Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem tud forogni, de már 4...

Nem tud forogni, de már 4 hónaposan négykézlábra áll, normális ez?

Figyelt kérdés

Abszolut nem tud forogni, de hason felnyomja a labait negykezlabra es onnan visszafordul. Nem szándékosan, csak annyira nem tud magaval mit kezdeni. A tamaszkodasa is kétseges, sokat emelgeti a kezeit.

Marcius 8-án lesz csak 4 hónapos.

Aggódom. Mindenki mondja hogy ügyes, de szerintem ez pont nagyon nem jó így.


febr. 29. 11:40
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
37%
Az enyém is ezt csinálta 4 hónaposan, de nem tudta továbbfejleszteni ebbe az irányba a tudását. Szépen megtanult mindkét irányba forogni, és keveseket már kúszogat. De még mindig felnyomja magát néha négykézlábra. Most lesz 6 hónapos. Szerintem ez nem baj.
febr. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Jaj..dejó hogy írtál. Legalabb van másnál is ilyen. Mar tök ideges voltam.
febr. 29. 12:20
 3/25 anonim ***** válasza:
6%

Hogy kerül hasra? Ne tedd hasra! Egy babát nem kell hasaltatni.

[link]


A túl gyors mozgásfejlődés utalHAT izomtónus egyenetlenségre vagy feszességre. Én megmutatnám szakembernek.

febr. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem nem normális kérdező , én megnézetném azért.


3# Te meg ne írj már ordító baromságot... Úristen...

febr. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém kifejezetten szeretett hason lenni 4 hónaposan, pedig mi is úgy kezdtük, mint a cikk írta, rajtam.

#1 vagyok, mint voltunk Dévényesnél 3 hónaposan mindent csak ellenőriztetni, de minden rendben volt.

febr. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
12%
Mit nevezel ordító baromságnak, kedves 4-es?
febr. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
72%

A #3-as TÉNYLEG ordító baromságot írt.

A normális törzs és nyakizom fejlődéshez szükséges, hogy hason legyen a baba. Így tudnak megerősödni a nyak és a törzsizmok, hogy felemelje a fejét, és később pedig átforduljon. Akkor is kell hasaltatni, hogyha nem szereti. Ha majd megerősödnek az izmai, akkor majd szeret hasalni, nálunk is ez volt.


Utána lehet ennek olvasni minden normálsi szakirodalomban.

A rendszeres hasaltatás különösen fontos akkor, hogyha háton altatod a SIDS veszély miatt.

febr. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Értem. Voltunk párszor dévényesnél, semmi extrát nem mondott. Söt igazából senki (védőnő) sem
febr. 29. 13:45
 9/25 A kérdező kommentje:
Nem vagyok nyugodt.. de alapvetően nem tul sok a lehetőségem ami adott. Vezetni csak a környéken tudok, van egy nagyobb gyermekem is. És nem tudom hogy kihez, milyen szakemberhez fordulhatnék. Én úgy látom, hogy nincs akaratlagos mozgása, és ami van, az is “rossz”.
febr. 29. 13:47
 10/25 anonim ***** válasza:
19%

Ha elolvasnád pl a linkelt cikket akkor rájönnél hogy te mondasz hülyeséget. Nem szükséges. Én se hasaltattam - ez s szabad mozgás biztosításának a lényege - mégis megtanult mindent, 4 éves és igen fejlett a mozgáskoordinációja.

Az ősember is pocakpárnán hasaltatta a babát. Meg a természeti népek mind. (Jah nem) Ez a hasaltatás ajánlás a spocki ajánlásokat követően jött, miszerint legyen minél kevesebbet kézben a baba. Az a gyerek amelyik eleget van kézben, vállon, alkaron, hordozzák, annak nem szükséges a hasaltatás. Ez a modernkori gyereknevelési irányelvekkel megszűnt a 20.században. Egy normális fejlettségű gyerek megtanul anélkül is forogni, kúszni-mászni, ülni, állni, menni, hogy bárki belenyúlna, ha a szabad mozgás biztosítva van számára. Mivel ez egy idegrendszeri program. Tőled függetlenül zajlik.

És olyan testhelyzetbe hozni a babát, amibe magát önállóan nem tudja belevinni, az azt jelenti, hogy még nem érett arra.

febr. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!