Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hetes a kisbabám anyatejet...

6 hetes a kisbabám anyatejet is eszik meg tápszert is. Lettek az arcán kiütések, sokak szerint tejkiütés, elég száraz is a kis bőre. Kezeljem valamivel? Mikorra fognak ezek elmúlni? 3 hete ilyen a bőre

Figyelt kérdés
kamillateát használtam rá eleinte mert non gyulladt volt neki, mostmár nem használaok semmit csak tiszta vuzzel megmossuk.
2009. jan. 4. 20:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia, nekünk a gyerekorvos írt fel anyatejes kiütésre gyógyszertári kenőcsöt, ami pár nap alatt elmulasztotta a pöttyöket, egyébként az én babámnak is már hetek óta ilyen az arca.

Fürdésnél pedig forralt vízzel szoktuk neki lemosni, mást nem merek rátenni én sem.

2009. jan. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia, ugyanígy jártunk mi is, (az enyém csak anyatejes, mi is 6 hetesek vagyunk), szegénykémnek két hétig csúnya volt az arca, mindenki azt mondta, hogy tejkiütés. Nekem is azt mondták, hogy ne kenjek rá semmit. De egyre rondább lett. Így azért megmutattam a gyerekorvosnak, s szerinte keveredett ekcémával is. (Az egész pofija, füle, nyaka, szemöldöke összefüggően piros, száraz, pöttyös volt.) Nekünk is gyógyszertári kencét írtak fel rá, már az első felkenés után érződött a hatása. Kb 3-4 nap alatt teljesen rendbejött. Szerintem vidd el holnap dokihoz.

Ja, és én úgy tudom, hogy a kamilla allergizálhat.

Én a sima fürdetőkenőccsel és mint az előttem szóló írta, forralvízzel és steril vattával tisztítom a pofiját.

2009. jan. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!