Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire kell magától tartania...

Mennyire kell magától tartania a fejét az 5 hetes 2 napos babámnak?

Figyelt kérdés
A védőnőnk tegnap azt mondta,hogy próbálgassam fekvő helyzetből a két kis kezét megfogva felhúzni,hogy tartja-e a fejét.De nem igazán merem ezt csinálni.Ha a vállamhoz emelem pl büfinél akkor utána csak úgy nyomja hátra a fejét,nagyon erős,de elengedi még nem mertem.Hason fekve is szépen emeli,fordítja is mindkét oldalra.Alvás közben is mindkét oldalra fordítja a fejét.
2010. okt. 27. 21:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem még ne húzd fel ülésbe.Tedd minnél többet hasra,had erősödjön:-)Szerintem amit leírtál az alapján ügyes kis babád van:-))Az enyém nem szeretett hason lenni,és sajna az elején nem is erőltettem,igy majdnem 3 hónapos volt hogy már szépen tartotta magát.
2010. okt. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előző válaszlóval, ne húzogasd fel ülésbe, nem attól fejlődik. Szépen fokozatosan növeld a hason töltött időt, mert attól erősödik a nyaka. Szerintem is ügyes babád van:)!
2010. okt. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Amit mondasz, hogy ülésbe húzva tartja-e a fejét, azt majd csak a 3-4 hónapos babának kell tudnia, nem az egy hónaposnak. Micsoda hülye védőnő...
2010. okt. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi csajok,megnyugtattatok!!!!!!És igen,tényleg ügyes.Legközelebb inkább a megérzéseimre hallgatok.Jól gondoltam,hogy nem kéne még felhúzni,anya is mondta.

Minden jót nektek.:-))))

2010. okt. 28. 00:01
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem hulye a vedono,nem azt mondta hogy igy eroltesd,baris ezt irod,hanem hogy megnezd megtartja e a fejet.

nalunk 6hetesen siman felhuzta a dokino ulesbe,megnezte tartja e a fejet es kesz.

2010. okt. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem hülye a védőnő.Nekem az első héttől kell napota felültetni ilyen módon.Gyerekorvosi utasításra.
2010. okt. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Azt mondta a védőnő,hogy naponta többször próbálgassam....
2010. okt. 28. 09:15
 8/9 anonim ***** válasza:
Sztem sem mondott hülyeséget a védőnő. Nekünk is naponta többször kellett csinálnunk, pedig hason szépen tartotta a fejét, de amikor ülő helyzetbe húztam, akkor csuklott sajnos össze-vissza.
2010. okt. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Minden újszülött csecsemőnél nézik ezt a képességet. Ez egy reflexes mozgás, mint a "lépegetés".

Nekem is nézte egy neurológus a 3 hetes babámnál. Szerinte nem emelte eléggé, így hasra kell fektetnem éber állapotban.

2010. nov. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!