Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jogosan akadtam ki anyámra...

Jogosan akadtam ki anyámra amikor azt mondta, hogy nem vagyok érett ahhoz, hogy gyereket neveljek és hogy miért kellett gyerek? 11 hónapos kislányom van

Figyelt kérdés

Anyámék csak annyit tudnak, hogy nem tervezett baba. 72 órás fogamzásgátló mellett estem teherbe, nem tudom, ha számít valamit. Rá pár hónapra összeházasodtam a párommal, de még nem gyűlt elég pénz, hogy házat építsünk, ezért anyáméknál lakunk. Férjem minden második héten van csak itthon a munkája miatt. Anyósom amikor terhes lettem, mondta, hogy lakjunk náluk, ő tud segíteni a babával mert van idejük, nyugdíjaok, de amikor mondtam anyámnak, hogy mit mondott, ő megkérdezte, hogy városról miért akarok falura költözni, kevés a lehetőség, nem olyan jók az óvodák, iskolák, a gyerekenek kell majd ingáznia be városra, mondta, hogy lakjunk nálunk. Beleeegyezett a férjem, én is, így anyáméknál lakunk.


Egész nap a babával vagyok elfoglalva, így nem igazán jut időm a házimunkára, anyám főz, takarít, dolgozik a kertben.


6-7 hónapos volt a kicsi, s anyám mind azt mondta, hogy ideje már kialakítani neki egy programot. Mondtam, hogy igyekszem, de nem sikerül, akkor evett amikor éhes volt, akkor aludott amikor álmos. Folyton piszkált ezzel. Kb. 8 hónapos korára kialakult a program. Ebédelni délbe fél 2-kor szokott. Anyum mondta, hogy adjak neki a levesből, de az csak 3 órára lett meg. Adtam neki fél 2-kor gyümölcsöt babamüzlivel összekeverve. Ebből minig sokat eszik 90 grammot evett. Fél 4-kor mikor leültünk mi ebédelni, akartam adni a levesből, de nem kellett neki, köpte ki. A répát úgyszintén. Régebb ette, de akkor is csak 10 grammmot. Nem a kedvence. Errefel megszídott anyám, hogy az új ételeket kell hamarabb adni neki amikor éhes. Mondtam, hogy hiába adom, ha nem szereti, kiköpi, nem eszi meg. Mert vlt úgy, hogy ebédre csak pár kanállal evett, és utána még a kedvencét se akarta enni. S akkor anyám kiakadott és a fejemhez vágta hogy nem nevelem jól, majd fog válogatni az ételben később, és hogy nem érti miért csináltunk gyereket ha nem vagyok érett az anyaságra.


Ezelőtt az eset előtt szintén ma mondta, hogy én és a testvérem már 11 hónaposan mondtunk szavakat. Mami, papi, kaki, víz s még egy párat. 12 hónaposan amikor kellett kakiljunk kértük a bilit.

Anyámnak az a magyarázata, hogy azért nem kéri a kislányom a bilit, mert nem szoktattam elég hamar a bilire. A testvérem és én már 6 hónaposan ültünk a bilire, azért kértük 1 évesen, míg én a kislányomat csak 10 hónaposan kezdtem ültetni.

Azért nem beszél, mert telefonozok melette, nem foglalkozok vele. Miközben én, amíg ébren van, folyton játszom vele, amire rámutat megnevezem neki, képes könyveket nézegetünk, amit ő lapoz. Tud tapsolni, integetni , köhögni ha mondom, hogy köhögjön, cuppogtat a szájával ha mondom neki. Ezenkívül megért néhány szót is: ismeri pár játékát (baba, tigris, egér), rájuk néz amikor kérdezem tőle, hogy hol van...? Ismeri még ezeket a szavakat: óra, víz, autó, fa, virág, labda. Puszit is szokott adni, de szerintem azt csak ösztönösen, nem akkor amikor mondom neki, hanem amikor akarja.

Visszatérve, mikor mondtam anyámnak, hogy egész nap vele foglalkozok, azt mondta, hogy biztos azért nem beszél, mert én hadarva beszélek hozzá és nem érti.



Zárójelben megemlíteném, hogy ő csak egy évvel volt idősebb nálam amikor születtem (26 volt), az ő felőli mamámnál laktunk, 8 hónapos voltam amikor vissza kellett menjen dolgozni, néha válalt délutáni papírmunkát. Nagyszüleim neveltek.

Anyámék a kislányomra vigyáznak ha elmegyünk valahova (ami nem túl gyakori, mert szégyellem megkérni, mindig a kerttel foglalkoznak, ezért ha valahova megyünk, anyósomat kérjük meg), meg ha takarítok vagy tusolok.


