Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Apuka mennyit segít a gyereknél?

Isabella marie swan kérdése:

Apuka mennyit segít a gyereknél?

Figyelt kérdés

A párotok mennyit segít be a babánál?

Pl felkel néha éjjel és visszaaltatja?megeteti?..

A párom igaz sokat dolgozik és utána itthon is a ház körül- dolgos ember egy rossz szavam nem lehet rá és megértem hogy a nap végén hulla fáradt.Nagyon jó apa és szivesen játszik/lefoglalja egy darabig amíg gyorsan eszek/fürdök

De viszont a gyerek dolgai csak rám hárulnak:etetés,altatás (éjjel többször kel),fürdetés,pelenkázás,öltöztetés tehát minden szeretem mert én vagyok az anyja ez a de néha annyira jó lenne egy kis énidő vagy elmehessek futni vagy kicsit vásárolni…

Sokat kérek hogy legalább hétvégén kicsit átvenne egy kis gyerekfelügyeletet?😂



ápr. 11. 21:04
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
9%

Dolgozik, ellátja a ház körüli dolgokat, foglalkozik a gyerekkel, mit vársz még?


Te mennyit segítesz be neki? Mondjuk a munkában?


Vicces dolog, ő dolgozzon, csinálja a házi teendőket, délután meg hétvégén legyen a gyerekkel, éjszaka keljen hozzá és te ezért mit adsz cserébe? Mész helyette dolgozni?

ápr. 12. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
83%

Ő is dolgozik, 11-es. Egész nap. Semmit nem kell adnia cserébe.

Kérdező: menj el az osztalytalalkozóra és érezd jól magad!

ápr. 12. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Párom egész nap dolgozik de mikor este hazajön meg mikor szabad napos akkor mindenben besegít,mos,főz,takarít,babát eteti,öltözteti,pelenkázza,gügyög neki stb persze éjszaka meg kora reggel én szoktam kelni a babához hogy apuka tudjon pihenni de ezt leszámítva egy rossz szavam sem lehet mert bármire meg kérem mindent meg csinál és besegít de még nagyon kérnem sem kell.
ápr. 12. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
83%

"Ha kettőtök közül ő kicsit felelotlenebb, szabadabb, vagy nem is tudom, hogy fogalmazzak, hát legyél te kicsit felelősségteljesebb..a gyereknek kell legalább egy biztos pont."


Ez igen, ezt tanítani kéne. Lefordítva és sarkítva: ha ő szarik bele, akkor te legyél helyette is ott, végezd az ő részét is, lehetőleg még mosolyogj is hozzá; véletlenül se ő szedje össze magát és változtasson kicsit az értékrendjén, miután lett egy gyereke, akit valószínűleg ő is akart. Mert ő szabadabb. Te meg ballisztikus ívben le vagy tojva, mert hát te vagy a Zanyja annak a gyereknek.

Szóval a férfi az nem baj, ha csak akkor csinál bármit is a gyerek körül, ha épp nincs jobb dolga vagy kedve van hozzá, de ha a nő vágyik néha egy kis szabadságra, akkor máglyára vele.

Ezt a mérgező f*st ki kéne már irtani a köztudatból...

ápr. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
78%
14-es vagyok: Még annyit, hogy most nem feltétlenül a kérdező férjére utaltam, csak általánosságban az idézett mondatra reagáltam...
ápr. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
0%
14# nem azt mondtam, hogy amit a férj csinál, az jó, mert nyilván nem. De attól még nem kell ezt a példát követni anyaként. És nem az a baj, ha 1-2 órára kimozdul valaki, az nyilván kell is, de szerintem bulizni kicsit erős még ilyenkor.
ápr. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
53%

#16 Rendben, de akkor az apa se menjen el 1-2 óránál tovább. Vagy ha igen, akkor mehessen az anya is. Csak így fair, máshogy nem.


"Én most pl azon akadtam ki hogy ő elment osztálytalálkozóra és elég sokáig kimaradt (örülök hogy jól mulatott)"

ápr. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
17# tudom, kisarkitott példa, de ha más gyilkol embert, neked is szabad? Ezt úgy értem, hogy mindenki magához mérje, a saját lelkiismeretéhez, hogy mit szabad, mit nem, ne ahhoz, hogy a férje, vagy a szomszéd mit csinál. De ez az én véleményem...ha a kerdezonek belefér akár egy fél napra, napra kimaradni a kisbaba mellől, hát hajrá, NEKEM nem férne bele.
ápr. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
78%

#18

A babának kettő darab teljes értékű, egyenrangú, felnőtt szülője van.

A szoptatáson kívül az apuka is pontosan ugyanúgy meg tud csinálni mindent, amit meg kell. Nyilván a szoptatás nem téma, mert ha óránként szopizna, akkor eleve nem írta volna ki a kérdést az anya, tehát vagy fej neki tejet előre, vagy tápszert eszik, tökmindegy, mindkettőt oda tudja neki adni az apa.

Szóval akkor megkérdezem még egyszer: mi az, hogy ő elmehet fél napra osztálytalálkozni, de ha az anya is menni akar, akkor pofákat vág??

Csűrheted-csavarhatod akárhogy, itt nem az a probléma, hogy a kérdezőnek belefér-e, hiszen ő menne, tehát igen, neki belefér. Itt az a probléma, hogy amit apuka a saját részére elvár, ugyanazt nyújtani a gyereke anyjának már nem akarja.

ápr. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
29%
19# de még egyszer mondom. Nem azt mondom, hogy amit az apuka csinál, az jó, hanem hogy attól még nem lenne muszáj a példáját követni...nekem férjem szeret eljárni szórakozni, mondjuk mellette be is segít a babánál. Fel szokta ajánlani, hogy néha én is mozduljak ki több időre, de én egy 6 hónapos baba mellett bőven elégnek érzem, hogy időnként 1-2, max 3 órára elmenjek (plázába vásárolni, ahonnan a gyerek is kap mindig valamit), de az már a csúcs. Ettől nem érzem magam martiranyanak, vagy valami, egyszerűen csak az én ertekrendemmel nem értem, hogy ilyenkor egyáltalán hogy lehet magamat jól érezni úgy egy buliban, hogy közben nem kattogok azon, a gyerekem éppen hogy van, mit csinál...pedig hidd el, imádják egymást az apjával is, tehát nem attól félek, hogy pótolhatatlan vagyok, vagy ilyesmi, csak egyszerűen nekem hiányozna. :) de nem mindenki ilyen típus nyilván
ápr. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!