Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A második gyerekek könnyebb...

A második gyerekek könnyebb természetűek? Mi a tapasztalatotok?

Figyelt kérdés
A 3,5 éves lányommal még most is nagyon nehéz, senkinek nem fogad szót itthon. Még 1 hónapos sincs a kishuga, de eddig pár szempontból túltesz a nővére babakori viselkedésén, állandóan sír szegény. (Nem lep meg, tudtam mit vállalok🙂, csak a nővére nem volt sírós, mivel egész nap kézben volt, ezt most nem tehetem meg sajnos.) Nyilván minden babával nehéz és ebből közel sem lehet még beskatulyázni egy újszülöttet. Az érdekelne, hogy már nagyobb korukban mennyire volt szófogadó, nyugodt a nagytesó és mennyire a kicsi?

márc. 27. 08:35
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az első gyerek a minden szempontból többemberes, a második egy vigyori kismanó. A legtöbb nehézség továbbra is a nagyobbik gyerek miatt van. De mindkettőt tudom kezelni, csak a nagyobbik a fárasztóbb, úgyhogy nálunk ez véletlenül igaz.
márc. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
A húgom rendkívül nehéz természetű. Úgyhogy nem hiszem.
márc. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a fiam volt a beetetés 😂 De nem panaszkodom amúgy, a húga se probélmás gyerek, jó evő, jó alvó, végtelenül cserfes, jólelkű és cuki, de sokkal akaratosabb, vehemensebb mint a bátyja valaha is volt, sokkal nagyobb hisztiket képes levágni, nehezebben viseli, ha nem az történik, amit ő elképzelt. A nagyfiam simulékony, alkalmazkodó, brutál okos, megfontolt gyerek.

Anyukám azt mondja, hogy a két bátyám hasonló természet volt, de összesen nem szívott velük annyit, mint velem, a harmadik gyerekével. Szóval ez alapján nálunk sem volt ez igaz, bár én nem a második voltam 😅

márc. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a genetikai lottón jobban múlik, mint a sorrenden. A szüleimnél könnyebb - nehezebb - könnyebb - brutál volt a sorrend, de a legkisebb tesóm babának állítólag kisangyal volt, evett, aludt, nem volt nyűgje, aztán elindult... és azóta nincs megállás. De az életben a két "nehezebb eset" testvérem tud jobban érvényesülni.
márc. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Nekem csak 1 van és fogalmam sincs hogy milyen gyerek máshoz képest. Mindent megeszik, születésétől jól alszik éjjel, de nappal nem, letehetetlen, semmit nem tudtam nélküle csinálni. Ő ilyen közepesen nehéz lehet.

Testvéremnél az első nehezebb volt kicsinek, majd született egy folyton mosolygó nyugis öcsi, aztán fordult a kocka, a kislány nagyon könnyű a kisfiú meg kezelhetetlen lett.

márc. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Mindekettőnek megvan a maga beálitottsága de szerintem a másodikkal sokkal könnyebb. A nagy (5éves)nagyon akaratos nehezen fogad szót mindent 100szor el kell mondani neki szeret rosszalkodni nagyon pörgős de közben bújós is szereti nagyon a testvérét. Ő nagyon könnyen barátkozik nem félős.A kicsi maga a nyugalom. Nyilván ő is van hogy pörög de nem olyan szinten és nem ez a jellemző rá. Illetve ő hamar megsértődik mindenen és elvonul egy sarokba sirdogálni (3éves lesz) Ha neki azt mondom nem szabad nem csinálja vagy ha azt mondom "itt állj meg" akkor ott megáll a nagyobb egy percig nem maradna ott. A kicsi is bújós és egymás iránt nagyon kimutatják a szeretetüket. Viszont ő nagyon félénk is mikor kicsi volt a sürün látott rokonoktól is félt. Mára is van egy kis távolságtartás az emberek felé tőle.
márc. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
16os vagyok mind e kettő lány ha ez számít valamit.
márc. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, hogy így kifejtettétek!😊
márc. 28. 00:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!