Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit szoktatok csinálni a baba...

Mit szoktatok csinálni a baba alvásidejében?

Figyelt kérdés
És ez kb. napi hány alkalmat és hány órát/percet jelent nálatok? Mennyi idős a baba? Nem ébred fel könnyen zajokra? (Pl. házimunka esetében)
ápr. 16. 14:24
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Amikor a baba alszik, akkor én is pihenek
ápr. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

2x alszik, első alvása nem túl zajos házimunka, 2. alvása pihenés. 1-1,5 órás általában mindkét alvás de néha fél, néha 2.

Fürdőt pl én csak akkor takarítok ha alszik, de lehet ez vasalás, hajtogatás, portörlés, főzés stb. Nyilván nem akkor porszívózok meg pakolom ki a mosogatógépet. Nem szokták a zajok felkelteni amúgy, nem kell suttogni.


1 éves lassan.

ápr. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Ültem és sorozatot néztem, mivel csak kézben volt hajlandó aludni, amint az ágy fölé értem vele ordított

(éjszaka is órák kellettek mire le tudtam tenni, de egy apró pl padló vagy ágy reccsenésre is felébredt)

ápr. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

3 hetes a legkisebb fiam, jelenleg eszik-alszik, déleőtt és délután van 1-1 óra amikor nem alszik vissza rögtön még evés után. 3 óránként kel enni egyébként.

Reggel miután elindítom a nagyot oviba apával, utána kávézok, mosakodok, átöltözök, elpakolászok ha van mit. Aztán nekiállok főzni ha épp kell (2 naponta főzök, 2 napra). Takarítgatok, vagy mosást teszek be, ami házimunka éppen soron következik. Van, hogy én is pihenek, tv-zek, telefont nyomkodok. Aztán igazából pikk-pakk délután lesz, ha apa nem ér haza időben a munkából akkor elmegyünk a nagyért oviba,jó idő esetén utána még sétálunk/játszóterezünk picit, ha apa időben végez a munkával akkor itthon várjuk őket, és kimegyünk az udvarra vagy itt bent játszom/foglalkozom a naggyal is.

Most még könnyű dolgom van :D

ápr. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Ritka, hogy egyszerre alszik a bátyjával. Ha ez összejön és a férjem ilyenkor itthon van, lazításként elmegyek kutyát sétáltatni. Most épp azt a korszakát éli, amikor vagy a kezemben van vagy hangosan sír, a nagy meg dacol. A kettő sztereóban az igazi ;). Ha csak az egyikük alszik, azzal foglalkozom, aki ébren van (+ házimunka).
ápr. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 6 hetes a babám, ha lebírom tenni és nem ébred fel akkor gyorsan kiteregetek, mosást indítok, osszepakolok. (Főzni mostanában nem főzök mert konyhát ujitunk). Ha nem bírom letenni akkor pihenek én is vagy olvasok, telózok.

Pl most így rajtam alszik már másfél órája így fél órát pihentem én is, most telefonozok meg olvasni készülök.😇

ápr. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
3 hós lesz hétfőn. 3 órát alszik délben, kettőt délután. Pihenek általában, heti 1x nagytakaritok amit felosztok 2 napra a hét közepén. Főzni nem főzök nappal csak estére mikor az apuka hazaér. Eddig " zajosan" takaritottam mert nem kelt meg a porszívóra is.Két hós kora óta érzékenyebb a füle a zajokra. Másfél órát van fenn délelött, másfelet délután majd estére 3 órát egyhuzamba majd megy aludni. Amikor nem alszik csak vele foglalkozom.
ápr. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
2 éves lesz, napi 1x alszik 1,5-2 órát. Ilyenkor én is ledőlök, sorozatozok, képzésre készülök úgyhogy mostanában akkor tanulok, vagy csak pihenek, ha éjjel nem aludtunk. A házimunkát felosztva részletekbe szoktam, de amikor alszik nem vagyok hajlandó ezzel tölteni az időt hacsak nem ég a ház. :D Főzni együtt szoktunk vagy előre főzök előző este vagy a férjem főz, imád főzni-sütni. Minden mást játék közben simán megcsinálok részletekbe. Zajokra nem kel fel. Mostanában amúgy az alvásidejében kidőlök, kismama vagyok a másodikkal, jól esik ilyenkor eldőlni picit. Kettővel meg gondolom nagy szerencsének kell majd lennie, hogy együtt aludjanak. :D Úgyhogy most próbálom kialudni magam a következő 2-3 évre.
ápr. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
vagy takarítok, vagy leülök nyugodtan egy kv-t meginni.
ápr. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Disszertációt írok vagy a hobbimmal foglalkozom. 2 éves, napi 1x alszik napközben kb. 2 órát, de a második órában már sokszor mellé kell feküdnöm. Olyankor a telefonomon olvasok valamit.
ápr. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!