Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adtatok nagy melegben vizet a...

Adtatok nagy melegben vizet a babának?

Figyelt kérdés

Én mindenhol azt olvasom, azt is mondja védőnő, orvos, hogy nem kell. A kislányom anyatejes, max 3,5 óránként eszik. Jó súlyban van szépen hízik, 3 hetes.

Nagymama szerint ilyen melegbe kell neki vizet adni, nyáron meg aztán végképp. Rakná is a szájába a cumisüveget. Mondtam, hogy nem kell neki, de szerinte ki van száradva a gyerekem szája.



ápr. 14. 13:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
80%

Nem kell neki víz 6 hónapos korig. Legyen igyén szerint cicin.


A nagymamák mondanak még cifrább dolgokat is. Minket cukros teával itattak újszülöttként... Nyilván attól még, hogy a nagyi szerint az jó volt, nem követném.

ápr. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
83%
Nem kell neki víz. A fiam tápszeres, de annak is víz az alapja. Az anyatejben is víz van. Nem a szopópárnácskát hiszi kiszáradt szájnak a nagyi? Anyósom nálunk annak nézte azért gondolom. Ő is folyton itatni akarta, de többször elmondtam neki, hogy nem kell víz hagyja abba akkor leállt.
ápr. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
81%

Nem kell neki vizet adni hivatalosan, max tobbszor kinalni cicivel a nagy melegben. De ha szeretnel, persze adhatsz par kortyot, kiskanalbol pl. Kutacsat kell nezni, nem a szajat, ha be van esve, akkor valoban kell folyadek, de ez lehet anyatej is.


Amig szoptattam, nem adtam vizet, kesobb tapszeres lett, de akkor el se fogadta a 40 fokban sem, igy hagytam. Akkor kezdett el vizet inni, amikor mar a hozzataplalasnal is mennyiseget evett.

ápr. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
89%
Kutacsát kell figyelni.
ápr. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
87%
Anyatejes babának valóban nem kell víz. Hozzatáplalásnál is ha éves után megkínálod cicivel az is elég. Persze akkor már adhatsz neki vizet is.
ápr. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
91%
Nyugi, az első gyerekemet nekem is teáztatni akarta az anyósom. Amikor neki volt babája még ez volt a szokás, neki ez a normális, na meg szegénynek, hiába dolgozott rajta, a kizárólagos szoptatás csak vágyálom volt, a tápszerezés is máshogy volt, hamarabb kezdték a hozzátáplálást, így az ő esetében indokolt lehetett egy 3-4 hónapos babát itatni. Szerencsére volt tejem, 6 hónapos korig csak azt adtam és utána is csak kínáltam a vizet, de amíg sokat szopott általában csak 1-1 kortyot ivott belőle. Szóval tudott inni, csak nem akart.
ápr. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Fiam iszisz baba volt, és a nyári hónapokban volt 2-3-4 hónapos. Nem adtam vizet, csak hat hónaposan amikor elkezdtük a hozzataplalast.

Nem száradt ki a baba, többször kérte a mellem, nem volt semmi gond abból, hogy nem kapott vizet.

ápr. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
80%
Az enyém tápszeres, így kapott vizet. De ha anyatejes lenne akkor elég lenne az. Ha adsz neki vizet se lesz semmi baja.
ápr. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Fhu én mennyit hallgattam ezt az anyósomtól, hogy adjak neki vizet, de miért nem adok neki vizet, egyszerűbb mint ciciztetni... nem, nem adtam vizet. 6 vagy 7 hónapos volt amikor elkezdtem hozzátáplálni, akkor kapott vizet.
ápr. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
74%
Ha mindenhol azt olvasod és a védőnő is azt mondja hogy ne akkor mi a francnak kérdezed a gyik-on? Mi okosabbak vagyunk a szskemberektől? Valamint a TE gyereked! Van elég nedves pelenkája egy napban? Ordít hogy valami nincs rendben (szomjasság)?Ha igen akkor hidratált. Majd megtanulod a másodiknál már nem fogsz ilyen hülyeségeket kérdezni!
ápr. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!