Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nekem van csak herótom ezektől...

Nekem van csak herótom ezektől a Fisher-price tanuló izéktől 10-20 e ft-ért?

Figyelt kérdés
Ne haragudjatok meg,nem áll szándékomban senkit,semmit bántani,és nem is irigységből írom..Csak annyira feleslegesnek tartom őket.Nagyon jó üzleti fogás az h ráírják h "tanuló"..
2010. okt. 30. 21:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Jól látod.


1-2 játék tényleg jó, de azok a klasszikusok. Formabehelyező kincsesbödön, a járást segítő víziló, talán a kukac...


De az ilyen elemes biszbaszok (kutya, robot, telefon, szinti, kisszék) színtiszta lehúzás.

2010. okt. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem csak neked! Főleg, hogy ma délelőtt az egyik adón egy FP játékot fél órán belül 3x reklámoztak.

Nekem is van pár amúgy, némelyik hasznos is, de sok a felesleges pénzkidobás köztük.

A gyereknek legjobban az a játékkonyha tetszik, amit én csináltam neki kartondobozokból. Sütővel, mosogatótálcával, és nincs ráírva, hogy FP. :)

2010. okt. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Teljesen igazad van. A kis bödönt mi is szeretjük, de szerintem is felesleges elönteni a gyerekszobát F.P-os játékokkal.
2010. okt. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem is herótom van tőlük:) Főleg a kutyától...

nyivákol, dumál, de semmi értelmét nem láttam még.


Nem szeretem a FP cuccokat, de szülinapra és karácsonyra mégis azt vettem. Az állj fel velem zsiráfot és a vizikovat. Ezeknek láttam valami értelmét, mert a hasonló dolgok érdeklik a kisfiamat. De amúgy ezektől a villogó, dumáló, kornyikáló játékoktól feláll a szőr a hátamon:)

Minap voltunk a tescoban, tele van már játékokkal. Elmentünk a FP cuccok mellett, egyiken megnyomtam egy gombot. Nekiállt zenélni, énekelni, erre a gyerek a babakocsiban üvölteni...

2010. okt. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
nem csak neked:) gyakorlatilag jónevű bóvli sok pénzért. Nekünk lenne rá, szerencsére, de nem tartom ezeket elég kreatívnak, vagy "fejlesztőnek", sokkal okosabb játékokat kapni olcsóbbért.
2010. okt. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

:)

Ez is része annak a folyamatnak, amiben el akarják veled hitetni, hogy csak akkor teszel meg mindent a gyereked tökéletes fejlődéséért, ha mindenből a legjobbat és legdrágábbat veszed meg neki, és ha lehet már a méhen belül elkezded fejleszteni. Már lehet kapni olyan szerkentyűt is, amit 16 hetes kismama kortól kell a hasadra helyezni naponta x ideig, és fejleszti a gyerekedet odabent....

És addig még a többség bedől ezeknek, addig az számít felelőtlen szülőnek aki nem..... Sajnos

2010. okt. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaitokat,teljesen egyetértek veletek.Jól esik h nem csak én érzem ezt így.
2010. okt. 30. 23:52
 8/11 anonim ***** válasza:

Végre egy ilyen kérdés, nagyon örülök neki!!!!


Amikor az első babám született, és mindenhonnan az FP játkokat nyomatták, azt hittem, valami nagyon szuper, csodajátékok!

Aztán, mikor a boltban megnéztem őket, hááááát....nagy csalódás volt. Egyedül a formabedobós játékra tudom azt mondani, hogy van némi értelme. Annak idején volt egy Pamperses vonalkódgyűjtő játék, akkor vettünk egy ilyen formabedobós játékot (nem zenél, nem villog, egy egyszerű műanyag doboz, 4 féle formájú kockát lehet beledobni), de azzal is alig játszott a lányom. Nincs is több FP játékunk. Ha zenélő, villogó vackokat akarnék venni, akkor hasonló kacatokat vehetnék töredék áron bármelyik piacon.


Ezek a tanuló marhaságok meg.......már a nevük is borzasztó! Az én gyerekem ne TANULJON, hanem JÁTSSZON, és játékban sajátítson el különböző képességeket! Amiket egyébként sem lehet gombnyomogatós, zenélő vackokkal. Úgyhogy nálam a "tanuló" elnevezés pontosan az ellenkező hatást váltja ki, nevezetesen a hidegrázást.

