Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Apuka mennyit segít a gyereknél?

Isabella marie swan kérdése:

Apuka mennyit segít a gyereknél?

Figyelt kérdés

A párotok mennyit segít be a babánál?

Pl felkel néha éjjel és visszaaltatja?megeteti?..

A párom igaz sokat dolgozik és utána itthon is a ház körül- dolgos ember egy rossz szavam nem lehet rá és megértem hogy a nap végén hulla fáradt.Nagyon jó apa és szivesen játszik/lefoglalja egy darabig amíg gyorsan eszek/fürdök

De viszont a gyerek dolgai csak rám hárulnak:etetés,altatás (éjjel többször kel),fürdetés,pelenkázás,öltöztetés tehát minden szeretem mert én vagyok az anyja ez a de néha annyira jó lenne egy kis énidő vagy elmehessek futni vagy kicsit vásárolni…

Sokat kérek hogy legalább hétvégén kicsit átvenne egy kis gyerekfelügyeletet?😂



ápr. 11. 21:04
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
66%
Nem hiszem, hogy sokat kérsz. Nagyon nagy százalékban nálunk is én látom el a babát, de azért, mert a férjemnek 3 műszakban van, és van mellette egy itthon végzendő munkája is, abból néha sok gyűlik össze egy hétre, néha kevesebb. Ő eljár néha szórakozni, mert igényli, de azért van velünk is, és ha látja rajtam, hogy kicsit ki kell már mozdulnom (nekem ebből pár hetente egy elég😄), vagy pihennem kell, átveszi a babás teendőket, és amúgy ő sok hazimunkat is végez. Szóval alapból nem lehet egy szavam se, mert ha kell, segít. De amúgy én nem annyira igénylem az enidot, mint itt sokan, engem feltölt a baba is😊😊
ápr. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
86%

Kiveszi a részét, mert ketten vagyunk szülők nem egyedül válláltam gyereket. Mindent csinál pelenkáz, etet, altat, esti mesél, fürdet, gyógyszert ad be, orvoshoz viszi, oltás után vigasztal stb stb.

Az én nézetem szerint az a jó apa aki mindenből kiveszi a részét, nem az aki csak játszik a gyerekkel, hogy anya egyen meg zuhanyozzon.

ápr. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Én most pl azon akadtam ki hogy ő elment osztálytalálkozóra és elég sokáig kimaradt (örülök hogy jól mulatott)

De nekem is lesz 20.án és amikor felvetettem az ötletet hogy elmennék akkor húzta a száját mert akkor egyedül kell lenni a kicsivel,abban maradtunk hogy elmegyek de csak 1-2 órára

ápr. 11. 21:14
 4/26 anonim ***** válasza:
7%
3# mondjuk én kisbaba mellől nem mennék el a helyedben bulizni. Értem, hogy úgy érzed, ha neki jár, akkor neked is, de szerintem ez nem ilyen fekete-feher. Ha kettőtök közül ő kicsit felelotlenebb, szabadabb, vagy nem is tudom, hogy fogalmazzak, hát legyél te kicsit felelősségteljesebb..a gyereknek kell legalább egy biztos pont. Szerintem ha most elmennel mégis több időre, nem csak 1-2 órára, akkor már következőnek se tudnád megállni, és így tovább...most a gyerek kell legyen az első. Bocs, hogy beleszoltam...
ápr. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
4es köszönöm a válaszod de attól még hogy anya lettem nem csak az van hogy 0-24ben évekig csak a gyerekkel kell lennem imádom őt de azért magammal is kell foglalkoznom mondjuk havonta egy nyugis vacsi a barátnőjeimmel nem pedig hajnalig tartó diszkózás
ápr. 11. 21:22
 6/26 anonim ***** válasza:
83%

4-es, ugy beszelsz, mintha a kerdezo honapokra akarna lelepni a gyereke mellol. Ez valami vicc?

Egy anya nem kapcsolodhat ki? Nem mehet el tobbet bulizni? Igen, akar szorakozohelyre is. Te lehet, hogy megszuntel letezni gyerekvallalas utan, de azert az emberek nagy resze nem igy el.

Teljesen realis dolgokat szeretne, a ferje meg szarik bele. Na ez a szomoru, nem az, ha valaki el akarna menni kikapcsolodni.

ápr. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
67%
Az én férjem mindenben is segít munka mellett,sőt én már voltam egyszer szórakozni is mióta megszületett.Éjszaka mindketten kelünk (1x kel enni) én melegítek neki tápszert ő pedig nyugtatja hogy ne sírjon.Ismerek olyan apukát akinek a babája 6 hónapos és még csak most amikor hazautaztak tudta meg hogy éjszaka kel a gyerek🤡
ápr. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
62%
A nagynál többet, a kicsinél jóval kevesebbet. Az elején a nagynál is kevesebbet segített, de többet, mint a te férjed: együtt fürdettünk, volt, hogy éjszaka ő kelt hozzá. Nekem úgy tűnik, hogy nem tud mit kezdeni a csecsemőkkel, na meg ha úgyis kéznél vagyok és megcsinálom a dolgokat, miért törje magát. Viszont nem biztos, hogy szerencsés arra várni, hogy majd később magától többet fog magára vállalni a férjed, érdemes lenne vele megbeszélni. Nálunk, amikor jött a kisebb, szembesült azzal, hogy nem vagyok mindig elérhető. Addig nem sok időt töltöttem a gyerekünktől külön. Az énidőm a kutyasétáltatás, de erre néha viszem a babát is. Nem tudod esetleg babahordozóban magaddal vinni az osztálytalálkozóra? Viszont a férjed ne húzza a gyerekfelügyeletre a száját! Az ő gyereke is.
ápr. 12. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Az első fiamnál segített éjjel még annak ellenére is hogy anyatejes volt, de miután órákon át üvöltött pár órás váltásban vigyáztunk rá és nyugtattuk, hogy mind a ketten valamit aludjunk. Fürdette, pelenkázta, egyedül az etetés volt neki mumus az elején, addig amíg nem volt a babánk sem 100%-os evés téren és könnyen félrenyelt.

A második fiamnál már csak én kelek éjjel, de csak azért mert ő annyira nyugodt hogy elég 1-2x megetetnem és alszik is tovább. Fürdetés, altatás az enyém szintén, de ha párom épp nem dolgozik akkor ő a nagyobbat rendezi. Házimunkába besegít. Boltot együtt intézzük vagy ha el vagyok havazva vagy hulla vagyok akkor egyedül elmegy vagy házhoz rendelem. Orvoshoz is vitte már a nagyot amíg mi a kisebbel otthon voltunk születése utáni pár napban. Mikor egyszerre kaptak oltást akkor is jött és segített. Hetente vagy kéthetente tudok 1-2 órát magamra szánni edzés/futás téren. Hajat szerencsére tudok a pici mellett mosni segítsége nélkül is. A picit a hordozóba rakom magam mellé hogy lásson, a nagyobbikom addig meg eljátszik vagy be szokott jönni hozzám szintén. Szerencsésnek mondhatom magam. Ő pedig heti 1x megy focizni 4-5 órát hétvégén, akkor én vagy otthon vagyok a gyerekekkel ,az udvaron játszunk vagy meglátogatjuk a mamát és jól érezzük magunkat falun.

ápr. 12. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
56%
Mindent is csinal, nem segit mivel az o gyereke is. Pelenkaz, etet, altat, oltoztet, ejszaka felkel hozza, elviszi setalni, jatszoterre. Egyedul orvoshoz/vedonohoz nem hordja, mert mindig dolgozik akkor.
ápr. 12. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!