Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindjárt 7 hetes babának nem...

Mindjárt 7 hetes babának nem esett le a köldökcsonkja. Mi a teendő? Járt így más is? Többi lent.

Figyelt kérdés
Védőnő, és két orvos is látta, egyik orvos korházi, másik provát, de azt mondták majd le esik. Nem kell izgulni, mert nagyon szép, nem gyulladt, nagyon tiszta csak éppen nem esett le. Nem tartom magamat paramaminak, de ez idegesít. Vagy esetleg tudtok mondani valamit mivel kenjem/tisztítsam, hogy megsürgessem a folyamatot? Jódot mondták meg az octenisept-et, esetleg más javaslat? Mindent kipróbálok szívesen ami nem ártalmas. Köszönöm ha válaszoltok.

nov. 23. 08:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
63%
Miert idegesit?
nov. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nyugodj meg, ha az orvosok szerint normális, akkor normális. Viszont azt is megértem hogy idegesít, én sem szerettem hogy ott van, kezelgetni is para, beleakad bármibe stb.

De nekünk például a védőnő letépte, inkább maradt volna még egy darabig, mint ez.

Mindig mondtam neki hogy nem merem nagyon erősen törölni csak ráfújtam az octeniseptet és kb felitattam óvatosan. Aztán mikor már egy részen elvált, de a fele még tartott, ő jól megmutatta hogy kell, aztán letépte, a határozott törlő mozdulattal, vérzett is. Hát a férjemmel mindkettőnket az ájulás kerülgetett.

Ezt csak azért meséltem el, hogy lásd hogy jobb ha magától esik le később, mint ez.

nov. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Jó kérdés, legjobban talán azért mert nekem esik minden ismerősöm (akiktől tanácsot kérek, hogy ők hogyan kezelték), hogy “Jéézusom, hogyhogy megvan még és nem esett le??” “Basszus ez durva” “Valamit nem jól csinálsz” a legjobb volt, hogy “szenvedteted a babát”

De ez meg az én bajom, hogy felveszem

nov. 23. 09:33
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha tobb orvos is latta, akkor nem gondolnam, hogy gond van, bar volt ismerosi korben olyan, akit emiatt vizsgaltak valamilyen betegsegre, de oszinten, mar nem emlekszem. Ott 4 hetes babanak volt meg fent.
nov. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Olvastam én is, hogy lehet betegség jele is. Nem tudod véletlenül, az ismerősödéknél lett valami baj a végén ebből? Mert mind a 3 ember aki látta olyan leszarom stílusban beszélt.
nov. 23. 09:47
 6/14 anonim ***** válasza:
68%
Semmi durva nincs ebben. Nem minden kisgyereknek esik le 7-14 nap múltán,amennyiben nem gyulladt nincs teendő, majd leválik. Az egyetlen amire figyelj oda,hogy ne érje víz, maradjon száraz. Octenisept és betadinnal lehet kezelni.
nov. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is késő esett le, talán 6 hetesen.

A védőnőnk tanácsolta, hogy elég csak napi 2x kezelni, reggel és este. Meg persze ha kakis lesz. És ne közvetlenül a csonkra fújjam az octeniseptet hanem fülpiszkára, úgy töröljem át.

Mert azzal hogy napi 6-7x ráfujkálom folyton nedvesen tartom ( akkor is ha letörlöm) és nem tud leszáradni.

Na ezek után 2 nap múlva tényleg le is esett, hogy nem fújkálgattam.

nov. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Az enyémnek is több mint egy hónap volt. A gyerekorvos nem izgatta magát, kicsit rángattam neki, így gyorsabban lejött, de szerintem még ez sek szükséges. Vastag volt a zsinór, ennyi volt az oka, nem ritka. Ha nagyon nek akarja az igazat, sebészek leszedik, de ha szép és nem gyulladt, nem kell.


Nekünk annyi volt, hogy vadhús is lett a helyén, úgyhogy később még lápiszolnom is kellett vagy másfél hétig.


Semmi baja, nyugi.

nov. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
80%
Ja, hogy mások mit mondanak, az ne érdekeljen. Amióta a nagy megszületett, mindig talál valaki valamit hogy épp miért vagyok hibás és mit nem csinálok jól. Néha rágódom rajta, de egyre ügyesebben szarom le a sok okoskodó szuperanyát, ritkábban gyerektelent. Amit jogosnak érzek, azt átgondolom, a nulla belelátással tett szuperanya kommenteket meg elengedem.
nov. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én gyerekeimnek 6 és 8 hetesen esett le, pedig végig szép száraz volt, egyszer sem volt vele probléma. Engem is zavart, mert nem tudtam tőle normálisan fürdetni, de aztán egyszer csak leesett. Nem csinálsz semmit rosszul. Inkább kerülgesd meg 1 hétig, minthogy felsérts ott valamit vagy elfertőződjön. Nekem amikor 8 hetesen leesett a fiamé, előző nap még úgy volt ott, mint ami sosem fog leesni, úgyhogy nyugi, bármelyik nap leeshet, nem feltétlen látszik előtte napokkal.
nov. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!