17. 09:31
 7/8 A kérdező kommentje:
Sűritett tápszerhez 2-3as kell nem korhoz van kötve ez esetben.
márc. 17. 09:32
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor a te babád érettebb nálunk nem ment a nagyobb cumofejjel túl gyors volt. Sajnos több tippem nincs akkor. :( remélem hamar megoldódik
márc. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!