Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek mikor állt át a baba 2...

Kinek mikor állt át a baba 2 alvasról 1re? Hogyan történt?

Figyelt kérdés
máj. 26. 11:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
14%
Még az óvodások is alszanak délután is, szóval ez nem babakorban alakul ki. Türelem.
máj. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét gyerekem kb 10 hónaposan. Úgy, hogy a napi 2 alvás már sok volt nekik, alig akartak elaludni altatásoknál, nem voltak álmosak. Pár nap nyűgösebb volt, úgy, hogy csak ebéd után kezdtem el aludni vinni őket. Pár nap után sokkal jobb lett, aludtak kb 7-8-ig reggel, délben 2 óra szundi, utána este 8 körül már mélyen aludtak.
máj. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
53%
Az én gyerekem egy éves kora után már nem aludt napkozben, de ez azért nem jellemző
máj. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

1: a nappali alvásra céloz a kérdező.


Kérdező: nálunk kb másfél évesen állt át a kisfiam. Akkor már hetek óta sokszor csak egyszer aludt el napközben (kétszer próbálkoztam), de voltak napok, amikor még kétszer. De úgy, hogy mondjuk hétfőn kétszer aludt, kedd-szerda egyszer, utána két hétig kétszer. Szóval volt egy ilyen átmeneti időszak, és amikor már gyakrabban és tartósabban aludt csak egyszer, mint kétszer, akkor többet nem altattam délelőtt, csak ebéd után. Eleinte 11-12 között aludt, 2-ig, 3-ig, aztán ez a bölcsinek köszönhetően kitolódott úgy, hogy f1-1 körül alszik el, kb 3-ig.

máj. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam kb. 11 hónapos volt, mikor több egymást követő nap is próbáltam altatni délelőtt, de sírás/visítás/vergődés volt csak, esetleg picit abba elfáradt és aludt kicsit, de nagyon hamar ébredt újra. Pár nap után nem erőltettem, és mivel azt tapasztaltam, hogy gyönyönyörűen elaludt délután és jó sokáig is aludt, megállapítottam, hogy ez a megoldás 🙂

Most 20 hónapos, most is képes 4 órát is aludni délután, bár néha (kb. 2 havonta egyszer) megmakacsolja magát és nem hajlandó aludni, de sosem rendszeres probléma ez.

máj. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Kb 1,5-2 éves kora között. Általában ekkor szokott, mire 2 évesen ment bölcsibe, már ez pont jól beállt nála.
máj. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nemegész 11 hónapos volt. Volt kb egy hét, amikor sehogy nem sikerült a szokott időben elaltatni délelőtt, és még délután 4-kor is kínlódtunk. Aztán egyik nap elaludt ebéd után, és onnantól már úgy volt.
máj. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy a gyerekem egyszerűen nem aludt el délután, elég volt neki az, hogy 11- kor leraktam, aludt 13:30-ig és ennyi.

(Öt órakor szokott aludni meg egy órát, egyik nap nem aludt el akármit csináltam, így utána már nem is próbálkoztam )

máj. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
1 évesen már tuti hogy csak 1x aludt délután.
máj. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

11 hónaposan. De kb 1 hónapig tartott az átállás. Néha igényelt még egy d.e 10 órás szundit, néha bőven elég volt 12.30-kor lerakni. Aztán utána már stabilan 2 órákat aludt mindig délután.

A nagykönyv szetint 1.5 éves koráig kell napi 2x aludni egy babának. Na de ha nem akar, nem tudom megerőszakolni- így a gyerek igényeit figyeltem.

máj. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!