Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5,5 hónapos kisfiam nem...

5,5 hónapos kisfiam nem kúszik, nem forog. Kinél mikor kezdték ezeket a babák? Voltunk tegnap orvosnál, megmutatta hogyan segítsünk neki a kúszásban, és kb magasról tett ránk. Aggódok. Nagyon le van maradva?

Figyelt kérdés

márc. 20. 22:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Forgás 6 hónapig,kúszás viszont totál ráér még...
márc. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
1# vagyok. Nálunk a lányom 5 hónaposan forgott oda-vissza,kúszni 7 hónaposan kezdett. Én ezen nem aggódtam. Forogni se hasról hátra se vissza nem csinálja? Erre nem mondott a doki semmit? Mert most itt nem a kúszás a lényeg.
márc. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Forgás 6 hónapos korig. Fiamnál a védőnő riogatott, és éppen aznap fordult át, mikor töltötte a hat hónapot. 😄

Azt azért lassan csinálnia kellene, de még van 2 hét!😅

Addig simán átfordulhat még.

Oldalra fordulás megy mindkét irányba?

Kúszni ráér 7-8 hónaposan. Meg a fontos a sorrend!

márc. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
A dévényes nekünk azt mondta a forgás minden irányba ráér 7 hónapos koráig. A kúszás 9 hónapos koráig. Kislányom 1.én lesz 7 hónapos...4 hónapos korától fordul hátróo hasra a bal oldalra. Jobb oldalra ma sikerült neki először Még hátra nem fordul vissza, illetve 2 napja sikerült neki 2x azóta sem csinálja. Kúszni sem kúszik még. Pedig minimálisan feszes csak a nyaka.. A dévényes szerint ez nem kellene hogy befolyásolja, hisz tényleg semmiség... Majd csinálni fogja ha megérett rá.. Ne siettesd. 3x voltunk eddig dévényen.
márc. 20. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
A fiam (bár ő hipotón) pár nap híjján 6 hónapos volt, mikor elkezdett forogni. Kúszni csak 8,5 hónaposan kezdett.
márc. 21. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
92%
Miért akarja mindenki ,hogy a gyereke három hónapos korara agysebész legyen,meg tornász.Az én gyerekeim mindent később csináltak,az idiota védőnő meg mindig küldött volna dévényeshez.Sosem vittem őket.
márc. 21. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

6#-os. Nekem az a furcsa,hogy itt az internet világ,simán utána lehet már olvasni,hogy mi mikor "elvárható",meddig oké még ha a védőnő mondjuk nem segít például. Meg olyan szépen szakmaian is le vannak írva dolgok,én mindig olvasgattam a gyerekek fejlődéséről,stb. De azért a státuszvizsgálat is követi,kérdező 5,5 hónaposan hol láttál a státuszon például kúszást? Talán úgy rémlik a 9-10 hónaposan volt egy ilyen,hogy "kúszik/mászik már?".

Meg 6-os inkább az az érdekes még,hogy ezek a picik nincsenek is késve,hanem rendszeresen azt látom,hogy mondjuk 3-4 hónappal hamarabb szeretnék,hogy felálljon,kússzon,stb. Van egy ismerősöm,múlt héten mondja kétségbeesve,hogy a gyereke 1 éves és még nem jár és nem tudja most hova vigye,milyen fejlesztés kellene,majdnem sírt kb. Konkrétan ledöbbentem,állam is leesett. :D Mondom tessék?

márc. 21. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen!Nagyon erőltetik!Nálunk a járás,beszéd minden később volt.Soha nem aggódtam.
márc. 21. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyetéttek 7-es. A fiam 5 hónapps múlt. Még nem fordul át egyből riogattak jahj baj van vele. Mondtam, hogy nem mert még ráér. A vedőnőnk szerencsére érti a dolgát ő is egyből mondta van még ideje.

De néha más anyákon érzem amikor kontráznak már mit tud a baba. Nem ugyanúgy fejlődnek. Persze van akinél gond van, de sokszor úgy siettetik a gyerekeket. Én úgy vagyok vele mindenre van egy max idő ami elvárt. Ha addig nem hozza akkor elviszem szakemberhez addig nem zaklatom ilyenekkel.

márc. 21. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
9#-es. 7# vagyok. Nálunk anyukám jött ezzel amikor a lányunk 11 hós volt,hogy húúú miért nem jár még? Meg biztos beindul az. Mondom igen,18 hóig ráér vele,nincs min aggódni,ráadásul 1 hónappal hamarabb is jött egyébként meg. De aztán rendszeresen visszatért ezzel,hogy de hát Ilonkáéké már megy képzeld,de biztos nincs gond. :D Nem tudom kit akart "nyugtatni". 14 hónaposan indult el,semmivel sem volt elkésve.
márc. 21. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!