Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti elvinnétek máshova ebédre...

Ti elvinnétek máshova ebédre nagyszülőkhöz egy 3,5 hós érzékenyebb típusu babát?

Figyelt kérdés
Babám már 2-3 hónaposan is nagyon érzékeny volt. Ez abban mutatkozott meg,hogy ha boltba vittük ugyan nem sírt csak nézegetett, de ha rokonokhoz vittük nehezen oldódott fel, és még most is sokszor elsírja magát,feszeng ha idegen arcokat lát, és helyen van. Nagyszüleim azt szeretnék,ha mi nyugodtan ebédelnénk a szülőkkel meg velük miközben beszélgetnek, közben meg ott lenne a baba, és utána meg akár náluk aludjon, de azért legyek én is velük..A gond csak az, hogy sokszor azt akarják,hogy hagyjam rájuk a gyereket, meg egyek nyugodtan,közben majd ott van valamelyikükkel, de könnyű ezt mondani,mikor ő sokkal jobban feszeng, ha mi nem vagyunk ott...Ráadásul köldöksérve van, így jobban óvom a nagy sírás helyzetektől..Van,hogy fél óra kell neki,mire megszokja a fél órás út után, hogy felébred, és új helyen van..Ebéd után meg 1 óra körül aludni szokott, tök esélytelennek érzem, hogy akár a mózesében elaludjon, úgy hogy hangzavar van..

2013. jún. 2. 17:42
 1/7 anonim ***** válasza:
63%
Baba függő, de ha ő ilyen, akkor nem. Jöjjenek a nagyszülők inkább hozzátok. Nálatok normálisan le tudod fektetni, és a környezet is megszokott. Még pici baba, és ha nehezen bírja az új helyzetet, nem kell erőltetni.
2013. jún. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kezelhetnéd egy picit lazábban a dolgokat, az sem válik a baba javára, ha csak lábujjhegyen lehet mellette levegőt venni.

Nem kocsmába vagy metál koncertre vinnéd, hanem csak a nagyszülőkhöz.

Amikor a kicsi fiam 4 hónapos volt, elmentünk 2 hétre a nagynénémékhez. Eleinte én is nehezebben adtam ki őt a kezemből és féltem, hogy hogy fog aludni, enni. A vége az lett, hogy minden este a nagyi altatta el, és nekem is jók jött egy kis "nyugalom". Azóta ez a kis visszahúzódó baba egy ördögfióka lett. Eleinte mindig csak nézett szigorúan az "idegenekre", akárhova mentünk, aztán szépen lassan feloldódott, és nagyon barátkozós kisember lett. Valahol el kell kezdeni.

2013. jún. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el, mert szocializálódnia kell. Nekünk nincs egy db nagyszülő sem, így neveljük a 20 hónapos lányunkat. A fél karomat odaadnám egy vasárnapii ebédért az édesanyámtól. Az igazi nagy sírások pedig majd a dackorszakban lesznek, hidd el, nektek is könnyebb lesz, ha nyugodt szìvvel rájuk tudjátok bízni ha dolgotok lesz vagy egyszerűen csak kikapcsolódnátok.
2013. jún. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is kezeld lazábban a dolgot, a baba úgy fogja megszokni a nagyszülőket, ha ők fogják őt, szeretgetik, foglalkoznak vele. Legyenek ugyanabban a szobában, ahol ti is esztek, így a pici látja, hogy anya közel van. Tök jó egyébként, hogy a nagyszülők örömmel foglalkoznak az unokával! :)
2013. jún. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Első gyerek. Igen, mert érzem a túlzásba vitt aggodalmat. Ennyi idős gyereket már nyugodtan el lehet vinni alkalmanként magatokkal, ha ebédre vagytok hivatalosak a nagyszülőkhöz. Egyébként figyeld meg, hogy te feszengsz jobban, a gyerek csak a te hangulatodat veszi át. Attól nem lesz semmi baja, ha egy kicsit a nagyik gondoskodnak róla. Nem kell óvni még a fújó széltől is. Csak nyugodtnak lenni és akkor a gyerek is nyugodt lesz. Jó egészséget nektek.
2013. jún. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Kislányommal 3,5 hónaposan voltunk először vidéken a másik nagyszülőknél. Ő elég rosszul viselte, egész nap nyűgös volt. Ha ti meg tudjátok oldani, akkor menjenek a nagyszülők hozzátok, amíg ilyen pici a babád. Enyém nem szokott hozzá a hangzavarhoz alváskor, nálunk olyankor csend van, a párom szüleinél meg nem tudott aludni, pluszban volt ott egy 2 éves gyerek is, 15 percenként felébresztette. Egy ilyen pici babának nyugodtságra van szüksége.
2013. jún. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egy ilyen pici babának tök mindegy, hol van, ha az anyukája vele van. Ebből soha nem csináltam gondot, talán ezért nem csináltak a gyerekeim sem. Tudod a kisbaba tükör, nagyítóval. Ami téged feszélyez, az őt százszorosan feszélyezi. Meg kell próbálnod picit lazítani.

Megértem, hogy első baba, félted nagyon, hát hogyne féltené az ember, de hidd el, semmi gond nem lesz. Tedd magad mellé babakocsiban, mózesben, pihenőszékben stb. amíg eszel, abban alhat, vagy ha ébren van, láthat téged. Ha nyűgi és végeztél az ebéddel, kösd magadra hordozókendőben, abban hozzád bújik, hallja a szívverésedet, megnyugszik és elalszik.

A hangzavart pedig sokkal jobb, ha megszokja. Ha folyton lábujjhegyen jártok mellette, akkor mindig is gondot fog okozni neki a zaj, sehol nem fog tudni jól aludni és nektek is kevesebb lehetőségetek lesz bárhová is eljutni. Az én gyerekeim bárhol, bármikor elalszanak, így szoktattuk őket és nem bántuk meg. Mehetünk velük bárhová, sosincs gond az alvással.

2013. jún. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!