Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan ne kapjon a kocsiban a...

Hogyan ne kapjon a kocsiban a gyerek nyáron hőgutát?

Figyelt kérdés

Most 6 hetes, de már 2x volt 1-1,5 órás autóútja. Bàr nincs kinn kánikula, de az autó mégis brutálisan felmelegszik.



Tegnap a garázsban beültünk a hideg autóba. Klímát ilyen picivel nem merem használni. Az anyós ülésre tettem őt, lábra 20 fokra állítottam a levegőt. Kb 8 perc után levetkőztettem bodyra (előtte egy felső volt rajta). Az ablakomat résnyire leengedtem, piros lámpáknál tövig lehúztam, a kis hordozóján van napellenző és egy textil pelussal is árnyékoltam oldalról. Mire 1 óra múlva megérkeztünk szegény tiszta víz volt és piros volt az arca.


Ti hogyan oldjátok meg ilyen picivel melegben az autós utat?


A nagyobb gyerekemnek régen vizes textil pelussal árnyékoltam az ablakot, úgy egy fokkal jobb volt, de a kicsi elől van ha ketten utazunk, ott nem bírom ezt megtenni.



ápr. 16. 06:24
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
23 fokban simán vittem egy szál ujjatlan bodyban sétálni a pár hónaposomat nyári reggelen.
ápr. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván megtelepedhetnek a bacik benne, ezért kell karban tartani, évente tisztíttatni stb.
ápr. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

"nem szabad, mert sok baktérium megtelepedhet a klimában és tüdőgyulladást okozhat"


Természetesen, ha nem tisztítják!

Én ezért minden tavasszal elviszem az autót egy ózonos klímatisztításra.

Ennek van értelme, nem annak, hogy akkor nem használjuk a klímát.


Egyébként normális irodai munkahelyen, ha van légkondi, azt is évente kitisztítják, kifertőtlenítik. A nem normális légkondis munkahelyeken meg a klíma büdös levegőt fúj és ez valóban komoly, akár halállal végződő baktériumos fertőzések forrása is lehet.

ápr. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

8# vagyok

Minden évben ki van tisztítva az autóinkban is a klíma és itthon is mindkettő. A cégnél is dolgozom. Mégsem bírom és bírtam soha mértéktelenül használni. Elkezdek köhögni, kapar a torkom, ha az arcomba fúj, akkor az arcüregem is bedurran 10 perc után... Kerülöm étteremben, irodában, rendelőben, autóban és mindenhol, hogy közvetlenül rám fújjon, vagy túl hideg legyen. Normál használat mellett egyébként semmi bajom tőle.

Szóval szerintem ez nem ezen múlik. Évente legalább egyszer tisztítsd, vagy tisztíttasd ki a klímát a szezon elején és kész.

ápr. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen klímát nem szabad DIREKT arcra fújatni és nem szabad túl hidegre állítani. <
ápr. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
64%
15# Ezt mondd el a férfiaknak is, mert az én környezetemben ezt "egyik sem tudja sajnos".
ápr. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
80%
A TE környezetedben TE mondd el nekik
ápr. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
18-as: Ez nagyon jó ötlet. Gondolom nálad alkalmaztàk és ezért lettél ilyen degenerált.
ápr. 17. 06:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!