Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy éves, és nem eszik, mi...

Egy éves, és nem eszik, mi lehet a baj, meddig legyek még türelmes?

Figyelt kérdés
6 hoig anyatejes volt, szep lassan vezetgettem be mindent, de azota se tudom azt mondani, hogy hu de jo etvagya lenne. Volt idő amikor jól evett, de akkor is nagyon keveseket, már a darabosat is eszi, de inkabb dobal mindent a földre, ha etetni akarom elforog, sir. Kedvenc főzeléke nincs, utál mindent, amit én főzök, amit veszek üvegeset. Gyümi pépeket néha ha olyanja van megeszi, de akkor is el kell terelni a figyelmét valamivel, hogy kinyissa a száját (tudom, ez gáz, hogy ergo jatszik eves közben, de igy legalabb valami belecsuszik). Én próbálok nagyon türelmes lenni, de már nagyon a végét járom, és aggódok, mi lehet a baj. Vasat is szed, az se segit... Egy éves kora után szerettem volna abbahagyni a szoptatást, de igy hogyan? Szinte csak abból él.
2021. ápr. 29. 17:15
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Nekem is ilyen volt a fiam. 1 évesen azt mondta a doki, ne nagyon hízzon már 🤷 Na akkor abbahagytam az állandó szoptatást és csak alváshoz kapott. Úgy voltam vele ha éhes eszik. Ugyan úgy volt hogy jobban evett volt, hogy szinte semmit. De ez őt nem zavarta. Nem volt nyűgös, éhes 🤷 Olyan másfél év és 14 fog körül történt egy áttörés. Már azóta egész jó étvágya van.
2021. ápr. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%
Darabosból mit eszik? Nekünk az hozta meg a megváltást, hogy azt evett, amit mi.
2021. ápr. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Amit mi.
2021. ápr. 29. 17:58
 4/8 anonim ***** válasza:
67%
Lehet a foga lesz az, nálunk is kb. csak anyatejet fogadott el, meg levest pohárból hetekig mikor épp feszítette az ínyét. Az enyém most 1,5 éves,és vannak napok mikor egész jól eszik, de többnyire csak csipeget ami épp megtetszik neki, még mindig 50%körüli az anyatej aránya az étkezéseinek. Nem tudsz mit csinálni, enni fog ha éhes. Kínálgasd, de ne erőltesd. Néha a gyümipépet kis vízzel felhígíta adom neki pohárból, azt így jobban megeszi, mert újdonság. Mi mondjuk blw-zünk, esetleg te is kipróbálhatod hogy nem pürésítesz, hanem csak lerakod elé a kis megfogható darabokat, és együtt esztek egy tálból kézzel. Van mikor én is csak leülök a földre, és elkezdek egy tálkából csipegetni mindenfélét, vagy joghurtot enni. Mindig odajön kíváncsiskodni, és a nagy részét ő eszi meg az ölemben ülve. 😜
2021. ápr. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A vashiányt igazolta vérvétel?


Mert "csak úgy" nem szabad adni!

2021. ápr. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Orvosi ajanlatra kaptuk. :)
2021. ápr. 29. 20:41
 7/8 anonim ***** válasza:
69%
Hát..egy vérvételt megért volna a dolog. Az sem egészséges, ha felhalmozódik a vas a szervezetben.
2021. ápr. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ne erőltesd,csak kínálgasd. Ha nem kéri semmi baj,ne stresszelj rajta. Akkor szopizzon. Légy még egy kicsit türelemmel. Az én fiam 1,5 évesen kezdett el mennyiséget enni,addig csak eszegetett és ő is anyatejen élt. Tök jól hízott,makk egészséges volt ezért én nem aggódtam,bár már a védőnő kezdett idegesíteni hogy ez nem normális. De aztán minden rendeződött. 2 éves most és jól eszik. Én kivártam míg magától hanyagolja a cicit és kezd el enni.
2021. ápr. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!