Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A második gyerekek könnyebb...

A második gyerekek könnyebb természetűek? Mi a tapasztalatotok?

Figyelt kérdés
A 3,5 éves lányommal még most is nagyon nehéz, senkinek nem fogad szót itthon. Még 1 hónapos sincs a kishuga, de eddig pár szempontból túltesz a nővére babakori viselkedésén, állandóan sír szegény. (Nem lep meg, tudtam mit vállalok🙂, csak a nővére nem volt sírós, mivel egész nap kézben volt, ezt most nem tehetem meg sajnos.) Nyilván minden babával nehéz és ebből közel sem lehet még beskatulyázni egy újszülöttet. Az érdekelne, hogy már nagyobb korukban mennyire volt szófogadó, nyugodt a nagytesó és mennyire a kicsi?

márc. 27. 08:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
74%
Lutri. De biztos van alapja annak a mondásnak, amit egy anyukás oldalon olvastam: az első gyerek a beetetés. 😄
márc. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az első is kicsit önfejű, akaratos, sirdogálós volt. De simán tudtam kezelni, bármit el tudtam intézni vele.

Így, na meg mert amúgy is kis különbséget akartunk, 2,5 év múlva jött a 2.

Áhh, az első hozzá képest semmi. 24ből 26 órát sírt, akaratosabb, hisztisebb. Ő a szó szerinti többemberes gyerek.


mostmár 3 a kicsi, 5,5 a nagy. A mai napig így vannak.

márc. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
95%
Nem határozza meg a személyiséget, hogy első, második vagy harmadik gyerek
márc. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is a m@sodik ilyen állandóan sírós, még lassan 1 évesen is...
márc. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
88%
Nem tudom, de remenykedem, mert az elso brutalis, szerintem rola jellemeztek a tobbemberes babakat. 🤣 Na de nem baj, imadom igy is, es alig varom, hogy legyen masodik. ❤️
márc. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk az első miatt nem lett második :DD
márc. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
A kisebb lassan 4 éves, erős, hangos, naggyon ragaszkodó, parancsolgat és toporzékoló hisztiket nyom, mióta állni tud. Pedig ugyanúgy nevelem, mint a csendes, szófogadó nagyobb gyereket. Ha ő lett volna az első, akkor valószínűleg nem lett volna tesó. Imádom és tanítható, de sokkal több fugyelem és meló, hogy ő is jól legyen.
márc. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az első volt igazi többemberes baba. A második egy eszik alszik gyerek lett.

Kamasz korukban az első brutális volt. A második csak néha bosszantó

márc. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az első pokol, a másodikat észre sem lehet venni. Teljesen ellentétesek
márc. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszi, a válaszokat.😊 Nálunk én vagyok a nagytesó, 2 öcsém van. Nálunk én voltam a nehéz eset, bár csak kamaszként.😅 Tesóm szerint most mindent visszakapok. Anyukám a 2 öcsém nevelését kirázta a kisujjából. Picinek mind a 3-an egyedül, nyugisan eljátszottunk, ettünk, aludtunk.


A nagylányom születése óta kínlódik minden étkezéssel, napközben kicsiként sokszor aludt, de 20 perceket, 2 éves korától meg nem is akar napközben aludni. Akaratos, leperegnek róla a szavak, mindent szétszed, brutál kupit csinál 1 perc alatt.😱 Cserébe nem vettük észre, hogy fogzik, hasfájósan sem éjszakáztunk vele, imádja az embereket, segítőkész és az oviba pikk-pakk beszokott. A kicsivel szerintem ezek nem így lesznek.

márc. 27. 11:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!