Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális ha két nap alatt...

Normális ha két nap alatt ennyit fogy a baba?

Figyelt kérdés

Első babás anyuka vagyok, lassan 7 hetes a babám. 3170grammal született, 2950grammal jöttünk haza a kórházból.

Kétnaponta fürdetjük őt, olyankor csak úgy magunknak kíváncsisàgból meg szoktuk mérni a súlyát (most azt nem kérem, hogy nem kell ilyen gyakran méregetni, mi is csak úgy mérjük, kíváncsiak vagyunk, első szülők, hogy mennyit gyarapszik a baba), egyébként tápszeres baba. Tegnapelőtt 4045gramm volt a súlya fürdés előtt mérve, ma, két nappal később 4025gramm. 20grammal kevesebb. Mint mondtam , első babás szülők vagyunk és nem tudjuk, hogy ilyenkor ez oké, vagy miért van, vagy bármi. Ő amúgy nagyon eleven, mozgékony baba, ma különösen az volt és arra gondoltunk, hogy mivel egész nap fent van és jár keze lába, így emiatt lehetett ma ennyivel kevesebb a súlya. Nem estünk kétségbe, mert az étvágya, kedve jó, vidám baba, sokat mosolyog, szóval nincs vele gond.



márc. 21. 21:47
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
92%

Jézus, 20 grammról van szó. Erősen túlpörögtök ezen. Lehet többet pisilt, többször kakált, elmozdult mérés közben. Ez annyira kicsi eltérés, hogy meg se érte ezt az egész nagy regényt fogalmazni miatta.

Mérd meg magad reggel ébredés után, majd mosdó használat után. Te se leszel ugyanolyan súlyú.

Teljesen rendben van a babátok, a számok alapján szépen gyarapszik, nyugi.

márc. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
82%
Ma előbb rakta tele a pelust mérés előtt, tegnapelőtt meg utána.
márc. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan ahogy az előttem válaszolók is írják! 😊

Ráadásul ezek a mérlegek annyira pontatlanok. Nekünk volt amikor evés után kevesebbet mutatott, mint evés előtt 😂

márc. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
1-es , bocsánat, hogy nem tudom mi az oké és mi a nem úgy hogy még nem volt gyerekem. És mivel ma nem kakilt, így ez sem releváns.
márc. 21. 22:20
 5/26 A kérdező kommentje:
2! Ma nem kakilt.
márc. 21. 22:20
 6/26 A kérdező kommentje:
3-as, na ez mondjuk lehet. Bár nagyjából ugyanannyit szokott mérni a védőnő is a hitelesített mérleggel, mint mi a miénkkel.
márc. 21. 22:21
 7/26 anonim ***** válasza:
82%

20 deka semmi.

Egy felnőtt egy napon belül is tud másfél kilót ingázni.

Az sem ad pontos értéket, ha minden nap ugyanakkor méred.

Többet evett, ivott, kevesebbet pisilt, akármi lehet.

márc. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Amúgy tudom, hogy nem kéne méregetni,.elég ha a védőnő méri hetente, csak én mindig kíváncsi vagyok hogy áll a súlya. De magamat is folyton monitorozom súly ügyileg, vagy vérnyomással kapcsolatban 😄.
márc. 21. 22:23
 9/26 A kérdező kommentje:
7! Hát jó sokat pisilt mérés előtt.
márc. 21. 22:24
 10/26 anonim ***** válasza:
85%

Nekem is első gyerek, de mivel tájékozódtam ezért tudom hogy 20 gramm konkrétan semmi. Sőt még 100 gramm sem.

Te most tájékozódsz, de kicsit lazíts. Nektek is jobb lesz. Én talán 2-3 hétig bírtam a méricskélést pont ezek miatt. Semmi értelme, macerás.

márc. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!