Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam lassan 15 hónapos...

Beatzy_09 kérdése:

Kisfiam lassan 15 hónapos lesz de még mindig nem jár önállóan bútorok mentén szépen jár , feláll leül egyedül, meg is áll egy percre sokat mászik de még elindulni nem akar egyedül kell aggódnom ?

Figyelt kérdés
ápr. 17. 09:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

18 hónapos korig "kell" önállóan elindulnia.

Fiam 16 hónapos volt azt hiszem amikor végre stabilan bátran elkezdett lepegetni.

ápr. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell aggódnod :)

Mi feszesség miatt jártunk gyógytornára sokáig, semmiben nem volt megkésett, de a lezárás feltétele az önálló járás megkezdése volt.

Ezt szerencsére kereken 13 hónaposan, pont 2-3 nappal az esedékes kontroll előtt sikerült is megkezdeni, a papírunkra azt írta a neurológus doktornő, hogy nagymozgások terén 15 hónapos szinten van.

Ebből gondolom, hogy nagy átlagban akkor szoktak elindulni, az ne aggasszon, hogy sokan már 10-12 hónaposan indulnak, bőven van ezek szerint, aki jóval később, teljesen rendben van 18 hónapos korig.

Az én fiam is hosszú hónapokig lépegetett bútorok mellett, de az önálló állásra sem mutatott semmi hajlandóságot, nemhogy az elindulásra, aztán egyszer csak gondolt egyet és felállt, majd indult is azzal a lendülettel :)

Lehet nálatok is ez lesz, szinte a semmiből, lényeg, hogy próbáld nem vezetgetni, mert azzal csak hátráltatod (ha mindenképp valamit csinálni szeretnél, maximum hívni, csalogatni próbáld, azzal nem nagyon ártasz, ha nincs kész rá, úgysem csinálja 🙂)

ápr. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igen ezt én is hallottam hogy 18 hónapos korig kell, de mikor látom hogy a körülöttünk lévő kislányok már 12-13 hónapos korban elindulnak önállóan akkor már aaggódok hogy van valami baj
ápr. 17. 09:24
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen ezt elfelejtettem irni hogy van amikor megfogja a kezem és akarja hogy sétáljak vele és van hogy egyik kezemet elengedi és csak egyik kézzel fogom és úgy is már megy szépen de egyedül nem akar még
ápr. 17. 09:32
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A babákra nagyon jellemző, hogy ha valamit egyszerűbben is meg lehet csinálni, akkor úgy akarják megoldani :)

Ha segítesz neki, akkor elveszed a motivációt, hogy egyedül küzdjön érte, így nem is fogja strapálni magát.

ápr. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne hasonlitsd a fiadat másokhoz

Minden gyerek máshogy fejlődik.

ápr. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad vezetgetni. Ezzel hátráltatod. Hagyd, hogy magától rájöjjön.
ápr. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nincs elkésve.
ápr. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
54%
Ne vezetgesd. Ez árt. Nagyon. Ha kéri,akkor se.
ápr. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Oké akkor türelmesen várok és megvárom míg magától el fog indulni köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat kicsit megnyugodtam
ápr. 17. 10:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!