Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez most hányás, bukás, vagy...

Ez most hányás, bukás, vagy valami betegség?

Figyelt kérdés

Bocsánat előre is, de első gyermekem és nagyon féltem. Ezért kérlek ne bántsatok, mint itt sok anyukát!

Szóval az történt, hogy 9 hetes a babám és eddig 3-szor fordult elő, hogy öklendezett és kijött a kaja, mert ő nem tud sajnos ,vagy csak nagyon ritkán böfizni és hát van NÉHA ilyen baleset. Nos én ilyenkor persze kétségbe esek, mert féltem őt és hányásfóbiàsként magunkat is.

Szóval ma egy ismerős ugrott át hozzánk, előtte másfél órával etettem meg (tápszeres) a babát és az ágyunkban feküdt, ott szórakoztattam. És ez az ismerős meg szerette volna nézni, így gyorsan felvettem az ágyról hogy kivegyem az előtérbe és bukott egyet , amit gyorsan hárítottam textil pelussal. Kivittem semmi gond nem volt , megdicsérte az ismerős, hogy milyen szép és egyszercsak elkezdett szolidan öklendezni a baba és kb az összes kaja magára meg rám visszajött. De csak úgy kijött belőle mintha egy nagyobb bukás lett volna, nem erőlködött vagy ilyesmi. Azért le kellett szegényt fürdetni ,mert végig bukta az egész ruháját. Aztán adtunk neki (előtte én 80ml-t adtam neki , de ugye nem tudott böfizni és utána jött az ismerős) 60ml-t , amit jóízűen megevett, meg fürdés előtt mosolygott, nevetett ,jó volt a kedve. De kaja után miután újra nem tudott böfizni, letettem az ágyra és bealudt, ami rá nem jellemző, mert általában 10 perceket alszik és felkel. De már vagy háromnegyed órája alszik. Nem lázas, de nem tudok, hogy ez valami vírus lehet , vagy mi, bár csak védőben voltunk tegnap, sehol máshol. Nagyon féltem őt. Szerintetek ez most csak egy nagy adag bukás volt , vagy valami vírus előszele? Tudom, nem vagytok jósok és kérlek tényleg ne bántsatok, de nagyon ideges vagyok.


ápr. 4. 17:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez előfordul a babáknal, hogy visszajön a tej nekik

Nem hinném, hogy vírus.

ápr. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%

Nincsen semmi baja annak a gyereknek, nyugodj mar le :D Nem tom hanyadik kerdesed mar ez, de muszaj, hogy felfogd, a bukas teljesen normalis.

Sot, az is, ha egyszer-egyszer sugarban hany, velunk is elofordult.

De amig a baba hizik, ugy altalanossagban jo a kedve es nem szenved, teljesen oke a dolog.


Tudom, hogy fobias vagy, de egyszeruen muszaj elfogadnod. Kesobb mi lesz, bolcsis-ovis betegsegeknel?

Na az aztan kemeny lesz.

ápr. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Oké, én elfogadom, hogy valaki könnyen veszi ezeket az akadályokat, de kérlek ti fogadjàtok el, hogy vannak, akik meg nem. És 2 órája alszik a baba, ami napközben soha nem szokása. Hidd el, én lennék a legboldogabb, ha csak elfáradt volna a bukás -furdes -atoltozes-kajalas miatt és ezert dőlt volna ki. De féltem. Az egy szem gyerekem, akiért 4 évig lombikoztam,akit betegnek hittek iksz hétig míg a hasamban volt, aztán azt hitték megszületik a 32.héten, aztán császár után a kórházban nem adtak neki inni ,így kiszáradt, besürüsödött a vére és kék, szürke, lila színekben játszott mikor sírt és az intenzíven kötött ki, ahol végül helyrehoztàk. Szóval szerintem más anya is aggódna. Főleg olyan dolognal, ami eddig még nem volt.
ápr. 4. 17:56
 4/13 anonim ***** válasza:
82%

Rendben van, hogy aggodsz , de a bukas normalis.

Es lehet talan beteg lesz (ez a bukastol fuggetlen), bar en nem hiszem, akarmitol aludhatnak a babak, nem csak emiatt. Talan most az uj inger miatt jobban elfaradt.

De ha beteg lesz, akkor megbirkozol vele es tulelitek! Mert sokszor lesz meg beteg.

Minden rendben lesz. Orvost, vedonot erdemes keresni egeszsegugyi kerdesekkel, azert vannak.

ápr. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nálunk az orvos szökőévente egyszer van egy hónapban, a védőnőt meg inkább hagyjuk. Ha értelmes válaszokat akarunk kapni, akkor magánba kell menni.
ápr. 4. 19:09
 6/13 A kérdező kommentje:
És privátban hagyjuk azt, hogy az oltás miatt "beteg" a gyerek,mert még meg sem kapta őket és meg fogja kapni, szóval hagyjuk az ilyen privàtokat!
ápr. 4. 19:15
 7/13 anonim ***** válasza:

Egyszer volt, hogy az elején tápszeres volt, pár hetes volt. Evett, majd büfuztettem a vállamon, pont mentem volna át vele a másik szobába, a folyosón sugárba szerintem az összes tápszer a földön landolt. Mivel egyszeri eset volt így nem tulajdonítottam neki figyelmet.

Szerintem ez nálatok is bukás volt. Ha többet evett a baba mint amennyit elbír a nyomja, akkor a felesleg visszajön. Valószínűleg túltette magát.

Egyébként mennyi ideig büfizteted? Ha mondjuk 10-15 percet, akkor lehet hatásosabb lenne 30 percet büfiztetni, ha ő igényli.

Nálunk nem volt bukós a lányom, szóval annyira nem vagyok ebben jártas, de itt-ott olvasgattam.

Ha néha -neha fordul elő nem gondolom hogy probléma. Ha túl sokszor és eddig nem volt ez jellemző akkor vinném megvizsgáltatni.

ápr. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
*gyomra
ápr. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Gondolom a tanacsadasra gondolsz, az havonta egyszer van. De azon kivul van rendelesi ido, ahol fogad es hivhatod, emailt is irhatsz neki.

Nezd meg neten.

ápr. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
7! Írtam hányszir fordult elő ilyen. Bukni meg nagyon ritkán bukik de amúgy már oké vele minden .
ápr. 4. 20:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!