Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Teljesen tanácstalan vagyok...

Teljesen tanácstalan vagyok ezzel a falfúrással kapcsolatban. Mitévő legyek?

Figyelt kérdés
Van egy KIKA-s előszobafal, amit fel kéne szerelnem, 10-es tiplivel, amit adtak hozzá. Elmentem tiplivel együtt a boltba és vettem hozzá való ütvefúró falfúró hegyet. Panel betonról van szó. Elkezdtem fúrni a lyukat, de látom, hogy a 10-es lyukban lötyög a tipli. A 8-asba meg nem tudom beleerőszakolni. Gondoltam semmi gond, elmegyek és veszek egy 9-eset, mert biztos nem számoltak ilyen nagy méretnél azzal, hogy a betonba a fúróhely kicsit kijárja magának, meg betonja válogatja, hogy mennyit reszel le a lyuk széléből, gondolom ez porózusság függő. De megdöbbenve mondja a boltos, hogy nem létezik 9-es fúróhegy sehol a világon, mert csak 8-as és 10-es tipliket árulnak és ahhoz fúróhegyet. Ez tényleg így van? Ez megdöbbentő. Egyrészt az, hogy nem gyártanak, meg az is hogy azt hiszik, hogy milliméter pontos egy furat a betonba. de ha tényleg így van, akkor most mitévő legyek? Ráadásul a lyukakat már elkezdtem kifúrni és nem fúrhatom máshova, mert meghatározott a helye. Jelenleg két 8-as lyuk van, és az egyik fele 10-es.

2015. jún. 22. 19:42
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Legrosszabb esetbe a 10-es lyukba tegyél 8-as tiplit és ékeld ki .
2015. jún. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha már igy esett, furd ki tizessel, nyomj bele jo adagot takonypisztolybol, bele a tipli gyorsan. Nem lesz gond.
2015. jún. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ugye fúrókalapácsot használtál (SDS tokmány)? A sima utvefúróval mire kiszenveded a lyukat tényleg lehet hogy kitáncolja. Nekem nagyobb méretű tiplinél inkább szorulni szokott, kalapáccsal kell beütni.
2015. jún. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, nincs semmi gond. Porszívózd ki a lyukból a port, amit fúrtál. Egy ablaktisztító flakonból spriccelj bele néhány permetnyi vizet, a lyukat egy spaklival töltsd ki gipsszel, majd egy kalapáccsal finoman üsd bele a tiplit, hogy a vége színben legyen a fallal. A maradék gipszet, amit kinyom a falból, a spaklival távolítsd el. Várj vele 1-2 órát, amíg jól megköt a gipsz, majd becsavarhatod a facsavart. Nem fog megmozdulni soha az életben. Volt olyan, hogy 2 tégla közé fúrtam és a fent leírt módon tettem be a tiplit, azóta is úgy áll, mint a vas.
2015. jún. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

az utolsó az jó


persze aki béna annak mindegy is, tegyétek a kabátot egy székre

2015. jún. 23. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
béna latt mit értesz pontosan?
2015. jún. 23. 09:25
 7/10 anonim ***** válasza:
Videa fúróhegyből én sem tudok 9-esről. Hagyományosból van.
2015. jún. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot, de sajnos nem jött be ez a gipszes dolog. Több ok miatt se. Lehet hogy neked más méret volt, más fajta vagy más terhelés, de nekem nem működik. Egyrészt nagyon ki kell számolni a gipsz állagát, mert azon a pici résen nehéz pepréselni a tiplit és ha picit már kemény akkor nem tudom kalapáccsal se beütni, mert nem tudja kinyomni, 15 tiplit tettem tönkre és nem sikerült, ha viszont hígabb, akkor a tipibe beleszivárog a gipsz és a csavart nem tudom becsavarni. Ha a csavar előre benne van akkor ugye semmit nem ér. Ha meg utána csavargatom, mikor száradni kéne hagyni az se jó, de nem is lehet belecsavarni a gipsz miatt!
2015. jún. 30. 12:53
 9/10 anonim ***** válasza:
#1 Mondtam ékeld ki. Vegyél fogvájót ,vékony léchasítékot ,ütögesd a tipli köré amíg szilárdan áll utána csavart bele.
2015. jún. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ppnt most hétvégén szívtam ilyen "adták hozzá" tiplivel. Kijött a furatból, meg mellé még el is tört. Eleve nem szorult rendesen üresen.

Aztán elővettem egy ugyanolyan méretű Fischer tiplit. Egyből más lett a helyzet. Lehet nálad sem a furattal van a baj.

2015. júl. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!