Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 176 cm-esen 50 kg-al betegesen...

176 cm-esen 50 kg-al betegesen vékonynak számítok? :D 16/f

Figyelt kérdés

2014. okt. 21. 18:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%
igen.
2014. okt. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Mit kéne, akkor tennem? Mert edzeni edzek... Jégkorongozok, meg rohadt sokat biciklizek. Kinézetre amúgy az izmaim látszanak, kocka hasam is van, de háj az egy deka nincs rajtam, Ilyen Adrien Brody effektus :D Pedig normálisan étkezek.
2014. okt. 21. 19:12
 3/13 anonim ***** válasza:
Tömegnövelő étrend kellene és nem ártana súlyzós edzés is.
2014. okt. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
55%
amúgy könnyű azt mondani, hogy tömegnövelő... ilyen genetikával kell vagy 7-8g szénhidrát
2014. okt. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

És miért törölték a válaszom?

Amiért belinkeltem a szabályzatot?

Nem a kérdésre válaszoltam, ez igaz de...


Kérdező, én is így vagyok, elvileg soványnak számítok de én nem látom magam annak. De érdemes tömegnövelésbe kezdened.

2014. okt. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Igen.De lehet ,hogy te genetikailag vékony vagy.Mint ahogy vannak vastagnak születettek is.
2014. okt. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, mindenkinek ment a pont! Még jöhetnek válaszok :)
2014. okt. 21. 19:44
 8/13 anonim ***** válasza:

Tömegnövelő étrend: napi 2g x testtömegkg fehérje kell és 4-6g*ttkg szénhidrát (ch) alkattól függően.

Zsírból 1g x ttkg, ennek fele legyen telítetlen.

Ezekből kellene leginkább összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely, rizs, teljes kiőrlésű kenyér, teljes kiőrlésű tészta, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.


Ha ennyi szénhidráttal sem jön a tömeg, akkor majd emeled. Ilyen egyszerű.


Edzés:

Kezdőknek heti 3 napos teljes testes edzésterv kell. Ez menjen 2 hónapig. Minden izomcsoportra 1-1 alapgyakorlattal, gyakorlatonként 3-4 sorozattal. Akkora súlyokkal, amivel éppen megy az adott gyakorlatból a sorozat 10-12 ismétléssel. Tehát ez azt jelenti, hogy nem ugyanaz a súly lesz guggoláshoz, mint pl bicepszezéshez.

Szóval kb ez legyen: guggolás, fekvenyomás, húzódzkodás (vagy evezés), mellről nyomás, bicepsz állva rúddal, tricepszre: hátsó támaszos tolódzkodás (vagy csigán letolás), hasprés (vagy lábemelés függeszkedve), vádlizás.


6-8 hét után mehet osztott edzés is, ami legyen először egy 3 napos A-B-A, másik héten B-A B bontású terv.

A nap: mell-hát-váll- fekvenyomás, tárogatás, lehúzás csigán mellhez (vagy húzódzkodás), evezés, mellről nyomás, oldalemelés.

B nap: láb-kar-has. : guggolás, kitörés, vádli állva, bicepsz állva rúddal, egykezes beforgatós bicepsz, fekve homlokra engedés, csigán letolás tricepszre, hasprés (vagy lábemelés).


Majd ez után mehet pl heti 3 vagy 4 napos osztott edzés. Pl:

Hétfő: mell-kar, Szerda: láb, Péntek: hát-váll. De így is jó: mell-bicepsz, hát-tricepsz, láb-váll.

Sok variáció van. Nagyobb izomcsoportokra 3-4 gyakorlat, kisebbekre 2-3.

2014. okt. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Sárga kapszulát olvasd el.

Google:alapismeretek

1.találat, alul tovább gomb.

2014. okt. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
16 évesen én is pont ekkora voltam. Nekem azt mondta az iskolaorvos, részben (de nem egészben) ezek miatt, hogy fizikailag egy roncs vagyok... Hát kösz.. na mindegy. Most néhány év múlva egy olyan 58 kiló vagyok. Ne foglalkozz vele, egyél rendesen, szépen lassan majd gyarapodni fogsz. Vagy egyél nagyon sokat, és akkor edzz is mellé.
2014. okt. 22. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!