Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Betegesen féltékennyé váltam,...

Betegesen féltékennyé váltam, hogyan segíthetnék ezen?

Figyelt kérdés

Nos, ez egy hosszú folyamat eredménye, hogy senkiben nem bízok igazán és féltékennyé lettem.


Az első két barátnőm kihasználta azt, hogy akkor még engedékeny voltam és bizalommal teli. Mind a kettő megcsalt majd elhagyott.


A harmadik lány sosem tette ezt, de benne már nem tudtam bízni igazán a történtek miatt, hiába magyaráztam magamnak, hogy ő egy másik ember, más személyiséggel, bízz már benne az istenit, nem mindenki ugyanolyan. Végül rögeszmés féltékenységgé alakult, mert egyszer elhívta a srác randira, akivel sokáig beszélt, akire azt mondta csak barátok. Elutasította, letiltotta stb. De mégsem tudtam megbízni benne.

Ezért is lett vége.


Azóta nem is volt barátnőm, csak próbálkozás, az is két randi után mást választott. Most alakulóban van egy, de már érzem, hogy nem tudok benne sem megbízni, hiába Ő is egy másik személy, és már mondta, hogy fiúkkal ő jobban kijön barátság terén és ez máris feszélyez.


Mit csináljak magammal, hogy ne legyek ilyen? Tudom. Sérült önbizalom és/ vagy annak hiánya a fő dolog ebben, de bízni sem tudok egy nőben sem sajnos. Félelem irányít.


22/F



2018. szept. 24. 12:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Felejtsd el az előzőeket és bízz meg a partneredben, mert ha továbbra is féltékeny leszel, akkor minden kapcsolatot tönkre teszel és mindenki elhagy majd, mert a beteges féltékenységet nem lehet elviselni. Erre gondolj és talán sikerül.
2018. szept. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez egy jogos pont, az a helyzet, hogy én sem tudtam és tudom magam elviselni, de segíteni nem tudok rajta. Akárhányszor legyilkolom a démonokat, csak ideiglenes megoldás, utána visszajön ez az állapot, ha van rá okom, ha nincs!
2018. szept. 24. 12:19
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez van velem is. Nekem ezért nincs kapcsolatom. Elég ocsmány módon csalt meg az előző barátom .azóta a bizalmam elszállt. A megoldást én se tudom.
2018. szept. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Annyira szerettem az elején, hogy na én nem esek bele, még jó hogy nem vagyok féltékeny típus. Nem is voltam. Azzá tettek.
2018. szept. 24. 12:35
 5/8 anonim ***** válasza:
Lehet ezen már csak egy pszichológus segíthet.
2018. szept. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Lehetséges. Vagy csak olyat találni, akiben maradéktalanul megbízhatok, hogy visszaálljon a rend.
2018. szept. 24. 14:30
 7/8 anonim válasza:
100%
Én is ilyen vagyok, teljesen féltékeny vagyok ha a barátommal egy olyan társaságban kell lennem ahol nők is vannak. Nem csal meg, okot se ad rá, de az előző kapcsolataimban (3) mind megcsaltak. Ez a túlzott féltékenység már kikészít néha :/
2018. okt. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Én kezdek egész jó útra térni, persze eddig tart míg vissza nem élnek a bizalmammal, mert utána még még még sokkal nehezebb lesz bárkiben is újra megbízni, vagy egyáltalán közel kerülni. :/


De persze figyeljek a jelenre, mert most jó úton haladunk. Kezdem ezt a mentális betegséget, lelki sérülést vagy mit is elfelejteni. :)

2018. nov. 19. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!