Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Teljesen tanácstalan vagyok. ...

Teljesen tanácstalan vagyok. Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Próbálom a lehető legrövidebben összefoglalni a problémát.

Kereken két hónapos a kislányom, két hetes kora óta nagyon furcsán eszik, tápszeres és tej mentes tápszert eszik a gyermekorvos javaslatára plussz nutriton sűrítőt kap a tápszerbe.

A probléma az, hogy elkezd szépen enni és feszeng, ordít, nyeldekel.

Vettem neki már iszonyat sok cumisüveget mire azt hittem, hogy megtaláltuk a megfelelőt, ugyanis elmúlt a probléma.

Szépen evett, jó kedvű volt, majd két napja újra kezdődött minden.

Először a pocakjára gyanakodtam megint, de semmi nem változott.. sőt, azt gondolnám, hogy az idő előrehaladtával jobbnak kéne lennie a helyzetnek.

Most ott tartunk, hogy éppen beleszív a cumiba és már sír keservesen, fuldoklik.

Már próbáltam lassú, gyorsabb lefolyásü cumi fejet de semmi különbség.

Egyetlen dolog van ilyenkor, ami megnyugtatja és az a porszívó hangja, de nem gondolom normálisnak ezt az egészet.

Teljesen kétségbe vagyok már esve.. a gyermekorvos nem túl segítőkész, de holnap megyünk a babával.

Nem jövök rá, hogy mi okozhatja ezt az egészet, szegénynek kínszenvedés az evés, van hogy 90ml után kezdődik, de van, hogy bele szív kettőt és azonnal ordít.

Pár napja nagyon nyáladzik, tömi az öklét a szájába.

Lehet a fogcsírák mozgolódása okoz nála evési nehézséget?

Volt valaki hasonló helyzetben?

Egyébként teljesen jól el van, sokat sétálunk babakocsival, jókat alszik, kiegyensúlyozott, de az evésnél valami nem oké.

A tápszert egyébként megeszi mindig rendesen, kivéve most.



ápr. 4. 20:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát...itt aztán sokminden lehet a probléma.

Gasztroenterológusnak mutatnám meg. A nyelése, nyelőcsöve rendben van? Ilyesmiket kellene megnézetni.

ápr. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
47%

Ha a napokban kezdte el újra, mégis mi baja lenne a nyelőcsövének?!

Fogzás okozhat etetési nehézséget akár.

ápr. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
2 honapos kora körül a lanyomnak is volt egy ilyen idöszaka aztan el mult magatol, nem tudom mi okozta. Hasfajos volt sokaig, feszengett, refluxos volt. A hozza taplalas hozott at törest pozitív iranyba, amit 5 honapos koraban kezdtem a gyermekorvos javaslatara.
ápr. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló volt velünk, de mindenki legyintett rá. Hasfájós volt a fiam, szerintem ezért volt. Hiába mondtam a védőnőnek, gyerekorvosnak nem találtak benne semmi kórosat, mivel hízott és volt széklete rendes. Hasfájást majd kinövi.

5 hónaposan múlt el a hasfájás végleg, ekkor vittem gasztrora is, de ott már fél lábbal kinn voltunk, ő a laktáz enzimet javasolta, de ő sem talált az elmondásunk és a vizsgálat alapján semmi kórosat.

Nem csinálta ezt végig az 5 hónapig de egy pár hónapig igen hogy evés közben is jajgatott és sírt. Férjemen kívül senkinek nem tudtam megmutatni, hogy nem lehet ez normális. Anyuka ismerősöknek is mondtam ők is azt mondták szerintük normális, de azt nem tudom megmérni sehogy hogy ugyanerről beszéltünk-e vajon.

A hasfájás se egy egyenes vonalban javuló dolog volt hanem hullámokban voltak visszaesések.

Annyit tudok mondani hogy a gyerekem azóta is egészséges, ha ez segít.

ápr. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

1-es: voltunk vele gasztroenterológián és mindent rendben találtak.

Most az utolsó evésnél is 10ml után ordított és jelenleg azt gondolom, hogy nem a hasa fáj :/

ápr. 4. 21:47
 6/10 A kérdező kommentje:
2-es: köszönöm, hogy írtál!
ápr. 4. 21:48
 7/10 A kérdező kommentje:

3-as:

A gyermekorvos azt nondta, hogy reflux, de semmi jele nincsen refluxnak :/

ápr. 4. 21:49
 8/10 A kérdező kommentje:

4-es:

Köszönöm, hogy leírtad!

Nekünk ez most olyan szintű, hogy 10ml után ordít és csak a porszívó nyugtatja meg.

Nem eszik csak 50-60ml-t, két nappal ezelőttig megette a 120ml-t.

Valami nagyon fájhat neki😞 teljesen ki vagyok.

ápr. 4. 21:51
 9/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, ha a porszívóra abbahagyja, az nem fájdalom.
ápr. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Növekedési ugrás, pár nap és minden visszatér a normálisba. Lesz még ilyen pár.
ápr. 10. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!