Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mekkora az az összeg, amit...

Mekkora az az összeg, amit havonta a babára költetek?

Figyelt kérdés

Pelenka, ruhák, játékok, tápszer... Ki mennyiből jön ki havonta? Marad-e hónap végén magára is pénze? Összesen mennyi pénzből gazdálkodtok havonta?

Előre is köszi!


2010. okt. 26. 10:35
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:

Magamra, szép álom. Csak akkor veszek magamnak, ha valami kell, cipő ilyesmi. Ha marad plusz azt a gyerkőcre költöm, de ilyen sajnos nincs. Nekem már 20 hónapos a kisfiam anyatejes baba, így tápszerre nem kellett költenem. Most a pelus havi 6000, popsitörlő 2000 körül/4 csomag, ez elég 1,5 hónapra. Fürdető 2 havonta (Babylove) 1000 Ft körül, 500ml. Sampon fél évente mikor milyet veszek, kb. 500-600 Ft. Nurophen szuszpenzió mindég van itthon, ha elfogy veszek. Ruhákat általában duriból veszem, bodyt kivéve, azt kínaiból. Félévente kell ruhatárat cserélni, ez kb. 5000-6000 Ft. Cipő 3 havonta 5000-7000 Ft között. Játék általában csak alkalomkor van, karácsony stb. Keresztszülei ha jönnek, mindég hoznak neki valamit, meg sokat is kapott ismerősöktől. Évközbe is néha kap apróságokat, mesekönyv, autó, építőkocka ilyesmik.Ezeket általában százasba, vagy a tescoba vesszük.

Hirtelen ennyi jutott eszembe. Összesen havi 120-130 jön össze.

2010. okt. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
Pelus szintén Babylove, (25%-ot kihasználva ennyi) 2 doboz.
2010. okt. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:

Most hogy így utána számolok kb.:

- 6000 Ft a pelenka

- 4-5000 Ft a ruha

- játékot azért nem veszek minden hónapban

- 2.500 Ft a popsitörlő + Gabi fürdető

- Tápszert nem veszek,mert anyatejes,de tejpépet szoktam venni neki,az kb 700-800 Ft

- A sok gyümölcs(alma,banán,barack) nem tudom,hogy mennyi lehet.Férjem vásárolja be,mikor jön haza.Abból én is mindig fogyasztok belőle. :)

- Sok fizetni valónk,így magamra már nem jutott sokszor.Nagyon úgy néz ki,hogy az autó törlesztője+biztosítása már nem a mi vállunkat fogja nyomni (após átveszi),így a rezsi fele megmarad a kasszában,akkor talán magamra is jut majd!

2010. okt. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:

Szia anyatejesek vagyunk 5,5 hónaposak, most kezdtem a hozzátáplálást,ezért most több a kaki, több pelus kell:-)

-pelus kb 7000-8000 Ft

-popsitörlő (ami akciós) 1000.-

-popsikrém (2 hónapig használok egy közepes sudocremet) havi:700 ft

-ruhát mindig börzén veszek nagy ritkán a tescoba ha akciós, havi szinten kb:2000 ft de ez nem biztos csak saccoltam,de mi nagyon sok mindent kaptunk pl:overált , téli szetteket,és ezek drágák

-játék havi 1000/1500 ft,ez is sacc mert nem veszek mindig,

-cumi havi 1 db 800 ft( csak 1 márkát fogad el, és havi egyet elhagyunk tuti)

-gyümölcsöt amúgy is megvenném.

- ha akciós a bébiétel akkor veszek többet (pl rossmann múlt héten, vettem 10 üveggel, hogy legyen) inkább bespájzolok biztos ami biztos.2000 ft volt

-most jön a fogunk múlt héten a gyógyszertárba ott hagytam kb 6000 ft-ot (orrspray, nurofen, dentinox, dologél, vibrucol )

Lázcsillapító mindig van itthon.


kb ennyi jutott eszembe.

