Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Zöld trutyi a köldökcsonk...

Zöld trutyi a köldökcsonk alapja 3 hetesen, miután elkezdett leesni a száraz része. Ez normális?

Figyelt kérdés

Az idősebb lányomnál az egész elszáradt és kb a 8. napon leesett. A kicsinél amikor tisztítom váladékozik. Ezt orvos látta 3 napja, normálisnak találta. Most elkezdett leválni, a száraz rést csüngött és belül a zugban meg valami zöld trutyit láttam. Visszahajtottam rá a száraz részt, mert majd rosszul lettem.


Tapasztaltatok már ilyet? Most ilyenkor hogyan tisztítsam? Nem mertem így hozzáérni csak amikor a száraz rész rajta volt ràfújtam az Octeniseptet. (A száraz rész alá nyúkáltam be eddig fertőtlenítős fültisztítóval.)



márc. 23. 18:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Az nagy eséllyel genny, szóval nagyon nem okés. Orvosnak meg kell mutatni.
márc. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is trutyis kinézete volt a száraz rész alatt, a gyerekorvos normálisnak vélte. Nekünk már 4. napon leesett szerencsére.
márc. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
78%

Nálunk is ilyen volt.

Dokihoz vittem, azt mondta az octanisept ennyit ér. Engedjem el, alkohollal kezeljem. Helyrehozta 2 nap alatt

márc. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
86%
Fültisztítóval törölj alá, töröld ki a trutyit, majd fújd fertőtlenítővel.
márc. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
72%

Ez a kérdés már volt.

Azóta sem javult az állapot?

márc. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
márc. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
3-as pedig nem írt hülyeséget nem értem miért lett lepontozva. Mi alkohollal kezeltük és naponta egyszer egy csepp betadine. Ezt a gyerekorvos plusz a védőnő mondta. Nagyon szépen és hamar leszáradt. Két ismerős is az Octeniseptet használta mindkettőnek nagyon gennyes lett és a gyerekorvosuk ugyanezt mondta, hogy alklohol. Biztos van olyan is akinek használt, de én nem ismertem mást aki használta a többiek alkoholt használtak.
márc. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is alkohollal kezeltem mindkét gyereknek.

Egy hetes korukra szépen leesett, begyogyult nekik.


7, biztos azért lett lepontozva, mert most más az ajánlás, nem az alkohol

Én a régi módi szerint csináltam és nem is volt ilyen gondunk.

márc. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Most az octenisept az ajánlás. Megveregetném a vállát annak, aki ezt kitalálta.

Első gyerekemnél a kórházba ha valaki alkoht vitt, el is vették. Csak a spray. Első gyerekesként így nem gondplkodtam, hiába magyarázta anya az alkoholt.

6 azaz hat hét után esett le a köldöke.

Mindent úgy csináltam, ahogy mutatták. 4.héttől a védőnő jött ki minden nap lekezelni. 5.hét végére vérzett, zöld volt, gennyedzett.

Akkor untam meg, vettem alkoholt. Azzal kezeltem, 3nap alatt helyre jött, leesett.


2.gyereknél meg sem vettem a sprayt.

márc. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
7-es vagyok. Októberben szültem. Kórházban is alkoholt mondtak és adtak. 9-es mikor lett ez az ajánlás? Tényleg én nem hallottam róla. Ahogy írtam csak két ismerős használta váltottak is, mert nem volt jó.
márc. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!