Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan ne kapjon a kocsiban a...

Hogyan ne kapjon a kocsiban a gyerek nyáron hőgutát?

Figyelt kérdés

Most 6 hetes, de már 2x volt 1-1,5 órás autóútja. Bàr nincs kinn kánikula, de az autó mégis brutálisan felmelegszik.



Tegnap a garázsban beültünk a hideg autóba. Klímát ilyen picivel nem merem használni. Az anyós ülésre tettem őt, lábra 20 fokra állítottam a levegőt. Kb 8 perc után levetkőztettem bodyra (előtte egy felső volt rajta). Az ablakomat résnyire leengedtem, piros lámpáknál tövig lehúztam, a kis hordozóján van napellenző és egy textil pelussal is árnyékoltam oldalról. Mire 1 óra múlva megérkeztünk szegény tiszta víz volt és piros volt az arca.


Ti hogyan oldjátok meg ilyen picivel melegben az autós utat?


A nagyobb gyerekemnek régen vizes textil pelussal árnyékoltam az ablakot, úgy egy fokkal jobb volt, de a kicsi elől van ha ketten utazunk, ott nem bírom ezt megtenni.



ápr. 16. 06:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan használd a klímát, csak ne telibe fújja a gyereket meg ne legyen 10 fokkal kevesebb, mint kint, semmi baja nem lesz, rosszabb ha túlhevül. Bár amilyen most az időjárás, egy darabig nem lesz rá szükség.
ápr. 16. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
97%
A hátsó ülésen, menetiránynak háttal utazzon és kapcsold be a klímát. 8 napos korától 2 naponta utaztattuk a lányomat, semmi baja nem volt tőle.
ápr. 16. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan használhatod a klímát, csak ésszel kell. Nem lábra 20 fokon, hanem felfelé irányítva (mert a meleg ugye felfelé száll, szóval azt kell hűteni) 23-24 fokon.
ápr. 16. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Klímával!Csak nem kell nagyon hidegre állítani.Nagyon vigyázni kell,mert az ilyen piciknek nagyon árt a meleg és a nap!
ápr. 16. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk ennyi ruha nyári melegben tök felesleges rá, és de, járasd csak a klímát egy normális fokozaton. Felhúzott ablakkal odafő, lehúzottal meg inkább zavarhatja a menetszél, mint a klíma.

1 szál body, napozó nyáron.

ápr. 16. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
86%

Ha annyi eszed van, hogy az autóban VAN klíma, mégsem használod, akkor elég nagy baj van veled.

Állítsd 22-24 fokra és ne maximumon járasd.

ápr. 16. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

A lehúzott ablaktól elöbb lesz baja, mint a klímától, másrészt ha ha a meleg bejött az ablökon keresztül, akkor semmiféle árnyékoló nem segít.


Használd a klímát, mielött a gyereket högutát kap és komoly baja lesz

ápr. 16. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Használtuk a klímát. Hátul utazott, menetiránynak háttal (tükör volt felrakva, hogy rálássak), klíma fix 22 fokon. Én abban pont jól éreztem magam, a gyerekeim baba koruk óta az apjuk vérmérsékletével vannak megáldva, szóval még így is mindig beizzadtak az ülésbe.

Ha nem telibe az arcába fúj a klíma és nem 17 fokra van állítva, semmi baja nem lesz tőle. Inkább, mint a meleg, meg a huzat.

ápr. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét gyerekem nyáron született, használtuk a klímát, soha nem lett tőle semmi bajuk.

Ahogy írták már felettem is, ne telibe a gyerekre fújjon és ne legyen jéghideg, de amúgy nyugodtan.

ápr. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Még annak idején a nyár végi kislányomnál hallottam sokaktól, hogy piciknél nem szabad, mert sok baktérium megtelepedhet a klimában és tüdőgyulladást okozhat + a kolléganőmnek a klíma "kicsinálta" a szervezét, legalábbis szerinte.


23 fokban indultunk el itthonról, és kb 20 fokos autóba ültettem. 1 szál bodyban szerintem mas se vitte volna ki a kocsiig, amikor melegedett a kocsi, akkor meg már felülről abban volt.

ápr. 16. 09:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!