Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babám refluxos, vagy csak...

A babám refluxos, vagy csak érzékenyebb gyomrú, mint én? Hosszú lesz.

Figyelt kérdés

12 hetes kislányomnàl egy hónapja kezdődtek a gondok. Először csak néha bukott egy egy kortyot vissza kaja után, de szépen gyarapodott, bár nem az a nagyon duci baba mert nagyon hosszú és borzasztó aktív, egész nap jár keze ,lába, egy órát összesen ha alszik napközben, ellenben az éjjeleket végigalussza.

Nem tud, vagy csak nagyon ritkán böfizni. Olyankor sajnos bukik. Eddig mint írtam csak tényleg egy-egy korty jött vissza, de pl ma hajnali fél 6-kor megevett 130ml és háromnegyed 9-kor mikor kelt és ilyenkor mindig szokta kapni a reggelit, most csak 90-et evett meg és nagyon jó kedve volt, járt keze lába, bőfizni nem tudott. Letettem az ágyra és míg kimentem kezetmosni kb a kaja negyede a ruháján, a pléden, a textil pelusokon landolt. Volt már ilyen. Ilyenkor arra gondolok én laikusként, hogy a hajnali 130 még kitartott neki , de ő olyan ,hogy ha nem éhes, nem fogadja el a cumit, most viszont boldogan ette meg a 90-et.

Szóval ha nem tud böfizni, akkor bukni szokott kivéve ha hordozóban van. Ha hanyatt van fektetve,mindig bukik szinte. Igen, megemeltük a feje alatt a matracot és nincs is úgy baj, de pelenkázni kell, öltöztetni szintén, és nyilván nem kaja után rögtön teszem ezeket (pelus csere meg nyilván kaja előtt van), de ha két órával kaja után adok rá vagy veszek le róla valamit is képes egy kortyot visszaböfögni. De a kedve nagyon jó. Nem lombozza le egy nagyobb bukás sem. Hányni SOHA nem szokott, ez mind "csak" bukás. Bocsánat a kusza írásért, de nagyon zaklatott vagyok, hogy nem tudok a babámon segíteni. Szörnyű érzés lehet ez a bukás. Vagy nem tudom mert boldog, mosolyog, sikogat, tehát nem rossz kedvű, ha bukik sem. Viszont bukás után előfordul, hogy csuklik, vagy tüsszent. És már nem tudom, hogy mire gondoljak. Vajon reflux?

Holnap viszem magánba gyermekorvoshoz, hogy ez így oké és majd (mert ilyet is mondott szakember) hozzátàplàlásnàl elnövi, vagy kell neki tápszer sűrítő, vagy speciális bukós babáknak való tápszer, aminek nem örülnék, mert ezt amit most kap imádja (Nestlé BEBA Supreme Pro HA1). Már minden etetés egy rettegés számomra, hogy mi lesz utána. Rettegek kimozdulni vele, mert ha bukik valahol (ilyen még nem volt), hogy rakom rendbe? Tudom, hogy ezután az egész után utána kell járni.

Volt más is így, akinek a babajarol mondjuk az derült ki ilyen tünetekkel, hogy mégsem reflux? Köszönöm ha nem bántotok és hasznos válaszokat kapok!


ápr. 21. 10:25
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Amit leírsz az mind teljesen normális egy babánál. És igazán nem akarlak bántani, de kb. olyan mintha azon hiszteriaznal, hogy pisil, vagy kakil egyet a baba. Ha bukik, akkor bukik, feltörlöd és kész.
ápr. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Egyes! Nem hisztériàzok, csak aggódom, mert sok itt lévő anyuka szaratott már be azzal, hogy tuti reflux úr isten,mi lesz most. Aztán mivel ő az első gyermekem , persze, hogy azon agyalok, hogy ez most tényleg gaz-e, vagy tök okés élettani folyamat. Nem volt még pici babám ,nem tudom mi az oké és mi nem és sajnos a védőnői szolgálat itt a béka segge alatt van, hogy kérdezzek és amúgy is egy orvos szavára előbb hallgatok. De köszönöm a válaszod, nem kívánom neked ezeket a frankó napokat amiket elvezhetnél is, de mosással meg a gyerek szája törölgetésével töltök.
ápr. 21. 11:21
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha bukik akkor bukik.

Ha refluxos akkor refluxos.

Istenem, kinövi

Nem kell túl gondolni

Nem a te babád lenne az egyetlen aki refluxos.

Ha még mész valahova és bukik, legyen nálad váltás ruha, gondolom nem olyan helyre jársz ahol ne akadna egy szoba, vagy akármi, ahol rendbe tehetned.

Az erdőben túrázás közben is át lehet öltöztetni pokrócon.

Nem kell ezt ennyire tulkombinalni.

ápr. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A reflux az nem ilyen. Az én babám refluxos.Normális ha bukik, minden baba bukik ennyi idősen is. Ha refluxos lenne hanyatt se tudnád fektetni mert jönne fel a gyomorsava és orditana egész nap.
ápr. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyes vagyok és az én babám refluxos volt. Ha az esetleg a babásd, akkor sem kell valami nagy dolgot elképzelni, kapott anti reflux tápszert és megemeltük az ágy vegét. Egyébként ajanlom, hogy írd be a google-be: baba bukás, csecsemő reflux szavakat.
ápr. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
4-es! Nagyon szépen köszönöm! Remélem holnap a doki is ezt fogja mondani. A többi meg le van pontozva a stílus miatt. Bunkók.
ápr. 21. 15:50
 7/9 anonim ***** válasza:

A többi meg le van pontozva a stílus miatt. Bunkók.


Azta most de megijedtem

ápr. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

4 vagyok.

Ha sokat bukik, tényleg állandóan nagyobb mennyiséget akkor a süritett tej megoldás lehet. Csuklás nem utalhat kifejezetten refluxra. Egészséges az a baba amelyik csuklik.A lányom is csuklott és ha hanyatt volt feltetve akkor pl folyt a tej a szájából oldalt, de mióta tejet váltottunk ez elmúlt.De a gyerekorvosnak mindenképp számolj be részletesen.

ápr. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
62%

100.kerdesed.

Ideje volna mar elfogadni, hogy a babak buknak, raadasul a ti esetetekben ez meg semmi extra,hala a jo egnek persze.

Keress egy hobbit, ha ennyi idod van ezen porogni, mert ez mar nagyon beteg.

ápr. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!