Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem próbál fordulni a...

Miért nem próbál fordulni a babám? Hogyan segíthetek neki?

Figyelt kérdés
4,5 hónapos a babám, és nem igazán próbál fordulgatni, kicsit aggódom, hogy ebből 6 hónapos koráig nem lesz semmi. Voltunk konduktornál, elvileg minden rendben van, mutatta is hogyan segíthetek neki, mivel vezethetem rá a mozdulatra, de azt érzem, hogy ha én nem instruálom, nem segítek neki, akkor csak fekszik, nem annyira próbálkozik. Hiába vannak körülötte játékok vagy én. Ha valami nagyon érdekli pl. a feje felett, inkább az óramutató járásával egy irányban fordítgatja el magát, hogy lássa, de véletlenül sem a tengelye körül. Volt egy időszak kb 2 hete, amikor hasról hátra próbálgatott fordulni, de már azt sem. Ennyi idősen ez nem baj?
ápr. 10. 10:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha az áfordulásra gondolsz azt 6 hónapos korig kell. Nincs elkésve. Az oldalra fordulás benn a 4 hónapos státusz kérdésben, de ha később kezdi el az sem tragédia. 4 hónaposan nem fordult oldalra a fiam. A gyerekorvos és védőnő is mondta van még ideje. 5 hónapos elmúlt mikor elkezdte. 6 hónapos lesz és most kezdett átfordulni hasra és vissza. Nem minden gyerek egyformán fejlődik. Egyik valamit előbb elkezd másik meg később. Mindennek van egy tartománya, hogy meddig normális, hogy elkezdje. Akkor aggódok, ha nem csinálja a max tartomány végéig. Ne siettesd.
ápr. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Csináld q konduktor által adott gyakorlatokat és egyszer meglesz az áttörés a gyerek részéről. Nekünk is nehezen ment, kezdtem már hitetlenkedve hozzáállni, hogy keressünk másik szakembert, nagyobb baj lehet, stb... De azért kell gyakorolni a feladatokat, mert azok juttatják el oda, hogy képes legyen rá.
ápr. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Most 4hónapos a fiam. Eddig egyetlen egyszer fordult át hátról hasra, azt is csak egy irányba, kb két hete azóta semmi. Még oldalra se nagyon fordul, inkább csak néz felfele a feje fölé és kitekeredik :) nincs elkésve, elöbb utóbb elkezdi.
ápr. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!