Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Betegesen féltem a babánkat...

Betegesen féltem a babánkat férfi létemre. Hogy lépjek ezen túl?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem volt egy egyszerű a terhességi szakasz, hónapokat kellett várnunk, hogy kiderüljön egészséges-e a babánk vagy meg kell szakítani a terhességet. (COVID, nyílt gerinc gyanú)


Hála istennek a végére jóra fordultak a dolgok, de minden kötelező vizsgálatra remegő kézzel mentünk be, hogy mi fog megint kiderülni.


Alapvetően elmondható, hogy negatívabb gondolkodású vagyok sajnos. A gyerek megszületése óta egy beteges túlféltés alakult ki nálam. Ha nem eszik olyan jól, mint máskor, akkor már remeg a gyomrom, hogy mi lehet a baja, illetve, ha nem "tökéletesen" mennek a napjaink, akkor összedől körülöttem a világ. Én dolgozom amúgy, munkahelyen is komoly nyomás van rajtam, de képes vagyok teljesen leblokkolni a munkában, ha valami negatív dolog történik a gyerek körül és legszívesebben felállnék otthagynám az egészet, csak velük lehessek.


A babával a problémák nem napi szintűek, őszintén szólva ez idáig szerencsések voltunk a kislánnyal (lassan 10 hónapos), másnak több problémája volt alvással stb.


Gondolom pszichológust kellene felkeresnem, de érdeklődnék, hogy valaki járt-e ilyen cipőben? Hogy sikerült a gondolataival megküzdenie és elhinni, hogy ezek a kilengések normálisak és sajnos a baba velejárója?


köszönöm!



ápr. 29. 14:47
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
34%
Milyen covid, ha 10 hónapos???
ápr. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Annyi infó még talán, hogy feleségem hála égnek sokkal lazább nálam, de kivagyok, hogy őt terhelem ezzel holott nekem kellene támasznak lenni.
ápr. 29. 14:52
 3/27 A kérdező kommentje:
1/2 anonim Feleségem volt COVID-os terhesség alatt és sajnos a fogantatás utána rögtön és a fogadott orvosunk nem volt túl pozitív emiatt.
ápr. 29. 14:53
 4/27 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem nagyon jó, hogy férfi létedre így megéled az érzelmeidet, és ilyen önreflektív vagy, de nyilván, ahogy írod is, nagyon megnehezíti az életedet. Én pszichológushoz fordulnék, valószínűleg a saját gyerekkorodban történhetett valami, vagy lehetett valami körülmény, ami miatt ennyire görcsösen aggódsz. Ha azt sikerül megtalálni és feloldani, át fogod tudni magad adni az apaságnak.
ápr. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
81%
Pszichológus, de villámgyorsan.
ápr. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
49%

Teljesen normális h aggódsz.Én is aggódom és a férjem is a babánkért.Minek kellene pszichológus? Azért mert aggódsz a gyerekedért? Ugyan.

Ha nem aggódnál akkor meg az lenne a bajuk az ittenieknek.

Multkor a babám egész nap üvöltött, énis sirtam vele mert nem tudtam mi baja, szóltam páromnak hogy nem bírom, hazajött hamarabb.

ápr. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
90%

utolsó, elolvastad a leírást? "A gyerek megszületése óta egy beteges túlféltés alakult ki nálam. Ha nem eszik olyan jól, mint máskor, akkor már remeg a gyomrom, hogy mi lehet a baja, illetve, ha nem "tökéletesen" mennek a napjaink, akkor összedől körülöttem a világ." ez nem normális egyáltalán.


#4

ápr. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Szerintem se normális, az egészséges féltésen ez túl van. Volt hogy már elkezdtem egy pszichológushoz járni, az hogy beszéltem a dolgokról már önmagában segített, de nem éreztem komolyabb sikeret.


Sajnos ez egy nagyon költséges és hosszú folyamat, így feladtam néhány alkalom után. 15-20 ezer Ft / alkalom


Ezért kértem ötleteket, ha valaki élt már meg hasonlót, hogy milyen tréning, mozgásforma, meditáció segített neki.


Lehet TB támogatott vonalon is el kellene indulni, csak nem akarom hogy a megoldás kedélyjavító legyen, mert az csak elfedi a dolgokat.

ápr. 29. 16:37
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha pszichológushoz mész, biztosan nem fogsz kedélyjavítót kapni, ő ugyanis nem orvos, nincs receptírási jogosultsága.
ápr. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

9/9 anonim


értem, ez nekem új infó

ápr. 29. 16:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!