Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Ismertek olyat, akit...

Anyukák! Ismertek olyat, akit indokolatlanul császároztak meg?

Figyelt kérdés
Ma beszéltem egy régi ismerősömmel,aki a múlt hónapban szült!ő mondta,hogy fizetett azért,hogy császár legyen!nem értem,hogy hova jut ez a világ!olvastam már itt ilyet,de sose értettem!nekem hál'istennek könnyű szülésem volt(4óra),lehet,hogy azért vagyok a term.szülés melett?!az ismerősöm azt mondta,hogy ha többet szenvedtem vna,akkor máshogy gondolnám!nem értem,h honnan tudhatja,h mennyire fáj,mert első babája,38.hétre császározták,nem vajúdott!elhihetitek,h nekem is rettentően fájt!sőt!1perc szusszom se volt!én sem tudtam,h hamar meglesz,de eszembe se jutott a császár!csak azt szeretném tudni,h ti tudtok-e ilyen esetről!
2010. okt. 29. 23:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
41%

Én nem tudok ilyenről, de nekem minden álmom az volt h természetesen szüljek. És sajnos nem sikerült, mert sürgős császár lett belőle. Meg amúgy is az egyik baba faros volt.

Azokat nem értem akik ezért fizetnek, nem éri meg nekik a szenvedést és a fájdalmat a saját gyerekük? Szégyen.

2010. okt. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Hát ilyet nem ismerek, csak indokoltat,de a vajúdás részével nem értek egyet(bár lehet nála nem így volt)mert nekem progr.császárom lett volna okt.31-re de 21-én hajnalban a fiam gondolt egyet és hamarabb elindult. 4 körül folyt el a vizem és kezdődtek a fájások be is mentünk a kórházba de csak 10 körül toltak be a műtőbe és 10:27-kor született meg a fiam. Tehát engem hagytak vajúdni.
2010. okt. 30. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
52%

Nem ítélem el,ha megteheti,miért is ne?És,hogy ne legyenek ilyen kérdések,remélem egyszer választható lesz.

Én császárral szültem (faros baba),nem vagyok egy elhagyom magam tipus,de megjegyzem 3napig rohadtul szenvedtem.Kiegyenesedni alig tudtam.A katéterezés miatt elkaptam egy hugyuti fertőzést,sírva jártam pisilni.Örültem ha egyszer feltápászkodtam az ágyról,meggondoltam 6szor vissza feküdjek e vagy majd csak este.Szóval első válaszoló,te mennyit szenvedtél a gyerekedért?Sokan szerintem nincsennek tisztában a császár metszéssel.Bár vannak akik könnyebben vészelik át,dehát ez a természetes szülésnél is így van.

2010. okt. 30. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat!utólsónak-nállad érte a császárt,meg azg is aláírom h pl.1nap vajúdás után már lehet,h jobb lenne a császár!De!azt mélységesen elitélem,hogyha vki nem is tudja,h mennyire fáj majd neki,v mennyire nem és úgyis inkább cs. mellett dönt!minden szülés más,lehet,h majd én is órákig szenvedek majd,de mégiscsak ez a természetes!Igazságtalan h te megszenvedel ő meg nem!jó utánna azt mondják,h igen,de akkor meg az olyan mint az iserősöm is miért panaszkodik?!én örülük,h term.úton tudtam szülni!életem legszebb napja volt!remélem senkit nem bántok meg!nem az a szándékom!
2010. okt. 30. 00:37
 5/18 A kérdező kommentje:
Ja!nem az a fontos,h ki mennyit szenvedett!én megmerem kockáztatni azt is,h akinek hamarabb meglett annak ugye mär eleve sűrűbben jönnek a fájások-pihenni sincs idö!de ez is ember függő!lehet ami már neked nagyon fáj,az másnak még elviselhető!
2010. okt. 30. 00:40
 6/18 anonim ***** válasza:

Első vagyok.HA választhattam volna biztos nem a császár mellett döntöttem volna, de hát ez jutott nekem.

Császár után nekem csak az első 4 nap volt rossz mikor le kellett szállni az ágyról, utána semmi bajom nem volt.

Hidd el szenvedtem én a gyerekeimért eleget, mivel az egyik rögtön az intenzívre került a másik meg a koraszülött osztályra. Ugyanis 31 hetesen születtek, akik ma már egészséges 4 hónapos babák.

Nah visszatérve sokan azt hiszik hogy a császár hú de jó, közben meg mindkettőnek ugyanúgy van előnye is és hátránya is. Kedves lehurrogó válaszoló először olvasd el rendesen a válaszom, mert abból amit írtál úgy tűnt hogy nem tudsz értelmezni. Mert Te is császáros voltál és én is, és én, nem azt mondom hogy elítélem, mert nem inkább a trmészetes szülés híve vagyok.

2010. okt. 30. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Örülök,hogy már jól vannak a babáid!sok egészséget nektek!
2010. okt. 30. 01:10
 8/18 anonim ***** válasza:
Köszönjük! :) Aranyos vagy :)
2010. okt. 30. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
igen,ismerek 1 héttel a szülés előtt kérte a dokit,hogy szüljön már meg.a oki szerint semmi gond nem lesz abból ha megindítja.most nagyon kiegyensúlyozott,békés baba.először én is furcsán gondoltam bele,de ezt mindenki maga dönti el,és a doki.én nem érzem mások érzéseit,fájdalmait,nehézségeit.Amúgy is császár lett volna,szerintem nincs ezzel semmi gond.De jó magam nem választom ezt,és nem is tettem egyszer sem.
2010. okt. 30. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Én császárral szültem, de utólag úgy gondolom, hogy lehet, hogy meg tudtam volna szülni természetes úton. Nekem pokoli 13 óra vajúdásom volt, csak fájások, félóránként néha egy fájásszünet. Nagyon nehezen tudta a szülésznő kitapintani a méhszájat, mert hátrahajló a méhem. Már jött egy-két tolófájás, amikor még mindig fröcsögött a magzatvíz. Nem illeszkedett rendesen a baba feje. A doki a hasamon feküdt, hogy segítse kinyomni a gyereket. Végül betoltak a császárműtőbe. Gerincérzéstelenítést kaptam, ami nem hatott, de közben már folyamatosak voltak a tolófájások. Végül altatásban császároztak. Végig rettegtem, hogy ne császár legyen, mert ez már lógott a levegőben a terhességem utolsó heteiben. De akkor már megváltásnak éreztem.

Azt még tegyük hozzá, hogy ez december 24-én reggel volt. A fogadott orvosom szabin volt, ha nem hordom túl 2 héttel a babát, akkor nála szülök. Így az ügyeletesnél szültem, és már mindenki ment volna haza karácsony reggel 8-kor. Így van egy gyanúm, hogy ha más az időpont, akkor még hagyták volna, hogy megpróbáljam kitolni. Mielőtt betoltak volna a császárműtőbe, még nem voltak rendszeresek a tolófájások, csak ott lettek azok. Így lehet, hogy meg tudtam volna szülni természetes úton. Habár a szülésznő a családnak (nekem nem) azt mondta, mikor bementünk, hogy ez tuti császár lesz. Ez már nem fog kiderülni, hogy mi lett volna, ha....

2010. okt. 30. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!