Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1.5 évesnek szabad adni...

1.5 évesnek szabad adni desszertet? Ti adtok nekik? Milyen gyakran?(krémtúró, tejszelet, puding, ilyesmi)

Figyelt kérdés
febr. 8. 16:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
47%
Maximum napi 1
febr. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
50%

2 éves lesz a fiam és már egy jó ideje kap édességet.

Napi 1x.

febr. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
51%

Hű, erre én is kíváncsi vagyok :)

Az én fiam még csak 17 hónapos lesz, eddig nem nagyon evett édességet, a szülinapi tortájából pl. kapott egy falatot, és ki is köpte 😀

De tegnap túrógombócot csinált mama, és az ízlett neki, szóval nem tudom, mivel és mikor próbálkozzak majd, mert nem szeretném elrontani az evését...

Ti mikor adtok neki desszertet? Ebéd után? Vagy tízóraira/uzsira?

És miket?

febr. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
69%

Kerülöm a hozzáadott cukros dolgokat.

Nasinak babakekszet vagy babacsokit szokott kapni, ami gyümölcsből készül hozzáadott cukor nélkül.

Natúr túrót szoktam joghurttal és gyümölccsel összekeverni. Bolti cukros krémtúrót nem adtam még.

Banánnal vagy almapürével édesítek neki házi babacsintát vagy zabos sütit.

Tasakos gyümölcspüréket szoktam még neki adni ezekben, ezekben részben sűrítmény is van.

Sajtrudacskákat is szokott kapni nasinak.

Szabad adni csak kutatások alapján jobb ha kevesebb hozzáadott cukrosat fogyaszt amíg kicsi, mert később úgyis bepótolja, másrészt ha rászokik a túl édes ízekre később nehezebb lehet számára az egészséges táplálkozás. És ha túl sok cukrot fogyaszt az különböző betegségeket okozhat.

De azért nem jelenti hogy mindenképp így lesz. Nem lesz semmi baja ha néha megeszik egy túró rudit vagy pudingot de nem ajánlott napi szinten.

febr. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
74%

Kedves 4!

3. válaszoló vagyok, eddig én is így csináltam, ahogy te írtad, bananos/körtés stb. babakeksz meg buláta, pogácsa a nasi, meg rengeteg gyülölcsöt eszik magában is, zabbal, grízzel keverve is, szerencsére nagyon szereti.

Csak nem akarok átesni sem a ló túloldalára, hogy én legyek az egészsegesen táplálkozó szuperanyu, aki felnyársalja a szemével a másik anyukát a játszin, ha babapiskótával találja megkínálni a Benőkéjét 🙂

Keresném az arany közeputat, amivel legkevesebbet ártok (a tudomány mai állása szerint 😊)

febr. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
57%

Ebéd után alszik, amikor felébred utána kap egy kis édességet délután.

Vagy egy kis csokit,(ne egy nagy táblára gondoljatok)vagy egy kis kekszet, túró rudi, mikor mit.

febr. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
48%

Kedves 3. és 5.!

Lehet, hogy félreértetted a válaszom. Nem nyársalok fel én se senkit a tekintetemmel , aki máshogy csinálja. Én a kérdésre válaszoltam, hogy én még így csinálom az ilyen idős gyerekkel és hogy mi az ajánlás.

Én se vagyok szuperanyu, tévét is néz a gyerek. Mindenki úgy csinálja ahogy akarja vagy ahogy tudja.

febr. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
22%

Lehetni, lehet, nem merget adsz neki. De a kerdes, hogy MIERT ?

De ezt egy atlag magyartol felesleges kerdezni, sajnos nagyon buta nep, vilagvezeto elhizasban, gyerekkori elhizasban, es minden ennek kovetkezmenyeiben. Szegyen. Szajhigiene nulla.


Nem, nem adtam, mert nem cseszem szet a fogait, a szervezetete az adalekanyagokkal, nem akarok egy nulla etkezesi kulturat kialakitani benne.


A gyereknek szuksege van tiszta feherjere, szenhidratra, rostra. NEM cukorra, tartositoszerre. Most fejlodik a szervezete minek szetcseszni a szarokkal.

Majd 13 ev mulva jossz hisztizni, hogy miert elhizott es cukorbeteg a gyerekem.

febr. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
44%
Ritkán belefér. Én azon döbbenek meg, hogy ilyen pici gyereknek mindennapos a nasi. Szerintem ez szörnyű :(
febr. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
50%

7!

Te értetted félre, nem rád céloztam, hisz mint írtam, jelenleg én is ugyanúgy próbálom etetni a fiam, ahogy te írtad :)

Csak nem tudom, hogy ezt mikor és milyen módon célszerű kicsit majd elkezdeni feloldani, hogy túlzásba se essek (elhízás, fogproblémák, csak az édeset eszi meg stb.), de ne is az én gyerkőcöm legyen az az oviban, akinek külön be kell mutatni a túrórudit 😀

febr. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!