Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5,5 hónapos kisfiam nem...

5,5 hónapos kisfiam nem kúszik, nem forog. Kinél mikor kezdték ezeket a babák? Voltunk tegnap orvosnál, megmutatta hogyan segítsünk neki a kúszásban, és kb magasról tett ránk. Aggódok. Nagyon le van maradva?

Figyelt kérdés

márc. 20. 22:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

A fiam 1x atfordult olyan 5 honaposan aztan soha tobbet. Azota is utal forgni azonnal rosszul is van tole.


Amugy 10 honaposan elindult 6 honaposan felult.


Szoval teljesen egyeni h mikor mennyit. Szerintem ha kihagyja sem gond.

márc. 21. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
10-es igen ismerős. Nálunk anyós ilyen. Anyukám annyit mondott mi régen voltunk gyerekek ő már nem is emlékszik mi mikor van majd mondjam én mikor mi várható. 9#
márc. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

2# volt már hogy megfordult, de talán 2x. Egyszerűen nem lehet rá venni.

Nem erőltetnék én semmit! Az idegeimen táncolnak ezzel az: ezt is kell, meg azt is kell, hogy tudja mert ha nem akkor jujjuj.

Anyukám szerint és sose másztam. Nem lett bajom. Jó tanuló is voltam mindig, mert mondták ha nem tanul meg kúszni mászni akkor későbbiekben a tanulással is gondok lehetnek. 🤦🏽‍♀️

Szeretnék vissza menni az időben 30-40évet biztosan akkor nem volt ennyi kritérium. Egyszerűen megszülettünk, mindenki a maga ütemében fejlődött és felnőttünk.

Az orvos kedden legyintett a forgás dologra. Ő idősebb! A fiatal védőnő viszont mindent is felfúj, szerintem. Ha 3 hónaposan nem mondja az ABC-t már baja van. Annyira fel húzzák ezek a dolgok az agyam, és persze el kezdek aggódni.

márc. 21. 09:08
 14/16 anonim ***** válasza:

Ne aggódj. Minden baba más és más. A védőnők többsége pedig egyszerűen fitogtatja a féltudását, és ez a legrosszabb.

Egyébként, ha valami, a babát érdeklő dolog lesz mellette, de csak majdnem elérhető távolságban, akkor a kiváncsiság fog győzni, és mindig átfordul majd. Amig semmi érdekes körülötte (csak felette), addig mi a fenéért fordulgatna át? Mászni sem azért fog, mert a védőnő azt mondta, hogy muszáj, hanem azért, mert el akar érni valamit, amit mászás nélkül nem tud.

Ne aggódj, kérdező, a babád nincs lemaradva semmiről.

A szemkontaktus léte vagy nem léte sokkal fontosabb, mint az, hogy 5,5 hónaposan átfordul vagy sem.

márc. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Az én fiam 6 hónapos. Nem fordul meg egyik oldalra sem. Ha az ágyon fekszik és párna van a feje alatt akkor megfordul, ha akar! Ritkán, én is aggólom. Akartam is erről kérést feltenni, de megláttam a tiédet. Nem mondom hogy megnyugodtam hogy másnál is van ilyen szituáció, de legalább van mit olvasnom. Ha valaki olvassa esetleg mi problémák adódhatnak abból ha nem forog a baba?
márc. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
4 es válaszoló vagyok. Tegnap este dévény után a semmiből minden irányba forogni kezdett a kislányom. Nemsokára 7 hónapos... Nem kapkodta el. Nem kell stresszelni... Ha úgy érzed vidd el dévényre... Ártani nem árt.
márc. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!