Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki meddig ringatta a babáját?

Isabella marie swan kérdése:

Ki meddig ringatta a babáját?

Figyelt kérdés

Kislányom ma 4 hónapos és 2 hónapos kora óta átaludta az éjszakát (22:00-8:00) de mostanában kel éjjel is(fogzás, mozgásfejlődés, regresszió) ez ellen nincs mit tenni beletörődtem és 3-4 óra alvással kell beérnem 😅

És csak ringatva alszik el de gyakran 1-1,5 órát kell ringatnom hogy letehessem úgy hogy nem ébred meg miután letettem ugye éjjel is a megébredésekkor és így már nagyon fárasztó

Nappali alvásoknál cicin altatom de éjjel ez nem opció mert ha elfordulok mellőle rögtön megébred, kocsiba se szeret, hintába sem.kitapasztaltam hogy csak a ringatás maradt

De a kérdésem hogy aki szintén ringatta a babáját annak hány hónaposan tudott ringatás nélkül elaludni?



márc. 26. 23:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
27%

De miert szoktattad ra erre ?

Most majd nehez leszoktatni, es 10 kilosan ringatni sem fogod tudni orakat.

márc. 27. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Kérlek efféle kommenteket mellőzzétek

Azok akik szerencsések mert nem volt hasfájós a babátok 2 hónapon keresztül és csak leteszi a kiságyba és alszik meg sose kel éjjel azok mit élvezkednek azon hogy beszólogassanak?nem hozzájuk irányult a kérdésem…nem fogom hagyni sírni…

márc. 27. 06:00
 3/16 anonim ***** válasza:
89%
Lassan 13 hónapos, de még mindig nem tud ringatás nélkül elaludni. Mondjuk alapból nagyon rossz alvó. :(
márc. 27. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Utoljára? 2,5 éves korában, amikor letört a foga, a cumizás fájt, sehogy se tudott aludni, na akkor megint ringatni kezdtem. Bevált.

Előtte már 10 hónaposan is volt önálló elalvási korszaka. Csak beraktam az ágyba, befordult és aludt.

Utána ez elromlott, visszaléptünk

Sose volt ugyanolyan az altatás, semmi se maradt állandó, a ringatás sem.

márc. 27. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
2,5 éves, de még most is ringatom, ha igényli
márc. 27. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Én amit tapasztaltam a fiamnál, az az, hogy hosszú távon semmi sem működik. Egy időben csak rajtunk aludt el másképp nem, aztán volt ringatás, éneklés, simogatás stb. A ringatás kb 2,5 hónapos koráig működött azóta csak nevetgél és élvezi, ha ringatjuk, de el nem alszik. Néha csináljuk így már csak. Most a babakocsiban alvás a menő, de ezt kb 3 hete csinálja már 5,5 hónapos.
márc. 27. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
36%

Sosem kezdtem el, nem akartam a magam ellensége lenni mivel derék problémáim vannak.

Amikor nyűgösebb volt magamra fektettem, a popóját nagyon nagyon finoman paskoltam és erre a ritmusos mozgásra mindig hamar elaludt

márc. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
13%
Kerdezo hiaba agresszivoskodsz, ha nem szoktatod ra, nem kell leszoktatni, ennyi. Alternativat kell keresni. Es de, rahibaztal, hasfajos gyerekem volt (mint a babak 80 %-a) , de nem akartam magammal, a derekamml kicseszni, hogy raszoktatom arra, amit tudom nem fogok birni. Vagy szerinted normalis dolog, hogy 1,5 oran at ringatod, es meg ugy sem alszik el ?
márc. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy szoktatás kérdése de akkor én is elrontottam… egyébként az én lányom is egyedül erre nyugodott meg, úgyhogy én megértelek, minden gyerek más úgyhogy én ebben nem szoktam másra hallgatni mert nem az ő gyerekük 😄 1,5 éves meg mindig egyedül így tudom elaltatni 🤷🏽‍♀️ remelem lassan sikerül másra szoktatni egyelőre nem jutottunk előrébb ebben pedig szoktam próbálkozni
márc. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem próbálj ki más technikákat. Az én babám is 4 hónapos, eddig én is ringattam, és most kezdtem el próbálgatni, hogy 1-2 perc ringatás után leteszem, hogy aludjon el magától, akkor is, ha még ébren van. Nem mindig, de mondjuk az esetek 60%-ában bejön. Az elején kicsit nyűglődik, de aztán elalszik. Szerintem a kulcs, hogy jókor tedd le. Nálunk 1,5-2 óra ébrenlét között van most ez a pont (egyre inkább 2 ó), amikor már elég fáradt ehhez, de még nem túl fáradt, hogy bömböljön miatta.
márc. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!