Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Taurintól "be pöröghet" a...

Taurintól "be pöröghet" a pici baba?

Figyelt kérdés
3 hónapos a kislányom, már váltottunk neki tápszert, észre vettem rajta hogy a taurin tartalmú tapszerektől úgymond "be pörög". Először nyöszörög, sirdogál, aztán rugkapál, nyugtalan, gyorsabb a szív verése és a légzése. Sőtt , aludni sem akar bármit csinálok. Azonban az előző tápszer nem tartalmazott taurint, egy nyugodt babám volt, csak sajnos hosszan tartó székrekedés miatt váltottunk. Egyedül a taurint találtam a tápszerek közt eltérésnek, ezért gondolok erre. Más tapasztalt ilyet?

márc. 22. 20:41
 1/7 anonim ***** válasza:
61%
Hát, lehet, a red bullban is van
márc. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
Miért van taurin egy tapszerben? Igen, az pörget. Nem tudom a mienkben mi volt, mert sose néztem meg az összetételt.
márc. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok és lehet, hogy rosszul tudtam, hogy felpörget.

[link]

márc. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 babyboom567 ***** válasza:
100%

Wikipédia


"A taurin (H2N-CH2-CH2-SO2-OH) nem fehérjeépítő aminosav (pontosabban aminoszulfonsav, ezeket meg szokás különböztetni a hagyományos aminosavaktól). Alkoholban nem, forró vízben viszont jól oldódik. Epesavak alkotórésze, ezek hidrolízistermékeinek vizsgálatakor fedezték fel 1824-ben. Kezdetben ökörepéből állították elő (innen származik a neve is), mára vegyipari szintézise megoldott. A világ összes taurintermelése 2010-ben az 50 000 tonna/év szint fölé került.


Újszülöttek számára esszenciális aminosav.[2] Az anyatejben is megtalálható.


A szervezet kéntartalmú aminosavakból (cisztein, metionin) a szükségleteknek megfelelően állítja elő enzimatikus oxidálás útján, így hiánybetegség emberben nemigen tapasztalható. A szívizom egyfajta megbetegedéséért újabb kutatások szerint a taurinhiány lehet felelős, de ezt még nem sikerült hitelt érdemlően bizonyítani. Macskák számára nélkülözhetetlen, esetükben az elégtelen bevitel súlyos hiánybetegségekkel jár.


Élettani hatása még csak részben ismert. Szerepet játszik a sejtmembránokon keresztüli kalciumáramlás szabályozásában, egyes szövetek (mint a már említett szívizom) normális működésében, az inzulinhoz hasonlóan elősegíti a glükóz sejtekbe áramlását, ezáltal nő a fizikai teljesítőképesség, csökken a vércukorszint. Állatkísérletekben nyugtató hatását figyelték meg. Emberen stabilizálja a különféle neurotranszmitterek szintjét, epilepsziásoknál csökkenti a rohamok számát. Az izmok tartós terhelése esetén taurin- és egyéb aminosav-tartalmuk csökken, egy idő után a glükóz és a kalcium izomsejtekbe jutása gátolt, és az izmokban görcs alakulhat ki. A taurin antioxidáns hatással is bír.


Elsősorban állati eredetű ételek tartalmazzák: hal, húsok (főleg bárány) és belsőségek.


Néhány esetben hasfájást, rosszullétet, függőséget okoz[forrás?]. Hashajtó hatású"

márc. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A hasfájást és a rossz közérzetet észre vettem a piciél.. teljesen ki van cserélve, olyan.. "zavart" , nyugtalan. Lehet butaságnak tűnik a kérdésem, viszont ezt vettem észre rajta, ezért is kérdezem, hogy esetleg a taurintól elő fordulhat-e ilyesmi..
márc. 22. 21:22
 6/7 A kérdező kommentje:
Egyébként ment mindenkinek a zöld kéz és köszönöm a választ. Aki pedig le pontozza a válaszokat, érdekelne, hogy miért..
márc. 22. 21:24
 7/7 anonim ***** válasza:
Előfordulhat. Mi felnőttként szedünk néha taurint, minket felpörget.
márc. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!