2010. okt. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
JA, marad e magamra, amit kell megveszem, de mivel rajtam van még 10 kg, sajnálok pénzt ruhára költeni, mert úgyis leadom szép fokozatosan. Lapossarkú csizmát idén vennem kell, mert mindig magas sarkuba jártam, de idén vicces lenne azokba tolni a babakocsit :-)
2010. okt. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim ***** válasza:

pelusra kb.2000Ft (csak éjjel adok rá eldobhatót, nappal textilben van).

ruhára kb.3000Ft (turkálóban veszek néhány ruhát, a ruhái 90%át kölcsönkaptuk).

mivel szopizik, most másra még nem költünk. Így csak havi 5000Ft megy el a babára.


most 3,5hónapos

2010. okt. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 anonim ***** válasza:

Nekem a pelenka havi 12-14e

ruhák:5-6e

Játékokat kaptunk így arra nem nagyon költök

Fürdető:700

Popsikrém:1200(5db)

Popsitörlő:1000

Most h bejött a hideg idő, kellett vennem bundazsákot, turiban vettem 3-3e volt db-ja

Szóval összegyűlik ez elég rendesen.

4 hónapos kiscsajok anyukája.

2010. okt. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, magamra csak akkor költök ha már nagyon kell mondjuk cipőt vennem. De most muszáj leszek, mert nincs kabátom, téli csizmám....stb...
2010. okt. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 anonim ***** válasza:

Sajnos már nincs tejem,igy mi tejitalt iszunk,már 1éves a babám!

Pelus:3200ft

Tejital:2000ft

Popsitörlö:1400ft a 4csomag

Popsikrém:sudocreamet használunk de mindig kapjuk:)

Bébiétel:ezt csak ritkán kap,mert általában azt eszi amit mi,de mindig van itthon belöle 1hónapra kb. 10üveg,és akciósan szoktam venni,ugyh kb.2000ft

Tea,filteres teát iszik,ez kb.1000ft

Gyümölcs mindig van itthon,ezt nem nagyon tudom,mert általában a párom veszi

Turókrém,joghurt,puding,turó rudi ilyesmik is kb.4000ft,de leht keveseb,mert nem minden nap kap ezt,mikor mit,mert sok mindent a mi kajánkból eszik már.

Ruhákat elég sok mindent kapunk,de ha vásárolok neki akkor turiba vagy neten,vagy tescoba szoktuk,vagy ahol akció van éppen.

Játékot ritkán kap,mert sokat örökölt a családból,különbözö készségfejlesztöket meg zenélös villogósat,szóval sok van neki,de ritkán veszünk neki,most az autókat szereti nagyon.

Magamra sajnos nem marad,mert elég sok a kiadásunk,mondjuk ha vmi kell,akkor arra kispóroljuk magunknak is,de apa majd most kezd másik helyen dolgozni,ahol több lesz a fizuja,igy majd több marad magunkra is!:)

De elsö a gyerek,és utána jövünk csak mi!:)


És te kedves kérdezö?

2010. okt. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim ***** válasza:

Hát úgy látom egyenlőre csak mi költünk tápszerre,sajna 10 napos korától kell,igy havi 10000ft megy el rá.Egy doboz kb 5-6 napig elég,2210/db:-(Mellette eszi már a tejpépeket,azt akciósan veszem,egyszerre több dobozzal is.Bébiételek,gyümölcs,zöldség,sosem számoltam még össze.Ruhákat sokat kapunk,és általában turiban veszek,ha vannak szépek.Játékokat ha látok ami tetszik megveszem neki,most karácsonyra kap nagyobb dolgokat.A pelenka havi 2 cs olyan 6-7ezer ft(25%-os).Szerintem havi 25ezer megy el rá,ha nem kell valamire plusszban költeni.5,5 hós.

Magunknak ha kell valami megvesszük,de én is fogyózom,igy később szeretnék vásárolgatni magamnak.Ha a kiadásokat nem számolom,kb 120 ezer ft marad amiből élünk.

2010. okt. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!