Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kellene a babáknak...

Mikor kellene a babáknak célzottan mutatnia a tárgyakra? Kislányom 11 hónapos lesz, 4-5 dolgot megmutat a lakásban, ha kérdezem tőle. Viszont magától nem mutat rá semmire, hogy ő azt szeretné vagy akármi.

Figyelt kérdés
2022. jún. 23. 22:44
 1/5 anonim ***** válasza:

ne aggodj

7-15 (mas szakirodalom szerint 9-14) honapos koruk kozott kezdenek el mutatni a babák. Elsore csak teljes kezzel, es kb 3 honappal kesobb mar rendesen mutatoujjal, ahogy mi szoktunk.

Orvost akkor erdemes felkeresni (fejlodesneurologust), ha 18 honapos kprig nrm kezd el muzogatni.

2022. jún. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha nem mutogat a mutatóujjával, hanem inkább a szülő kezét viszi oda ahhoz a tárgyhoz, amit szeretne (Pl nem mutatja, hogy ott a labda, hanem odahúzza szülő kezét) ez lehet egy autisztikus tünet.

De ez inkább akkor jelenthet problémát ha 1 éves kora után sem mutogat.

2022. jún. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ezeken kívül a pocakját, fejét is mutatja, ha kérdezem, meg próbál mutató ujjal mutatni. Csak önállóan nem mutat rá semmire magától. De várok vele akkor. Köszönöm
2022. jún. 24. 08:25
 4/5 anonim ***** válasza:

Nagyon ügyes a kislányod, szerintem hamarosan magától is mutagatni fog, ne aggódj :)

Az én kisfiam is így kezdte :)

2022. jún. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Átlagosan 1 évesen kezdik,de ha kicsit később az sem baj. Szerintem amit a kislányod csinál az már simán mutogatásnak számít.
2022. jún. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!