Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Ismertek olyat, akit...

Anyukák! Ismertek olyat, akit indokolatlanul császároztak meg?

Figyelt kérdés
Ma beszéltem egy régi ismerősömmel,aki a múlt hónapban szült!ő mondta,hogy fizetett azért,hogy császár legyen!nem értem,hogy hova jut ez a világ!olvastam már itt ilyet,de sose értettem!nekem hál'istennek könnyű szülésem volt(4óra),lehet,hogy azért vagyok a term.szülés melett?!az ismerősöm azt mondta,hogy ha többet szenvedtem vna,akkor máshogy gondolnám!nem értem,h honnan tudhatja,h mennyire fáj,mert első babája,38.hétre császározták,nem vajúdott!elhihetitek,h nekem is rettentően fájt!sőt!1perc szusszom se volt!én sem tudtam,h hamar meglesz,de eszembe se jutott a császár!csak azt szeretném tudni,h ti tudtok-e ilyen esetről!
2010. okt. 29. 23:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Ezt mindenkinek magának kell eldöntenie.Nem ismerek én sem ilyen kismamát, szerintem aki így csinálta nem köti mások orrára.Én nem ítélem el, császárral szültem pokoli 12 óra vajúdás után.Megszenvedtem a vajúdást, a császárt is utána, a doki azt mondta, ez dupla szülési kín volt.Nem kell mások feje felett pálcát törni....Örülj a könnyű szülésednek, szerencsés vagy nagyon!
2010. okt. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Köszönön!hidd el örülök!én arról beszéltem,hogy ha valaki még nem szült és úgy kér császárt,azt nem éstem,hogy miért!sok a rémtörténet az bizti,de ezért?meg azt nem,hogy utánna miért sajnálkozik!nem kell cinikusnak lenned,te megszenvedted a magadét!te tudsz már viszonyítani!mindegy!nem kell itt egymással ilyennek lenni!nem ez volt a célom,csak a miértre kerestem a választ!
2010. okt. 30. 10:00
 13/18 anonim ***** válasza:
Bocs ha cinikusnak tűnt.... Szerintem nagyon sok a rémtörténet.Egyre több szüléstörténetet olvasgatni, minden friss kismama ezt tárgyalja és versenyeznek kinek fájt jobban...A régieknél ez tabutéma volt.Egy nem szült nő a fájdalmat el tudja képzelni, de a határtalan örömöt még nem élte át, ezért kérhetik a császárt.Túl sok információt kapnak, és ezért kicsit a szült nők is hibásak.Én a 9 hónap alatt végig azt hallgattam, hogy ne ordíts közben, mert nem szeretik meg hasonlókat.Meg a gátmetszés...Na ezt ugye megúsztam:-)Én soha nem mesélek a szülésemről, csak ha konkrétan megkérdeznek, de nem szült nőknél nem részletezem nagyon, nem akarom őket megfélemlíteni.
2010. okt. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Én mikor még az orvoshoz jártam kismamaként akkor találkoztam egy anyukával, aki azt mondta h ő megbeszélte a dokival, h ezen és ezen a napon megcsászározza, mert ő nem akar term.úton szülni. Én mondtam neki, h ezt furcsállom és én alig várom, h beinduljon nálam a szülés, én nagyon szerettem volna rendesen megszülni a kisfiam, és nem értem, h egy nő miért kérhet ilyet.

Aztán sajnos -vagyis utólag már nem sajnos- mi is császárosok lettünk, mert egy hét túlhordás, 0 fájdalom, teljesen zárt, kemény méhszáj után sem akart kibújni a kisfiam.Akkor az orvosom döntött a császár mellett. Akkor nagyon sírtam, mert egy csalódás volt számomra, h nem tudom term.úton megszülni, de már utólag nem bánom, mert szerencsére nagyon jól viseltem. Most próbálkozunk a második babával. Remélem őt megszülhetem majd természetes úton.

VISZONT!

Az mennyire normális, h 39. héten szülésnek jele nincsen és az orvos úgy dönt h vasárnap van, szépen süt a nap, ezért megindítja a szülést?Én ezt sem tartom normálisnak, mert ha az a baba még nem akar kijönni, akkor miért kell a "természet rendje ellen tenni" ? Tesómnál így volt.

2010. okt. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Első válaszoló,értettem a válaszod és nem akartalak megbántani.Bocsi.Egyébként félre lehet itt könnyen érteni a másikat.Nem ismertek,pedig tök jó szándékú vagyok.3.válaszoló voltam.
2010. okt. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Én sem ismerek olyat, akinek indokolatlan lett volna a császár. Szerintem ez nagyon ritkán fordul csak elő, és nem hiszem, hogy mi, akiknek nem volt más választásunk, meg tudnánk válaszolni a miértjét...

Nekem 30 órás vajúdásom volt, aminek a végén már könyörögtem a dokinak, hogy szedjék ki belőlem, mert nem tudom megszülni. A szülésznőm kézzel szedte ki a nyákdugót, és kézzel kezdett el tágítani. Na azt a poklot nem kívánom senkinek. Másfél perces fájások között bealudtam, annyira fáradt voltam. A doki meg még próbanyomást végeztetett velem, de össz-vissz bő 2 ujjnyira tágultam, miután az oxitocyn lement az infúzióval, gyengültek a fájások. Közben a kisfiam belekakilt a magzatvízbe. Mikor az egyik próbanyomás után a doki közölte, hogy nem fog tudni megszületni természetes úton, és császár lesz, én HÁLÁT éreztem, és óriási MEGKÖNNYEBBÜLÉST.

Műtét után iszonyat rossz volt felállni, de már másnap könnyebben közlekedtem, mint azok, akik természetes úton szültek.

Szóval tőlünk nem fogod megtudni, hogy akik ezt választják, és kérik, azok miért kérik. Viszont ha az én helyemben lettél volna, te is biztosan könyörögtél volna már a dokinak, hogy vessen valahogy véget a szenvedéseidnek. Ja, és a hab a tortán, hogy miután megcsászároztak, mondták is, hogy a lehető legrosszabb pozícióban, arccal fölfelé feküdt, ráadásul hozzám képest elég nagy is volt.

2010. okt. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Utólsónak:sajnálom,h ilyen nehéz szülésed volt!lehet,h én is kértem vnh,h szedjék már ki,de mivel nem éltem át amit te így nem tudom mi lett vna!lehet,h én jobban v még annyira sem bírtam vna:)!ki tudja!mindenesetre jó vna,ha vki maga kérte,olyan anya is írna(első szülés)!én nem ítélem el őket,csak érdekel!azért nekem fura a sztárvilágba a sok császár?!remélem köv.babádnál könnyű szülésed lesz!
2010. okt. 30. 17:41
 18/18 A kérdező kommentje:
13:29-es!igazad van!a szülő nőknek nem kéne riogatni a kismamákat!tisztelet a ...!Minden szülés más!
2010. okt. 30. 17:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!