Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi tévő legyek?

Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Iszonyat szomorú és tanácstalan vagyok.😞

5 hetes a babám, tápszeres.

A gond az, hogy evés közben iszonyat sír, fuldoklik, csapkod.

Látszik rajta, hogy fájdalma van.

Voltunk vele a gyermekorvosnál, aki milumil pepti pronutra tápszert írt fel neki, nagyon sírt evés közben és ömlött ki a száján a tápszer, ezért nutrition-el van sűrítve neki de mostmár így sem jó.

Egész nap sír szegénykém :(

Voltunk gasztroenterológusnál is de nem tudott segíteni.

Egyszerűen nem tudom mitévő legyek :(

A széklete eddig mustársárga volt, viszont pár napja zöldes.

A gyermekorvos szerint normális minden, viszont szerintem marhára nem normális, hogy ordít szegény evés közben és szinte egész nap..

Végső elkeseredettségemben írtam ide.😞



márc. 20. 12:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A súlya mennyire gyarapszik? Mennyit eszik egy nap? Nem lehet, hogy egyszerűen sok neki? A zöld széklet attól is lehet.
márc. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%

Tápszeres babánál teljesen normális a zöld széklet.

Próbáltatok másik cumisüveget? Az Aventből pl. lassabban folyik. Közben próbáljátok büfiztetni?

Ha sír sok levegőt nyel, ha nem jön ki a levegő fáj a hasa és ez egy ördögi kör.

márc. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan speciális tápszerek amitől zöld a széklet és normális. A peptit nem ismerem amit a fiam eszik annál normális a zöld. A dobozán nincs rajta esetleg? Doki mondta, hogy változhat a szín. Nekünk mondta mikor pregomint irt fel, így nem lepödtem meg.

Milyen cumifejet használtok? Nem lehet hogy túl gyorsan folyik? A fiam akkor sírt nagyon mikor még nem érett meg a nagyobb fejre. Dőlt a szájából a tápszer és sírt.

Bár ha kap sűrítőt lehet ez kizárható, bár egy próbált megér.

Még arra is gondolok amit egyes írt, hogy túl sokat kap. Mennyit adsz neki egyszerre? Mekkora a súlya? Mennyit eszik egy nap?

márc. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is a cumisüvegre és a fejre tippelnék
márc. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, hogy írt.

A születési súly 3680gramm volt és most 4320 gramm.

Mam, Philips avent és tommee tippee cumisüvegeket is próbáltuk, evés közben többször megállunk büfizni.

90-120ml eszik, de a vége fele kezd el keservesen sírni, ha elveszem tőle, akkor még jobban és sehogy sem lehet megnyugtatni.:(

A székletr csak azért nem tetszik, mert eddig nem ilyen színű volt pedig eddig is ezt a tápszert ette.

márc. 20. 12:48
 6/12 anonim ***** válasza:
Vegyétek fel videora, hogy mit csinál evés közben és mutassatok meg a dokinak!
márc. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
3-as vagyok és a cumifej hányas? Nekünk hetekig csak a nullás volt jó nem érett meg a nagyobbra, de ugye ezt babája válogatja. Egy nap hányszor eszik? 6 vagy 7 alkalom? 7 alkalomnál kicsit soknak találom a mennyiséget én fiam nem evett ennyi, de ugye ez is olyan minden baba más. Ha sokat eszik attól is fájhat, levegőtől is. 6-os ötlete jó, hogy felveszitek videóra.
márc. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Felvettem videóra, meg is mutattam az orvosnak, sőt ott helyszínen meg is kellett etetnem viszont akkor pont nem csinálta a babám, amit amúgy evés közben szokott.

Egyszerűen nem tudom, hogy kihez forduljak már, mert egyáltalán nem gondolom ezt normálisnak.

Anyósom szerint a pocakja fájhat nagyon.

A furcsa az, hogy ezt csak nappal csinálja, az éjszakát végig alussza.

Nagyon rossz látni, hogy fáj neki és nem tudok segíteni.


0-ás Mam-os cumifejet rendeltem és épp az imént evett belőle, de ugyan az volt a forgatókönyv, mint a többi cumisüvegnél.

Egy nap 5-6 alkalommal eszik, van, hogy csak 60ml-t, de van, hogy folyamatosan megeszi a 90 ml-t.

Egyébként nagy kortyokat nyel és elég gyorsan eszik.

Én csendes refluxra gyanakodtam, de az orvos hülyének nézett, mert nem bukik a kislányom.

Viszont szörcsög, hörög, sokat csuklik és sokat tüsszög.

Az orvos szerint ne olvasgassak ilyeneket.😌

márc. 20. 14:55
 9/12 anonim ***** válasza:

90 ml víz az 100ml kész tápszer. Testsúly kilogrammonként 150 ml-t kell ennie, neki teljesen jó ha 6x90 ml vízből készült tápszert eszik. Az enyém sem ette meg sose tökéletesen az előírt adagot mégis szépen fejlődik, úgyhogy azon ne aggódj.


A babák meg ilyenek hogy sírnak és az első 3 hónapban vannak hasfájósabb babák. Te mindent megteszel azzal hogy végigpróbálod a cumisüvegeket, tápszereket és ott vagy neki. Ennyi elég. Semmi sme tart örökké, pár hét és biztos jobb lesz.

márc. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy feszesebb az arc és nyakizma?
márc. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!