Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hetes babám egy teljes...

4 hetes babám egy teljes napot töltött a nagymama karjaiban, ott evett aludt, nézgelődött. A nagymama elment, mi meg itt maradtunk egy nyafogós gyerekkel, aki nem hajlandó egy percet sem a kiságyában tölteni. Hogyan szoktassuk vissza?

Figyelt kérdés
2009. jan. 5. 08:18
 1/6 anonim ***** válasza:
58%

nem bántásként mondom de nyugodtan szoljatok hogy ne cipelje egész nap a nagymama a gyereket. é bizony rászóltam az apósomra ha testszik ha nem.

szerintem mindig egy kicsit tovább hagyjátok nyügösködni a kiságyba, először 5 perc aztán 10. aztán csak rájön hogy mi a helyzet. de sírni ne hagyd!

2009. jan. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

Egyetlen nap alatt nem változnak meg a baba szokásai, ha most nem akar a kiságyban lenni, annak nem a nagyi az oka! Altasd el ölben, utána tedd az ágyába. Ha felébred, kezdd elölről.

Azért próbáld meg kitalálni, nem-e valami más gond van a háttérben. Fáj valamije, éhes, stb.

2009. jan. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%
Én is az előttem szólóval értek egyet: egy négy hetes baba még nagyon pici, nincsenek kialakult szokásai, és nem lehet "elrontani" egy nap alatt. Én sokszor nem értem, amikor azt írják a válaszadók, hogy ne legyen ölben a baba, mert hozzászokik. Mi azonnal felvesszük, ha sír, sokat babusgatom kézben. Eleinte valóban bizonytalan voltam, de most négy és fél hónapos, és nincs elkapatva. Amikor megerősödik, és jobban tud önállóan mozogni, már nem fogja igényelni, hogy állandóan cipeld, cserébe nyugodt és kiegyensúlyozott lesz. Amit esetleg még megpróbálhatsz, hogy nem a kiságyban tartod napközben, amikor ébren van. Mi csak akkor tesszük az ágyba, ha aludnia kell, egyébként játszószőnyegen, habtapin, hordozóban, pihenőszékben tölti az időt. A lányunk nagyon érdeklődő, kíváncsi, egészen kiskorától megfigyelhető volt, hogy egyszerűn unatkozik hanyatt fekve, a plafont bámulva. Lehet, hogy a ti babátok is felfedezte, mennyire más a világ, ha lát is belőle valamit.
2009. jan. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%

Kedves előttem válaszoló, én voltam az előtted válaszoló.:-)) Nagyon egyetértünk, az én picurom is sokat volt ölben, de egyáltalán nem lett ettől elkapatva. Sőt, most 5 hós és odáig jutottunk, hogy órákig képes eljátszani egyedül. De ha szól, azonnal megyek hozzá, mindig fölveszem, ha igényli és használjuk a hordozókendőt is.

Sokan nem hiszik el, hogy önállóságra nem kell nevelni, hanem szeretni, babusgatni, sokat ölbevenni, stb., mert így lesz meg a kicsi biztonságérzete, hogy később magától is önállósodjon.

2009. jan. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

az első vagyok. nem azt irtam hogy ne vegye fel. a kérdező azt kérdezte hogy szoktathatja vissza az ágyba. arra válaszoltam anyukák.

képzeljétek én hagyom magára a kicsimet bebebe.

ja és felveszem ha sír.

a lényeg hogy ti okosok vagytok és mindent tudtok.

2009. jan. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kedves előző válaszoló, emlékeim szerint téged nem kritizált senki. Mi a fenéért harapsz???
2009. jan. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!