ápr. 20. 16:44
1 2 3 4
 1/36 A kérdező kommentje:
Kimaradt, hogy mozgásban tényleg le volt maradva, 4-5 hónaposan kezdtem ültetni, magabiztosan csak 7 hónaposan ült. Kb 9 hónaposan kúszott, 11 hónaposan kezdett el mászni és már feláll magától a lábára ha megkapaszkodik valamiben
ápr. 20. 16:46
 2/36 babyboom567 ***** válasza:
96%

Nem olvastam végig, de miért nem költöztök össze a férjeddel?

Anyád házában mindig gyerek leszel bármit és bárhogy csinálod.

Költözzetek el albérletbe oda ahol a férjed dolgozik, az idegrendszered többet ér.

ápr. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
97%
Mit jelent,hogy kezdted ültetni? Addig nem szabad ülő pozícióba rakni a babát amíg magától nem ül ki.
ápr. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
71%

Jól értem, anyukád meg dolgozik (csak mert az szólt volna sz anyós mellett, hogy ő már nyugdíjas).

Nekem lesülne a bőr a képemről, hogy a hatvan körüli anyám mos, főz, rendezi a kertet munka mellett, amikor otthon vagyok.

ápr. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
70%
Kérdező, bicskanyitogató az egész…. Ne vicceljünk már még ha ott is éltek átmenetileg. Ne vicceljünk már…bár nem éltem felnőttként így már anyámékkal, de biztosan nem tűrtem volna ezt, hogy beleszóljon így, sőt most sem tűröm.
ápr. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
76%

2: Igazad van, a szüleinek mindig az ő gyerekük marad. Ezt vagy tudják jól kezelni vagy irányítani akarják a felnőtt gyereküket és beleszólnak mindenbe.

Azt is vedd figyelembe, hogy amikor te születtél, még mások voltak a szokások, van, ahol még most is azok. Most pl. azt mondják, hogy szigorúan tilos addig ültetni, amíg nem tud magától. Biliztetés szintén. Gyerek és gyerek között is nagy eltérések lehetnek.

Ja és utólag megváltoznak az emlékek. Könnyen kicsúszik a nagyszülők száján olyan, hogy bezzeg az ő gyerekeik már ennyi idősen... aztán kiderül, hogy nem egészen úgy volt. Apám is előadta, hogy mi már a legelejétől külön szobában aludtunk (mi egy szobában aludtunk/alszunk a babával), aztán kiderült, hogy ja, külön aludtunk, Anyu meg hónapokig mellettünk egy matracon.

Nem azt mondom, hogy ördögtől való a szülőkkel együtt lakni, azt sem, hogy semelyik tanácsukra ne hallgass, DE: Húzd meg a határaidat! Ne szóljanak bele mindenbe és ne ők irányítsanak! Felnőtt vagy. A tanácsok közül lehetnek jók és rosszak is, nehéz kiválogatni. Van, ami nekem jobban bejött, mint a mostani fő irányzat (pl. anyukám a se nem pürés se nem BLW-s), van ami nem (szoptatás) és több dolognál összekutyultam a kettőt (altatás).

ápr. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
87%

Leírás alapján tényleg korai volt, de késő bánat.

Fel kellene végre nőni a feladathoz, ha már ott a gyerek!

Ha normális módon külön laknál, nem lehetne kifogás a házimunkara, hogy "jaj, ott a gyerek", azt akkor is meg kellene csinálnod a férjeddel közösen, nem anyádra testálni. Ez egy.

Kettő: igazán tájékozódhatnál "ösztönből" való nevelés helyett és akkor nem ártanál a saját gyerekednek ilyesmivel, mint az ültetés. EZ a felelős azért, hogy lassabban fejlődik, mert barom módon ülteted.

ápr. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
95%

"4-5 hónaposan kezdtem ültetni, magabiztosan csak 7 hónaposan ült"


Mi az, hogy te elkezdted ültetni? Tilos erőltetni az ülést, meg 4-5 hónaposan nem is kell ülnie.


Egyébként meg azért tud anyád belepofázni az életedbe, mert a nyakán éltek. Nem éltek önálló életet. Anyád kiszolgál titeket, te meg csak a gyerekkel vagy. Más anyák emellett háztartást is vezetnek. Ami persze nehéz feladat, pláne többemberes babával, de erről ugye te semmit nem tudsz.

ápr. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
89%
Amiket mond hülyeség. Rosszul emlékszik. Ezeket nem csinálhattad annyi idősen. Én anyukám is rosszul emlékszik. Helyedben költöznék anyósoz.
ápr. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
95%
nem izgat a pirospacsi, de inkább megvárod, hogy anyád megfőzzön, és nem ebédel a kicsi, csak tolsz neki némi gyülöcsöt meg müzlit? Ne mondd már, hogy egy rohadt répa megpárolása nem férne bele az idődbe...
ápr. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!