Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit szóltok ehhez? Én már...

Mit szóltok ehhez? Én már teljesen ki vagyok akadva.

Figyelt kérdés
36 hetes kismama vagyok, sajnos a körülmények miatt nem élünk együtt a párommal, ráadásul messze is lakik tőlünk. Én itthon élek Anyuval és a Papámmal. Párom pedig szintén az anyjával meg a nővérével. Ugyan van munkája, de iszonyat rosszul keres, és nekem havonta csak 5 ezreket adott eddig, ebben a hónapban meg már csak 3 ezret és csodálkozik, hogy veszekszem vele. Amije eddig van a babánknak az Anyukámnak és nekem köszönhető 90 %-ban, ráadásul a párom anyja sem segít semmiben, semmivel nem lepte meg a leendő unokáját, az ilyen ember a szememben egy 0. Megbeszéltük, hogyha eljön a nap, hogy születik a kicsi, szólok természetesen neki, mégiscsak az apja, de ha ideállít üres kézzel, Anyu be nem engedi a lakásba, és teljesen igaza van. Mi az, hogy egy apa, ha távol is van, nem tartja el a családját? Nem ez lenne a normális ebben a helyzetben is? Amikor kiderült, hogy terhes vagyok, azt mondta, hogy ne aggódjunk, el fog minket tartani. Neki ez az eltartás, hát szép, mondhatom. Kevés, hogy mondja, hogy imád minket, bizonyítsa is be. Egy hónapban egyszer talizunk. Ha én lennék az apa, megszakadna a szívem, ha alig láthatnám a fejlődését a babámnak, én mindent megtennék, hogy minimum hetente lássam a párom. Ti mit tennétek, ha a helyemben lennétek? Amúgy én 23 éves vagyok, a párom meg 27 éves, szóval mát eléggé felnőtt ahhoz, hogy komolyan gondolkodjon és eltartsa a kisbabáját. Ha kell, egy apa a föld alól is teremtse meg a feltételeket.
2012. júl. 8. 17:52
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
83%
Ne haragudj, hogy ezt írom, de én így tuti nem vállaltam volna gyereket! Ennyi a véleményem erről!
2012. júl. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
92%
már bocs, de én így nem vállaltam volna a picurt :( nekem a párom kezét-lábát töri hogy ne maradjon le semmiről sem a babával kapcsolatban, és rengeteget vásárol rá, többet is mint kellene
2012. júl. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
91%

Te ezt Párnak nevezed és párkapcsolatnak?

egy párkapcsolatban, együtt vannak egy fedél alatt, nem havonta ad pénzt, hanem közös kassza van ( kivétel ahol működik a külön kassza)

Egy kapcsolat ettől nagyon messze van.

Miért estél teherbe?

Miért nem laktok együtt?

2012. júl. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 A kérdező kommentje:
Azért köszi, hogy hozzászóltál. De én már az első perctől kezdve szeretem a babámat és mindenáron meg akartam tartani, én is, párom is a helyzettől független. De én őt nem értem, hogy volt 8 hónapja, hogy bizonyítson.
2012. júl. 8. 18:04
 5/55 anonim ***** válasza:
72%
Együtt sem éltek. Miért vállaltatok most gyereket? Miért nem költöztetek össze előtte legalább?
2012. júl. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
100%

Hát sajnos ez az a kategória amikor egyedül vállaltad a gyereket kvázi hazardírozva hogy hátha hipp hopp csoda történik és gyökeresen megváltozik (jól kereső munka, legalább egy közös albérlet, közös élet). és hát nem meglepő de nem változott meg:(

Úgy kell hozzáállj ehhez az egész témához mintha egyedülálló mami lennél sajnos.

Ez a pasi nem áll készen nemhogy egy gyerekre, egy normál párkapcsolatra se. Havi egy találkozó??? Vannak neki egyáltalán igényei ami egy kapcsolattal járnak?

Ha igazán akarna titeket már összekapta volna magát mert félne hogy ki se nyitod neki az ajtót legközelebb...

És most nem arra gondolok hogy több százezreket keresne de életerős fiatal férfiember nem hiszem el hogy nem talál melót.

2012. júl. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
62%

hát ott rontottad el hogy mikor átadta az 5000-et elvetted és nem kértél többet.

és mikor levitte 3000-re akkor sem rúgtad seggbe.

vagy nem mersz szólni neki?? 5000??? 1csomag pelus most komolyan???

mennyire keres rosszul,esetleg nem tudna váltani közelebb költözni és ott jobb munkát találni??

2012. júl. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 A kérdező kommentje:
Több olyan hozzászólást nem kérek, hogy miért vállaltuk. Amúgy nem volt tervben, de megtörtént, és ki így gondolkodik ilyenkor, ki úgy. Én akartam a babát, és most is akarom, sőt már várom, hogy megszülessen. Párom vidéken dolgozik, én Pesten lakom, én vidékre nem megyek, el sem tudna minket tartani, egy albérletet nem tudnánk fenntartani, hozzájuk nem megyek, mert idegösszeroppanást kapnék, rosszban vagyok az anyjával, ő meg nem tud Pestre jönni, mert akkor nem lenne munkája. Azt ígérte, hogy a körülményektől független el fog tartani, de nem tartotta be. Erről most én tehetek, őszintén?
2012. júl. 8. 18:19
 9/55 anonim ***** válasza:
63%

Igen, te tehetsz.

Ha fontos lenne a család, akkor megpróbálnád az anyjáéknál a kicsi miatt, mert neki szüksége van apára is.

Pesten meg jobban talál munkát, mint vidéken. Ez csak kifogás a részéről, mert neki így kényelmes

2012. júl. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
85%

ha rosszul keres, akkor mennyit kellene adnia? Sajnos úgy kell berendezkedned, mint egyedülálló anya. Neki majd fizetnie kell gyerektartást, de sokkal többet ne várj tőle, hiszen csak egy hónapban egyszer látod.

Az nagyon ritka, hogy egy férfi eltartja a családját, többnyire kell a nő fizetése is. Neked van félretett pénzed? Dolgoztál?

2012. júl. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!