Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » IUGR -el ,azaz méhen belüli...

IUGR -el ,azaz méhen belüli elmaradással született babák anyukái, lehetne egy kérdésem?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2100grammal született a 40. héten. Járunk vele fejlődésneurológiára ,mert sajnos más gond is volt . Ott az pszichológus szerint ,nyugodtan le lehet számolni kB egy hónapot , (körülbelül annyi is a lemaradása ),mert ez majdnem olyan ,ha nem számottevőbb ,mint egy koraszülött babánál.

Mástól ezt még nem hallottam. Lehet alapja ? Gyógytornászhoz ha megyünk rákérdezek. De kíváncsivá tett. Most 6 hónapos a kisfiam ,hasáról a hátára már rendszeresen megfordul ,de a hátáról hasra egyszerűen nem akar. Oldalra is néha tud néha még mintha elfelejtette volna. Az orvosok szerint körülbelül 32-33 hetesnek felelt meg mindene mikor megszületett. Lehet ez is az lemaradása oka ? Nyilván beszélek orvossal,rendszeresen járunk is ,de épp nem volt ott a gyógytornász és azóta gondolkozom ezen . Csak egy kis megnyugtatás lenne a folyamatos fejlesztések mellett.



#iugr#baba#mozgásfejlődés#elmaradás
ápr. 5. 10:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Legidősebb lányom szintén IUGR született, és igen, mint egy koraszülött úgy kell venni.

Mi 1 éves korig jártunk fejlődésneurológiára, a mozgásfejlődés sosem maradt el, illetve le, kivéve a járás. 8 hónaposan állt fel, de csak 18 hónaposan indult el, ami még ugyan időn belül, de túl sok volt a kettő közti idő.


Jelenleg 9 éves, sni-s , adhd-s.

ápr. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod . Az "adhd"-t babakorban ,azaz kB 6 hónapos korban is meglehet jósolni vagy az csak később derül ki ?

Egy nyugodt, kommunikációba bevonható,figyelmes babáról van szó.

9éves nagylány :)

Nem sokat tudok erről az adhd-ról,de akkor ti is végigmentetek pár dolgon . Küldök egy virtuális szivecskét! :)

Akkor leszámolhatom azt a pár hetet talán. Érdekes hogy ezt 6 hónapos korában mondják először különben.

ápr. 5. 17:56
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, simán lehet a lemaradás oka. Nem számították koraszülöttnek? Nekem 2600al született, azt mondták, ha 2500 alatt születik, koraszülöttnek számít, még ha időre is születik. (Nekem tudott mindent időben, de mai napig nagyon kicsi a súlya, magassága is kicsit kisebb, fej körfogata is, és ebben sokkal elnézőbbek, mert kicsinek is született, és ahhoz viszonyítják, nem az átlaghoz.)
ápr. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

[link]



Itt tudsz picit komolyabban olvasni az adhd-ról csecsemő kortól.

Nálunk ezek mind jellemzőek voltak volt ami nagyon hangsúlyosan.

Jósolni semmit nem szabad, minden gyermek a maga tempójával halad.

Oviban kibukhat, legkésőbb iskola, ha bármi van

ápr. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen senki nem mondta nekünk eddig. Viszont azt hozzáteszem hálisten nem is stresszelnek agyon, hogy mit miért nem csiná. Arra figyelnek amit tud és azt fejlesztik amit esetleg még nem ,de nyilván egy szülő mindig aggódik, pláne ha volt gond is.

Erre viszont rákérdezek ha legközelebb megyünk fejlődésneurológiára. :)

Utolsó köszönöm a linket , utána olvasok :)

Az mondjuk ciki volt mikor a kórházban rákérdeztek hogy koraszülött volt-e ,férjem rávágta hogy igen én meg hogy nem. Egyszerre😅

Mindenkinek köszönöm a válaszokat! :)

ápr. 5. 21:44
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Mi 1,5 kilóval kezdtük az életet, 35. hétre. Szóval az IUGR mellett valóban koraszülött is volt. Most múlt 1 éves, én nem tapasztaltam semmiféle lemaradást se èrtelmileg, se a mozgásfejlődésben, sem az iugr, se a koraszülöttségből fakadóan. Már szinte szalad a gyerek. Remélem nem is lesz semmi gond később sem. Barátnőm kislánya szintén iugr,37.héten jött, nála talán észrevehetőbb ez amit te is írsz, a -1 hónap.

Nekem annó amikor megszületett azt mondták, hogy kb 1 éves koràra fogja utolérni a többieket minden szempontból. Nyilván a súlya kicsi volt, de kb 8 hónapos korára azt is teljesen behozta.

ápr. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!