Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Teljesen ki vagyok akadva?

Teljesen ki vagyok akadva?

Figyelt kérdés
A védőnő azt mondta a lassan 3 hónapos lányomra, aki eddig 3 óránként 90ml-eket evett meg, hogy csak a minimálisat hizta (4530g ,58cm) és most már meg KELL ennie a 120ml-t, mert nem fog hízni. A 3 óránkénti 120ml esélytelen volt, a 90ml simán megy neki. Ma reggel etettuk a férjemmel, megette a 120-at (este evett utoljára mert éjjel nem kel fel) és azzal a lendülettel vissza is jött az egesz. Aztán adtunk neki 90-et, mert éhes maradt nyilván, azt simán megette. Első gyerekem. Tényleg van ilyen, hogy ennyi meg ennyi idős gyereknek ennyit meg ennyit KELL megennie? És ha nem megy neki? De gyarapodik? Most úgy döntöttünk, hogy magán gyerekorvoshoz visszük jövő héten a gyereket,hogy mi legyen, vagy mit csináljunk, vagy úgy mégis. Tökre kivagyok, hogy szegény gyerek kínozva lett, mert még KELL ennie azt az adagot (persze ezek után 90-et fogok neki adni továbbra is, míg orvossal nem beszéltünk).
ápr. 19. 07:40
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%
Az első gyerekem volt tápszeres. Mindig annyit adtam, amennyit kért. Nem szabad rágörcsölni. A születési súlyához képest nézd, hogy milyen a gyarapodás. Az interneten fent van mennyit kell hízni minimum. Ha szépen hízik, akkor szard le a védőnőt.😄
ápr. 19. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
70%
Nem teljesen értem kérdező… tehát tudod, hogy a gyereked 90-et bír és igényli is, erre egy idegen javaslatára ( mert ez max tanács, de nem szabály amit mond!) egyből beletoltál 120-at? Nem értem… nálunk is volt, hogy oltári hülyeséget kért, gyerekek között dolgozom 9 éve, közöltem vele köszönöm a tanácsot, viszont én nem így látom és nem is így fogom, ennyi. Miért van itt mindenki megijedve a védőnőtől? Hát ki ő? Annyit adtam tápszerből, amennyit igényelt. Amikor fogzott pl nagyon keveseket evett.
ápr. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
100%
2# vagyok Mennyiket hízott amúgy havonta? Mennyivel született? Egyébként ez a kérdés nem volt már tegnap?:D De lehet csak másét láttam, ami hasonló.
ápr. 19. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
100%
Van egy minimum kalóriabevitel ami életkor, testalkat, aktivitás stb szerint szükséges. De miután ez egy átlagot érték, így nyilván nem mindenki fogyaszt annyit. Bele nyomni nem lehet a gyerekbe, mert ha nem éhes, nyilván vissza jön. Amíg nincs fizikai jele annak, hogy alultáplált lenne, addig nem is kell ezzel foglalkozni. Ha fizikai jele lesz, akkor majd a gyerekorvos szól és elmondja, mi a teendő.
ápr. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
52%

Nem tudom, Magyarországon miért van még védönö, mert a többség eleve hülyeségeket mond folyamatosan, de még nagyobb hülyeség öket valamiféle hatóságnak tekinteni.

A világ legtöbb országában (a fejlett országokat értem ez alatt föként) nincs ilyen, nincs kötelezö védönö, ha valakinek tanácsra van szüksége, megkérdezi a gyerekorvost, és mindenféle védönörendszer nélkül a gyerekek felnönek, egészségesek, de nem írják elö, mennyit KELL enniük, hízniuk, stb

ápr. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
100%

Engedd el. Annyit eszik, amennyi jólesik neki.

Nekem a lányom anyatejes volt. Evett, magához képest gyarapodott. Az átlaghoz képest viszont mindig el volt maradva.

A mi védőnőnk kezdte azzal, h méregessem minden egyes etetés után.

Mondtam, h a nagy lószart.

Már itt húzta a száját.

Ment a gyerekorvoshoz, kiharcolta, hogy vizsgáltassam ki a gyereket, mert alultáplált. A gyerekorvos először kiröhögte. De a védőnő nem adta fel, addig hisztizett neki míg el nem küldött pár vizsgálatra minket.

Minden érték tökéletes volt.

Utána már azzal jött, hogy éheztetem a gyereket, jelenti a gyámügynek.

Végül én nem hagytam annyiban, 2 hónap levelezés után a feletteseivel, elértem, hogy minket kb leszarjon, csak a kötelezőket végezze el és ennyi.


Ezzel csak azt akarom mondani, hogy a te gyereked. Te látod mi az igénye. Ne egy védőnőre alapozz, ne miatta tömd tele a gyereket.

Ő csak a tankönyvi számokat nézni, nem az egyént.

ápr. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
48%
5# Egyetértek. Egy nagy baromság… nálunk semmit nem tett soha hozzá egyikhez sem. Elmondtam mit csinálok, leírta, és csá. Ezért kár az időt is húzni rá.
ápr. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
96%
Ha a 90-et megeszi kényelmesen és jó a közérzete, akkor ne adj neki többet. Ő ennyit igényel. Az enyém se evett sokkal többet, de engem nem csesztettek miatta, mert hízott. Néha túlzásba esnek a védőnők. Sógornőm is védőnő, emlékszem amikor megkarmólta a gyereket a cicájuk ő meg szaladt a gyerek után fertőtlenitő sprayvel. Fogtam a fejemet. Ha megnyugtat vigyétek el magánhoz, de szerintem felesleges, mert eszik a gyerek. Ne hagyd, hogy bestresszeljen.
ápr. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
100%

Sosem evett annyit a gyerekem, amit a tápszeres táblázat szerint kellett volna... És mivel sokáig csak kiegészítésként kapta, nem is volt mérhető, hogy mennyit eszik összesen (én ugyan nem mérlegeltem).

Annyit adj neki, amennyit elfogad. Ha az 30 ml, akkor annyit, ha 120, akkor annyit. Egy cseppel sem kell többet beleerőltetni, hiszen neked sem esne jól, ha már jól laktál, de csak nyomják beléd a kaját, hogy egyél még, egyél még.

A védőnőnek legközelebb megmondod, hogy megpróbáltad, nem ette meg, nem fogod erőltetni és kész.

Vezesd a kis görbéjét (magasság-súly alakulása), abból látod, hogy hogyan fejlődik, ha van fejlődés, akkor meg engedj el minden ilyen görcsös hülye tanácsot.

ápr. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
54%
6-os: nem értem, hogy lehetséges, hoyg egy védönö (gyakorlatilag kevesebb, mint egy ápolónö) rákényszerítsen bármit is egy orvosra! Az orvos sokkal képzettebb, többet tud, egy alacsonyabb szinten lévö beosztottnak hogy van egyáltalán lehetösége ilyenre, mormál helyen nagy ívbe kirúgnák az ilyeneket!
ápr. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!