Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Angolkór 3,5 hónaposan?

Angolkór 3,5 hónaposan?

Figyelt kérdés

Van egy 3 hónapos és 2 hetes babám. Rendszeresen kapja a D vitamint 2 hetes korától, levegőre is sürjen visszük, tápszeres baba. Kb. 1,5 hónapos korától észre vettük hogy tépi a haját, ha oldalra fordítom, túrja bele a fejét az ágyba csak a fejét fordítva, sokat fogja a fejét, egy foltban hátul kihullott a haja. Gyerekorvoshoz vittem, ő lecserélte neki a D vitamint, és megemelte napi 5 cseppre. Az orvos annyit mondott hogy D vitamin hiány miatt nagy a kutacsa (3/4 áll a papíron) és

mocorognak a fogcsirák, a papirjára viszont angolkórt írt. :( Ennek már egy hónapja, de a helyzet változatlan, a napokban nyűgösebb is a pici. A szájpenészét kezeltük, az sem akar múlni , fehér a szájpadlása, van egy pici ciszta az inyén pedig fertőtlenitek mindent rendszeresen, és tisztán tartom. Újra felkerestem a gyerek orvost, annyit mondott hogy majd elmúlik és hogy a babák csinálnak fura dolgokat. Nekem ez a válasz nem túl "kielégítő" hogy így írjam. Valaki tapasztalt hasonlót? Elmúlik ez egyáltalán? Érdemes lenne más gyerekorvoshoz fordulni? (Közben a biztonság kedvéért keresek egy másik orvost és rá kérdezek) Valaki volt már ilyen helyzetben? Milyen következményei lehetnek ennek? Kérlek segítsetek mit kellene tudnom ezzel kapcsolatban, mit lehet tenni. :( elnézést ha kusza lett de tanácstalan vagyok és egyre jobban aggódom.



ápr. 3. 19:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is aggódnék a helyedben, mert szemmel láthatóan az orvos nem ért semmihez - téenyleg keress másik, normális orvost, mielött valami nagy bajt okoz a kicsinek!
ápr. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy érdemes! Még akkor is, ha mondjuk tényleg elmúlik. De ezt előre nem tudhatod.
ápr. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak ahhoz tudok hozzászólni hogy tényleg gyakori hogy tépik a fülüket, hajukat a kicsik, tehát ez önmagában nem jelent feltétlenül rosszat. Fogfájás, fáradtság jele is lehet.

A D vitamin hiányát nehezen hiszem el, hiszen a tápszerben is van általában és még mellé adod cseppekben. A doki a kutacs mérete alapján gondolta hogy kevés lehet, de szerintem még kicsi ahhoz hogy a kutacsa méretén aggódjon. Magához képest kéne talán kisebbnek lennie, de hogy mennyivel meg hogyan azt egy normális orvos tudja megmodani. Neten azt írják hogy 18-24 hónapos korban kell záródnia, addig meg szerintem egyedi ütemben zajlik, de ez csak az én feltételezésem.

Szájpenészről nem tudok semmit, mivel nekünk nem volt ilyen.

Az alapján amit leírtál, szerintem(!) semmi baja nincs, de a helyedben elvinném egy magánorvosi vizsgálatra már csak azért is mert ott normálisan elmagyarázzák hogy mi a helyzet és meg tudnak nyugtatni.

ápr. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Remélem minél hamarabb rájövünk hogy mi lehet a baj (ha van). Esetleg ha még valaki tapasztaltabb ebben a témában szívesen fogadnék még tanácsot.
ápr. 4. 04:44
 5/9 A kérdező kommentje:
Eyetleg, valakinek csinált még így a baba, hogy oldalfekvésben csak a fejét fordítva nyomja az arcát az ágyba? Próbáltam alvókát tenni mellé, de nem érdekli, ugyanúgy az ágyba nyomja/fúrja a fejét. :/
ápr. 4. 04:56
 6/9 A kérdező kommentje:
Egyébként, van/volt gondunk a széklettel is.. szinte csak 2 hete van hogy tud magától kakilni, azóta viszont kevesebbet pukizik sokkal. :/
ápr. 4. 04:57
 7/9 anonim ***** válasza:
47%

Én ezt komolyan nem értem. Miből következik szerinted hogy angol kóros?

Szinte minden baba piszkálja ,tépi a fülét, haját, mert az van neki kéznél. Hátul pedig nem kihullott a haja, hanem kiforogta, mivel gondolom hátán alszik. Kisfiam úgy alszik el,hogy fúrja bele az arcát a babafészek oldalába, mert attól nyugszik meg. Most akkor ő is angolkoros szerinted?

ápr. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Felkerestem és elvittem egy másik orvoshoz a picit. Azt mondta nem angolkór, szó sincs róla. Nagy a kutacsa a piciek de amiatt ne aggódjak mert 1,5-2 éves korára kell be nőjjön. A fülét és a haját a foga miatt tépi mivel megindultak neki a fogcsirák. Mivel eleve nagy hajjal született a pici, nem ritka hogy hullik ki a baba hajából és kiforogja, kifekszi, akár a sapi is kidörzsölheti neki. A szájpenészre pedig újabb kezelést kaptunk, szódabikarbónás vízzel kell főzzem az üvegjét pipáját etetések közt mivel a sima víz nem elég. Remélem mostmár rendben leszünk. Az utóbbi 2-3 napban hirtelen néhafelsírt vigasztalhatatlanul. Remélem tényleg csak a foga.
ápr. 8. 05:26
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat egyébként. ☺️ Örülök hogy vannak még ilyen segítőkész emberek.
ápr. 8. 05:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!