Az én gyerekeim, ha gombot akartak nyomogatni, arra tökéletesen megfelelt egy használaton kívüli, aksi nélküli régi telefon, vagy táviránító, vagy régi klaviatúra. Nagyon élvezték. Pedig egyik sem zenélt, nem is villogott.

Énekelni nem tanuló kutya szokott nekik, hanem az anyjuk, számolni, mondókázni, szavakat mondani szintén.


Ölelgetni, hurcibálni pedig tökéletes bármilyen sima plüssjáték, rongybaba.


Ja, mászni meg nem Micimackótól tanultak meg, hanem belső érés eredményeként, a motiváció meg guruló ásványvizes flakon vagy labda megszerzése volt.


A járássegítőt is teljesen feleslegesnek tartom. Az egyik barátnőmnek van egy FP járássegítője, nagy műanyag batár valami. Állítólag 2x se használták.


Nálunk kisszék tologatása volt a divat, mint járássegítés! :-)


Meg amúgy is, ez a járássegítő szó engem annyira irritál, mintha kis rokkantakról lenne szó, akiknek járókeret kell a mozgáshoz.


Számomra annyira visszatetsző az is, hogy annyira be vannak indulva az anyukák a bármilyen FEJLESZTŐ JÁTÉKra. Mindegy, mi, de ha rá va írva, hogy fejlesztő játék, az tuti jó és hasznos!

Mintha nem tudnánk, hogy MINDEN játéktevékenység, sőt minden bármilyen tevékenység fejlesztő hatású. Egy sima pöttyös labda is szuper fejlesztő játék! Vagy akár egy darab textilkendő.


Kaptunk rokoságból annak idején sok fejlesztő játékot (formabedobók, kirakók, párosítók...stb), soha nem kötötte le a lányomat. Ha én nem veszem elő néha, hogy ha már meg van, játsszunk vele, akkor egyszer sem vette volna kézbe őket.

Elenben 15 hónapos kora óta intenzíven babázik és szerepjátékozik, szuper történeteket talál ki és játszik el playmobil emberkékkel és berendezésekkl, de akár kis vacak plüssfigurás kulcstartókkal is, az óvónénik szerint középsősként veri társasjátékban a nagycsoportosokat, emellett fantáziadús, kreatív, igazi kis ötletemberke.

Ezt nem dicsekvésképpen sorolom, hanem azért, hogy bizonyítsam, FEJLESZTŐ-nek kikiáltott játékok és tanuló szirszarok nélkül is felnőhet egy gyerek, sőt, még ügyes is lehet.



Egyébként, ha már márkás babajáték, akkor K'sKids játékok! Kedvesek, szépek, ötletesek, puhák, jó megfogni őket, nem villognak, nem zenélnek.

2010. okt. 31. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

hasonlóképpen érzek én is. csak a márkát fizeted ki. nem mondom, hogy a babámat nem kötik le egy időre. de a sokkal olcsóbb játékok is ugyanolyan jók és sokszor több funkcióval vannak ellátva, mint fp. játékok.

én meglepődtem, mikor rájöttem, hogy több időre leköti a gyereket, egy hippes tásdoboz, amiben csörögnek kis kavicsok és elgurul előle, mikor meg akarja fogni, és így lehet kergetni. vagy a zörgős tésztászacskó is pont olyan játéknak minősül nálam... és még tudnám sorolni hosszasan, hogy pénzbe nem kerülő dolgok is leköztik a gyereket és hosszabb időre, mint f.p. játékok.


van egy olyan nekünk is, aminek a zenéjétől sírva fakadt!!

2010. okt. 31. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem is herótom van ezektől a játékoktól, és az "ötletes" fantázianevektől is, kockafaló víziló, tanuló teddy és társai. Nem is tartom őket jó fejlesztőnek. Egy ismerősöméknek rengeteg drága fp játékuk van, pl. egy kisszék mellette kisasztallal, azon egy műanyag könyv, ami zenél, meg a szék is zenél, majdnem 20.000 Ft-ért. Én ezt teljesen feleslegesnek tartom, ennyi pénzből sok, tényleg fejlesztő játékot lehet venni. De én általában nem szeretem az elektromos gyerekcuccokat, nem akartam venni rezgő pihenőszéket és elektromos hintát, és ugráló zebra se lesz.

De a fp-nak van egy csomó jó játéka is, mi is örököltünk párat, formabedobó csiga, karikásrúd, ami zenél, ha az összes karika rákerül, vagy a félgömbös toronyépítő, ezeket nagyon szeretjük.

2010. okt. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!